Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Onwa MK3 Brak nadawania i odbioru

26 Nov 2005 23:14 3100 7
  • Level 13  
    Witam.
    Brak nadawani i odbioru. Zmiana kanłów dziala ale radio nie nadaje nośnej! O dziwo modulacja idzie w antene??
    Wi ktoś moze co to?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    powitać sprawdz sobie czy masz 9V na Q13
  • Level 30  
    Witam. Przebity (zwarcie) kondensator C112 ?
  • Level 13  
    witam dziekuje wieczorkiem sprawdzam.odpowiem około 22

Dodano po 5 [godziny] 1 [minuty]:

więc tak c 112 sprawny pojemność się zgadza
    a na Q13 napięcie na środkowej nuszce 1,2V pozostałych brak

Dodano po 18 [minuty]:

przed rezystorkiem R82 jes 8,7V i następuje spadek na nim do 1,2 V i tak wchodzi na tranzystor a cokładnie j na Kolektor wedle schematu.
  • Level 13  
    ehh widze że zagiolem wszystkich chętnych do pomocy! :cry:
  • Level 15  
    Witam . Po czym poznajesz że modolacja idzie w ant.
    Sprawdź połączenie gruszki z radyjkiem (odbiór) Zobacz jeszcze końcówke mocy (ktc 2075) czy nie jest uwalona.
  • Level 13  
    nie. nie jest bo działa tx rx się przestawia. a radio nie szumi nie odbiera i po naciśnięciu tx nie ma nośnej. ale modulacja idzie w antene jak przez wzmacniacz audio. Śmieszne to jest sprawdziłem głośnikiem. Radio nie generuje jakiś częstotliwości pośrednich czy coś ja sięnie znam na radiach ale troche na elektronice. Nie ma żadnych uszkodzonych elemntów. a radio zepsuło się samoistnie. żadnych upadków przepięć ani nic poprostu przstało odbierać! :D
  • Level 17  
    Witam
    Moze nie ma sensu odpowiadac na tak stary temat jednak ja naprawilem i znalazlem przyczyne braku startu vco. Wystarczy wytopic opalarką do drewna parafinę z okolic q22. Pozdrawiam.

Moderated By c2h5oh:

3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.