Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor typR-5431K

7936 26 Nov 2005 20:59 3017 12
    7936
    Level 18  
    Witam
    Radiotelefon
    Radmor R-5431K-No/3
    Manipulator do w/w radmora
    Radmor R-2001K

Do w/w urządzeń szukam schematów.
    Urządzenia są sprawne ,ale nie posiadają obsady kwarców.
    Wiem że ten model pracuje w zakresie 146-160MHz i był urzywany w straży pożarnej.
    Druga sprawa to.
    Czy jest możliwość obniżenia freq.pracy do 144-146MHz,lub podwyższenia do 174MHz

Dziekuje i pozdrawiam
    Krzysztof10
    Level 19  
    Mam w tej chwili tylko opis działania ale R-4431K , jeśli bym przeszukał archiwa morze bym znalazł schemat R-4431K .
    Pozdrawiam
    7936
    Level 18  
    Witam i dziekuje za zainteresowanie sie moim tematem.
    W sumie to szukam wszystkiego co dotyczy radia ja w tytule.
    Ale jeżeli R4431K to jest to samo R5431K to raczej też powinno pasować.
    Ale na wszelki wywadek prosze o przeszukanie swych archiwów. :)
    Dziekuje i pozdrawiam
    IjeSJot
    Level 27  
    R4431 to nie jest to samo co R5431K. Ten pierwszy to radiotelefon przenosny, ten drugi jest przewozny. R5431K jest to specjalne wykonanie radiotelefonu FM306, nie pamietam czy do motocykla czy do samochodu.
    7936
    Level 18  
    IjeSJot wrote:
    R4431 to nie jest to samo co R5431K. Ten pierwszy to radiotelefon przenosny, ten drugi jest przewozny. R5431K jest to specjalne wykonanie radiotelefonu FM306, nie pamietam czy do motocykla czy do samochodu.

Witam.
    Z tego co zauważyłem to raczej do motocykla(jego konstrukcja).Ale wiem że ten radiotelefon jeździł w samochodze.

Pozdrawiam
    Jacu$
    Level 27  
    R-5431 to wersja motocyklowa radiotelefonu. Policyjne oznaczenie sprzętu to litera R i cztery cyfry. Pierwsza cyfra (po R) określa przeznaczenie radiotelefonu:
    1 - radiotelefon stacjonarny (bazowy) np. R-1433
    2.- radiotelefon samochodowy np. R-2433
    3 - nie pamiętam
    4 - radiotelefon nasobny np. R-4437
    5 - radiotelefon motocyklowy np. R-5431

Nie bardzo rozumiem po co przestrajać wersję z pasma strażackiego na pasmo policyjne?
    Tych z pasma policyjnego jest pełno na Allegro za marne grosze. Można nawet kupić same płytki nadajnika (generator, powielacz, driver + PA) i odbiornika (heterodyna + głowica) i wymienić. Płytki pasują bez problemu.
    IjeSJot
    Level 27  
    Jacu$ wrote:

3 - nie pamiętam

Tez przewozne np. 3033 - popularny kwarcowy murzynek.
    Jacu$
    Level 27  
    Ale to nie jest oznaczenie policyjne tylko cywilne. Cywilne oznaczenia są czterocyfrowe bez żadnej literki. Jest w nich zakodowane pasmo (chyba przedostatnia cyfra), model i jescze dwie jakieś rzeczy. Tłumaczono mi to na kursie w Radmorze jakieś ćwierć wieku temu ale nie zapamiętałem, ponieważ zajmowałem się wówczas sprzętem z literką R na początku.
    Dla przykładu: Radmor 3731 to cywilne oznaczenie policyjnego R-2433.
    7936
    Level 18  
    Jacu$ wrote:
    R-5431 to wersja motocyklowa radiotelefonu. Policyjne oznaczenie sprzętu to litera R i cztery cyfry. Pierwsza cyfra (po R) określa przeznaczenie radiotelefonu:
    1 - radiotelefon stacjonarny (bazowy) np. R-1433
    2.- radiotelefon samochodowy np. R-2433
    3 - nie pamiętam
    4 - radiotelefon nasobny np. R-4437
    5 - radiotelefon motocyklowy np. R-5431

Nie bardzo rozumiem po co przestrajać wersję z pasma strażackiego na pasmo policyjne?
    Tych z pasma policyjnego jest pełno na Allegro za marne grosze. Można nawet kupić same płytki nadajnika (generator, powielacz, driver + PA) i odbiornika (heterodyna + głowica) i wymienić. Płytki pasują bez problemu.

Witam
    Płytki..W tej chwili nie znalazłem takich na allegro.
    Przestrojenie ..to tylko taka koncepcja (pomysł)

Dodano po 3 [minuty]:

Co do oznaczenia tych radmorów to raczej mało moge powiedzieć bo nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat.
    A jeżeli chodzi o przestrajanie ,to wychodze z założenia ze" nie sztuką jest kupić gotowca,ale sztuką jest przerobienie,(zrobienie )urządzenia samemu.A przy czym można sie dowiedzieć (nauczyć) wielu żeczy".
    serwis
    Level 37  
    Jeżeli jesteś zainteresowany blokami do w/w radiotelefonów, to mam do odstąpienia.Jak również same radiotelefony, bez manipulatora.
    Również do odstąpienia są 315, oraz duuuużo nowych modułów.
    Info na PW

A dla uzupełnienia informacji; najpierw był model 306, potem 2432, a nastepnie 5431, oczywiście produkty dla byłego resortu MSW.

Dla "cywilów" były to 3001- na takich samych blokach.

Różnice między nimi polegaja na zastosowaniu konstrukcyjnie innych bloków, np: pcz. była na poczatku na tranzystorach ge, potem si, a później jakieś ul'e- dokładnie nie pamiętam, aczkolwiek bloki te były w pełni zamienne.

Wszystkie natomiast wykonane jako wersja przewoźna,( lub morska) z przetwornicą wewnętrzną na 6/12/24V.- i nie istotne ,czy był montowany na samochodzie , motocyklu, jednostce pływającej czy furmance :D
    7936
    Level 18  
    serwis wrote:
    Jeżeli jesteś zainteresowany blokami do w/w radiotelefonów, to mam do odstąpienia.Jak również same radiotelefony, bez manipulatora.
    Również do odstąpienia są 315, oraz duuuużo nowych modułów.
    Info na PW

A dla uzupełnienia informacji; najpierw był model 306, potem 2432, a nastepnie 5431, oczywiście produkty dla byłego resortu MSW.

Dla "cywilów" były to 3001- na takich samych blokach.

Różnice między nimi polegaja na zastosowaniu konstrukcyjnie innych bloków, np: pcz. była na poczatku na tranzystorach ge, potem si, a później jakieś ul'e- dokładnie nie pamiętam, aczkolwiek bloki te były w pełni zamienne.

Wszystkie natomiast wykonane jako wersja przewoźna,( lub morska) z przetwornicą wewnętrzną na 6/12/24V.- i nie istotne ,czy był montowany na samochodzie , motocyklu, jednostce pływającej czy furmance :D

Witam
    wiadomość przesłałem na PW.

dla uzupełnienia tematu.

Prawdo podobnie bede w posiadaniu schematów do radia jak w temacie.I jak sie da to wrzuce na elektrode.

pozdrawiam
    7936
    Level 18  
    Witam.
    Wiec tak. schematy i serwisówke mam.,ale tylko na papierze.Wiec nie wrzuce na elektrode(brak skanera).Jeżeli jest jeszcze ktoś kto ma do powiedzienia w tym temacie to prosze.

Pozdrawiam