Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit K3G21S(W) - regulacja dopływu powietrza palników

Masteq 27 Nov 2005 10:36 19779 9
 • #1
  Masteq
  Level 18  
  Witam.
  Mam kuchenkę gazową Indesit K3G21S(W) (gazowa z opiekaczem elektrycznym). Wygląda na to, że w 2ch palnikach (mały i średni) jest ustawiona zbyt duża dawka powietrza. Płomień jest nieregularny i często nie pokrywa całego obwodu palnika, w dodatku najczęściej przy termoparze, co powoduje odcięcie dopływu gazu do danego palnika. 2 pozostałe palniki zachowują się ok., lecz gdy włączony i rozgrzany jest piekarnik z największym palnikiem też jest podobny problem. Dodam, że kuchenka jest nowa i zasilana jest gazem GZ50

  W instrukcji jest punkt: „Wymiana dysz palników, minimalnej wielkości płomienia i regulacja dopływu powietrza”, szkoda że tylko opisane są 2 pierwsze punkty akapitu. O regulacji powietrza ani słowa. Tak wiec, jak wyregulować dopływ powietrza w tej kuchence - pytanie do serwisantów.
  Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
 • Helpful post
  #2
  jakitaki
  Level 15  
  Zamiast kombinować z regulacją powietrza: wystarczyłoby wykręcić te 2 dysze i je oczyścić (najprawdopodobniej smar),ale radziłbym reklamować ten egzemplarz ze względu na źle wykonaną izolację termiczną piekarnika,na co wskazują problemy z dużym palnikiem-jej wymiana jest bardzo pracochłonna,serwisant "zamieszkałby" u ciebie na dobrych "kilka" godzin i musiałby rozebrać sprzęt prawie na części pierwsze,praktycznie nikt rozsądny nie podejmie się tego naprawić u klienta.
 • #3
  Masteq
  Level 18  
  Kuchenka ma 2 tygodnie, co tu czyścić? Poza tym pisałem, ze duży palnik tez sie dziwnie zachowuje - to co ma to wspólnego z brudnymi dyszami?
 • #4
  axxx
  Home appliances specialist
  W mojej nowej kuchence mialem tez problem z niedostatkiem gazu i okazalo sie ze z niedbalstwa pozostawiono wiory w przewodach doprowadzajacych gaz.Udroznienie przewodow stalowa linka przynioslo pozytywny efekt.
 • #5
  Masteq
  Level 18  
  Dysze wyjtęte, wyczyszczone - aczkolwiek nie bylo z czego czyscic. Po wykręceniu dyszy gaz leci silnym strumieniem. Tak wiec przewody są drożne. Dysze odpowiednie - wg tabeli podanej w instrukcji. Brak poprawy.
 • Helpful post
  #6
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Masteq wrote:
  Wygląda na to, że w 2ch palnikach (mały i średni) jest ustawiona zbyt duża dawka powietrza. Płomień jest nieregularny i często nie pokrywa całego obwodu palnika


  Taki objaw, to występuje jak jest za dużo powietrza. Jeżeli dysze są "na wierzchu" łatwo dostępne, to i tak masz prawdopodobnie palniki nowego typu (najcześciej SABAF) - bez regulacji powietrza.

  Jeszcze raz przeczytałem Twój post i coś mi się wydaje, że masz za małe ciśnienie (ew. przepływ) gazu.
 • #7
  Masteq
  Level 18  
  Podłączenie wygląda tak: rura 20 -> redukcja 20-15 -> zwór kulowy 15 -> kolanko -> śrubunek. Wszystko nowe. Jednak nie wydaje mi się, że ciśnienie jest zbyt niskie. Gaz jest w ryczałcie, jeden licznik na pół bloku. W moim pionie jest 10 przyłączeń gazowych i żaden sąsiad się nie skarżył. Poza tym poprzednia kuchenka 18-letnia miała założone takie same (pół roczne) dysze i nie było z nią najmniejszych problemów. Palniki paliły się równomiernie.
  W Indesicie palniki są nowego rodzaju, a po ich zdjęciu widać dysze – wygląda na to, że to palniki nowego rodzaju.
  Chyba pozostaje mi wezwać serwis:(
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  jakitaki
  Level 15  
  Palnik:nakrywka,dyfuzor-stabilizator,korpus.Sprawdź szczelinę pomiędzy tymi elementami - powinna być równa.Zamień miejscami średnie palniki i napisz czy po zamianie problem przeniósł się razem z palnikiem.