Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł C.O.Ariston-schemat

26 Lis 2005 20:15 10050 10
  • Poziom 18  
    Witam.Pilnie poszukuję schematu ideowego kotła C.O. Ariston GENUS23/27 MI
    Pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • Poziom 21  
    Napisz jaki masz problem moze ktos ci pomoze
  • Poziom 12  
    Witaj Darkoe.
    Mam właśnie problem z tym kotłem.
    Postaram się jutro podrzucić Ci schematy tego kotła.
    A może Wiesz co może być przyczyną, że kocioł ustawiony na CO nie zapala, a włącza się pompa obiegu. Termostat pokojowy cały czas jest włączony. Nie mieszkam tam gdzie jest kocioł zamontowany i mam problem bo ostatnio zrobiłem przegląd kotła i wszystko grało. Wracam za 2 dni i nie pali tylko ciągle pracuje pompa. Poprawiłem różne łącza, posprawdzałem bezpieczniki i wszystko OK. Włączyłem go i jest OK. Wracam za kilka dni i znowu to samo. Podejrzewam czujnik temperatury obiegu CO. Co o tym sądzisz?
    Pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • Poziom 10  
    Witaj !
    Co do problemu z zapalaniem sie kotła nie jestem pewien ale chyba jesteś w błędzie
    Cytat:
    ...zrobiłem przegląd kotła i wszystko grało. Wracam za 2 dni i nie pali tylko ciągle pracuje pompa. Poprawiłem różne łącza, posprawdzałem bezpieczniki i wszystko OK. Włączyłem go i jest OK. Wracam za kilka dni i znowu to samo...
    Proponuje włączyć kocioł i poobserwować jak się zachowuje tz. czy zapala się blokada ? sprawdzić czy jest obieg-powrót (jeśli masz filtr siatkowy na powrocie sprawdź go) pootwieraj na max zawory na grzejnikach. Nie podoba mi sie to, że Ci pali kocioł a potem nie chce "zaskoczyć" ponownie, gdyby czujnik temperatury to po wychłodzeniu czynnika powinien zadziałać(!), więcej wiadomości podaj po obserwacji.
    pozdrawiam
    posiadam GENUSA 23MFFI - 5 letni, jedyny kłopot to odkładanie się kamienia kotłowego w wymienniku wtórnym.

przyszło mi do głowy jeszcze to : odłącz sterownik pokojowy i załóż zworkę i spróbuj
  • Poziom 12  
    Jak już pisałem w innym watku, naprawiłem kocioł. Okazało się, że uszkodzony jest czujnik CWU, który raz dawał opór a czasami wykazywał zwarcie, dlatego trudno czasami wpaść na takie uszkodzenie, bo piec po prostu świruje. Wymieniłem przy okazji oba czujniki. Kocioł ma 6 lat i wymienniki są już na pewno zakamienione, oprócz tego pompa cały czas stuka, tak że nie wiem jak długo pociągnie.
    Myślę, ze jak kocioł dociągnie do wiosny, to będzie go trzeba rozebrać i odkamienić wymienniki.
  • Poziom 10  
    Witam !
    To dobrze, że się uporałeś z usterką . No jest to przypadek dość dziwny ale możliwy. Najlepiej mieć program serwisowy i wtedy po kłopocie podpinasz PC do kotła i wiesz wszystko co jest nie tak , niestety nie mam.Mam natomiast schemat kotła z wyszczególnieniem numerów katalogowych część toteż podziele się z Wami, a nóż komuś się przyda.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Ponownie witam !
    Do załączonych wyżej plików dodaje załącznik w postaci pliku exel z tłumaczeniem poszczególnych numerów katalogowych. Pobrałem to jako cennik z jakiejs witryny i tak już przechowuje na dysku a natknołem się na ten plik ( może potrzebny ? ).
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam,
    Czy posiadacie może schematy i zestawienie części do modelu GENUS 27Bi.
    Różni się in troszkę od tych, które tu są opisane.

Z góry pięknie dziękuję za pomoc
    Matysek
  • Poziom 12  
    Witam!
    U mnie z kolei piec chodzi na okrągło, nawet wtedy kiedy przełączony jest tylko na cwu?
  • Poziom 1  
    WITAM SERDECZNIE, JESTEM NA TERENIE UK SZUKAM PROGRAM SERWISOWY DO KOTLA ARISTON DO KOM GDZIE MOZNA TAKIE KUPIC LUB POBRAC Z SIECI JAK TO WYGLADA POZDRAWIAM - SEBIDIN03