Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy Linksys WAP54G

26 Lis 2005 18:38 4439 4
 • Poziom 10  
  Witam.
  Posiadam połączenie neostrady przez router WAG354G, chciałem mieć również połączenie tunera Dreamboxa z netem i dokupiłem sobie AP Linksys WAP54G. I pojawia mi się problem już na początku, wogóle nie mogę przejść do konfiguracji AP z płytki instalacyjnej. AP jest widoczny w sieci (widzi go karta sieciowa wifi w kompie) ale kiedy chce przejść do konfiguracji podczasinstalacji i trzeba wpisać hasło w tym przypadku jako dziewiczy ma być admin wyskakuje mi komunikat: "Access violation at address 004864BB in module 'Setup.exe'.Read of address FFFFFE1C".
  Proszę o pomoc
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  On fabrycznie zgłasza sie w innej puli IP. Jeśli masz sieć ustawioną w innej przestrzeni adresowej IP to nie dostaniesz sie do niego. Najlepiej wepnij sie do niego bezpośrednio komputerem (odpinając sie od sieci) ustaw w komputerze IP zgosne z puli adresowej tego linksysa i wywołaj go z pozycji przeglądarki internetowej (program z płytki mi jakoś nie przypadł do gustu :) )

  P.S.
  Standardowo WAP54G zgłasza sie w puli IP 192.168.1.0-254 (o ile dobrze pamiętam).
 • Poziom 10  
  Udało się!!! :) Ale się wcześniej okrążyłem koło tego i nic. Aż wreszcie się udało. Dzięki serdeczne. Z płytki nie poszedł ;(.
  A teraz mam jszcze jedno pytanie, bo ten AP ma pracować jako most i on teraz sobie życzy żeby mu podać jakiś adres, tylko nie wiem czy to ma być jakis mac czy ip przykładowo tunera.

 • Poziom 17  
  musisz podać MAC AP, z którym tworzysz most
 • Poziom 12  
  Witam
  Mam WAP54G w żaden sposób nie moge się do niego dostać przez przeglądarke. Z puli adresów 192.168.1.0-245. Nie posiadam niestety oprogramowania na cd. Jeśli ktoś wie skąd można ściągnąć to bede bardzo wdzięczny za info. Oczywiście podłączam się komp-AP, dhcp mam włączone.....
  Irek

  Dodano po 10 [minuty]:

  W momencie pisania poprzedniego posta, ustawiałem WAP-a i już wszystko działa. Dzięki za informacje w/w
  Irek