Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 1.7 dtl - szarpanie

27 Lis 2005 12:30 7825 8
  • Poziom 1  
    Dwa tygodnie temu kupiłem opla astrę 1.7 dtl rocznik 1995 z silnikiem opla (nie isuzu). Jednak coś w nim siedzi a żaden mechanik na pierwszy rzut oka nie może znaleść przyczyny. Jak silnik jest zimny wszystko jest ok jednak po osiągnięciu temp. ok 60 °C zaczyna dziwnie szarpać. Np rozpędzam go na dwójce zmieniam na 3 bieg wciskam gaz i zanim się zbierze kilka razy dość mocno szarpnie. Tak samo dzieję się na innych biegach a także w momencie kiedy mocno przyśpieszam (np na 3 biegu) daję mu pełny gaz czuję że samochud się zbiera jak powinien ale nie odbywa się to płynnie tylko z takim dziwnym szarpaniem. Najdziewniejsze jest to że jak silnik jest zimny to nie ma tego problemu. Proszę o jakieś rady.
    Mój mail: lucas_81(malpa)o2.pl
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 22  
    Wtryski lub pompa. W przelatanej pompie wtryskowej po rozgrzaniu mogą występować takie obiawy. Nie napisałeś czy oprócz "oglądania' przez mechaników silnika w ogóle coś sprawdzili.
  • Poziom 10  
    Dziwne, jakby szarpało niezależnie od temp. silnika to powiedziałbym że sprzegło. Duzo osób ma ten problem w astrach dieslach (niezaleznie od wersji silnika) mechanicy wymyslaja ze to pompa wtryskowa, poduszki pod silnikiem, a po wymianie sprzegła problem znika (u mnie na krótka mete pomogło podciagniecie linki od sprzegła)
  • Poziom 12  
    A sprawdzałeś na kompie usterkę. U mnie był podobny problem i okazało sie że to zawór ERG(recyrkulacji spalin).
  • Poziom 10  
    RAFALN napisał:
    A sprawdzałeś na kompie usterkę.

W tym silniku nie ma kompa.
  • Spec od samochodów
    Sprawdziłbym początek wtrysku.
  • Poziom 28  
    witam, jezeli znajdziesz dobrego mechanika pomoze Ci<z djagnoza>, w 1,7 d to prawie normalka posluchaj sprzegla albo pompa do regulacji<na silniku>.
  • Poziom 21  
    Pompy często tam się sypią, najpier proponuję egr sprawdzić potem pompa i sprzęgło.
  • Poziom 2  
    Witam, w moim oplu 1,7 isuzu występuje identyczny problem, po wizycie w serwisie ASO, komputer nie wykazał błędu. Na początku problem pojawiał się rzadko ale zawsze jak silnik był gorący. objawy pojawiły się po wymianie filtrów paliwa, oleju itp. może układ paliwowy jest zapowietrzony? Na początku podejrzewałem sterownik pompy ale podobno jak pada to na max.

pozdrawiam