Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja dopływu powietrza palników w Indesit K3G21S(W)

27 Lis 2005 10:36 17838 8
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam kuchenkę gazową Indesit K3G21S(W) (gazowa z opiekaczem elektrycznym). Wygląda na to, że w 2ch palnikach (mały i średni) jest ustawiona zbyt duża dawka powietrza. Płomień jest nieregularny i często nie pokrywa całego obwodu palnika, w dodatku najczęściej przy termoparze, co powoduje odcięcie dopływu gazu do danego palnika. 2 pozostałe palniki zachowują się ok., lecz gdy włączony i rozgrzany jest piekarnik z największym palnikiem też jest podobny problem. Dodam, że kuchenka jest nowa i zasilana jest gazem GZ50
    W instrukcji jest punkt: „Wymiana dysz palników, minimalnej wielkości płomienia i regulacja dopływu powietrza”, szkoda że tylko opisane są 2 pierwsze punkty akapitu. O regulacji powietrza ani słowa.
    Tak wiec, jak wyregulować dopływ powietrza w tej kuchence? - pytanie do serwisantów.
    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zamiast kombinować z regulacją powietrza: wystarczyłoby wykręcić te 2 dysze i je oczyścić (najprawdopodobniej smar),ale radziłbym reklamować ten egzemplarz ze względu na źle wykonaną izolację termiczną piekarnika,na co wskazują problemy z dużym palnikiem-jej wymiana jest bardzo pracochłonna,serwisant "zamieszkałby" u ciebie na dobrych "kilka" godzin i musiałby rozebrać sprzęt prawie na części pierwsze,praktycznie nikt rozsądny nie podejmie się tego naprawić u klienta.
  • Poziom 18  
    kuchenka ma 2 tygodnie, co tu czyscic???? poza tym pisalem, ze duzy palnik tez sie dziwnie zachowuje - to co ma to wspolnego z brudnymi dyszami??
  • Specjalista AGD
    W mojej nowej kuchence mialem tez problem z niedostatkiem gazu i okazalo sie ze z niedbalstwa pozostawiono wiory w przewodach doprowadzajacych gaz.Udroznienie przewodow stalowa linka przynioslo pozytywny efekt.
  • Poziom 18  
    Dysze wyjtęte, wyczyszczone - aczkolwiek nie bylo z czego czyscic. Po wykręceniu dyszy gaz leci silnym strumieniem. Tak wiec przewody są drożne. Dysze odpowiednie - wg tabeli podanej w instrukcji. Brak poprawy.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Masteq napisał:
    Wygląda na to, że w 2ch palnikach (mały i średni) jest ustawiona zbyt duża dawka powietrza. Płomień jest nieregularny i często nie pokrywa całego obwodu palnika

Taki objaw, to występuje jak jest za dużo powietrza. Jeżeli dysze są "na wierzchu" łatwo dostępne, to i tak masz prawdopodobnie palniki nowego typu (najcześciej SABAF) - bez regulacji powietrza.

Jeszcze raz przeczytałem Twój post i coś mi się wydaje, że masz za małe ciśnienie (ew. przepływ) gazu.
  • Poziom 18  
    Podłączenie wygląda tak: rura 20 -> redukcja 20-15 -> zwór kulowy 15 -> kolanko -> śrubunek. Wszystko nowe. Jednak nie wydaje mi się, że ciśnienie jest zbyt niskie. Gaz jest w ryczałcie, jeden licznik na pół bloku. W moim pionie jest 10 przyłączeń gazowych i żaden sąsiad się nie skarżył. Poza tym poprzednia kuchenka 18-letnia miała założone takie same (pół roczne) dysze i nie było z nią najmniejszych problemów. Palniki paliły się równomiernie.
    W Indesicie palniki są nowego rodzaju, a po ich zdjęciu widać dysze – wygląda na to, że to palniki nowego rodzaju.
    Chyba pozostaje mi wezwać serwis:(
  • Specjalista AGD
    Masteq napisał:

W Indesicie palniki są nowego rodzaju, a po ich zdjęciu widać dysze – wygląda na to, że to palniki nowego rodzaju.
    Chyba pozostaje mi wezwać serwis:(

W Koszalinie gaz GZ50 to nowość. Kuchenki różnie na to reagują. Jeżeli ciśnienie gazu jest OK., to problem nierównomiernego płomienia na palnikach wiązać się może ze złymi stabilizatorami palników.
    Wezwij serwis.
  • Poziom 15  
    Palnik:nakrywka,dyfuzor-stabilizator,korpus.Sprawdź szczelinę pomiędzy tymi elementami - powinna być równa.Zamień miejscami średnie palniki i napisz czy po zamianie problem przeniósł się razem z palnikiem.