Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie ogrzewania Eberspacher - też występują cyfrowe ?

27 Lis 2005 12:56 6058 16
  • Poziom 10  
    Witam

Wiem że Webasto mają czasem sterowanie cyfrowe i wtedy jest niemożliwe zamontowanie w innych markach samochodów.

A czy z Eberspacher-em jest podbnie? Na Allegro są modele do Forda i Mercedesa, czy nie będzie problemu do montażu w innym samochodzie?

dzięki za odpowiedź.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 15  
    Pewnie,że też występują cyfrowe.Przed zakupem spisz sobie numer seryjny urządzenia i przedzwoń do dilera marki samochodu do jakiego jest dedykowane to ogrzewanie,albo do głównej siedziby Eberspachera(pod Poznaniem http://www.eberspaecher.pl/)i ci powiedzą co i jak.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Z tym Poznaniem bym nie był taki pewien.Ta firma bardzo ceni sobie lojalność wobec swoich serwisów i tak od ręki na nic bym nie liczył.Każde ogrzewanie można założyć do każdego samochodu tylko trzeba mieć schemat elektryczny oraz czy ma to działać jako ogrzewanie postojowe czy też jako dogrzewacz silnika.Jest również różnica czy to jest wodne czy też suche ogrzewanie.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 15  
    Jak do tej pory(a korzystałem z ich pomocy nie raz bo miałem B4WS,później D5WZ,a teraz D5WS)nigdy mi nie odmówiono żadnej pomocy,a tym bardziej jeśli chciałem się dowiedzieć,gdzie standardowo były montowane ogrzewania,które posiadałem(posiadam)!!Pewnie każde ogrzewanie da się zamontować do każdego samochodu,lecz jeśli chodzi o ogrzewania ze sterowaniem cyfrowym,to jest to tylko teoria(po prostu nie opłaca sie to-trzeba zbudować całą sieć CAN,która symulowała by komputer samochodu!!)
  • Poziom 20  
    Witam, jeżeli chodzi o dogrzewacze i ogrzewania firmy Webasto faktycznie występują ogrzewania których nie da się odpalić poza siecią CAN (np.Touran, T5) lub odpowiedniej informacji z dedykowanego samochodu (np niektóre modele BMW czy Rower). Jeżeli chodzi natomiast o piece Eberspaecher, niespotkałem jeszcze ani ogrzewania ani dogrzewacza który chodziłby na innych poziomach niż poziomy zasilania. Dotyczy zarówno Forda jak i Mercedesa. Spotyka się ogrzewania Ebera, które mają "inną" diagnostykę ale palić palą na stole, poza siecią CAN.
    Śledzę na bieżąco aukcje na allegro w temacie ogrzewań i akcesorii do nich, nic podejrzanego nie ma i nie było, oczywiście czasami są dziwne ceny za dziwne rzeczy - ale poza tym nic nie pokojącego. Jeżeli chodzi o współpracę z centralą w Poznaniu (Przeźmierowie) faktycznie są bardzo życzliwi, nawet dla nie zrzeszonych.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 27  
    eberspacher też wypuścił całą gamę urządzeń sterowanych CAN dotyczy to szczególnie D2 dość że can to jeszcze diagnoza jest dostosowana dla danej marki i to urządzeniami wysokiej półki i nawet serwisy fabryczne wymiękają i zakładają nowe w zamian za uszkodzone sam odkupiłem większą ilość od serwisu prawie fabrycznie nowe niektóre nawet nie odpalane .Co do webasto to można ich odpalać na stole lub w samochodzie innym stosując symulator sieci CAN tylko jest problem ze sterowaniem temperaturą, natomiast diagnoza jest normalna sp9svn nogę ci podrzucić nr sterowników działających na canie
  • Poziom 10  
    Witam Czy kolega SP7SEC (konkretny znawca tematu)może podać listę sterowników wysterowanych CANem do szerszej wiadomości wszystkich elektrodzian ?
    Z góry wielkie dzięki !
  • Poziom 14  
    Jęczmionka napisał:
    Witam Czy kolega SP7SEC (konkretny znawca tematu)może podać listę sterowników wysterowanych CANem do szerszej wiadomości wszystkich elektrodzian ?
    Z góry wielkie dzięki !

Dołączam się do prośby.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Poszukuje informacji odnośnie sterowników stosowanych w ogrzewaniach postojowych.
    Dla przykładu ten sam model pieca Webasto czy Eberspaecher jest stosowany w samochodach różnych producentów. Sterowany jest szyną Can małej prędkości z tym że te prędkości są różne oraz komunikacja jest po jednym kabelu a czasmi dwoma. Zastanawia mnie czy płytki sterownków są takie same i różnią sie tylko softem a jak tak to czy można je zmienić czy też może różne płytki.Może już ktoś przerabiał te zagadnienie, będe wdzięczny za informacje lub gdzie takowych szukać.

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam.Podepne sie do tematu. Mianowicie- D5Wz nr 252046 dedykowane Ford nad logo Ford napis Service-Kit wewnatrz nr czesci 25 2043 55 00 02 Czy spece moga mi powiedziec co to jest ? analog czy moze cyfra?. Nie jest to moja dziedzina ale skoro dostalemje w prezecie moze nadalo by sie do starego Voyagera. Acha jeszcze jedno, wtyczka nietypowa 6 okraglch pinow , wykozystane 5 1 wolny + wtyczka p-py paliwa odchodzaca od glownej wiazki . Ze sterownika wychodza przewody +, - czerw , braz. dalei czarny niebieskobialy , niebieski,siwy . W wiazcewidac odcieta fabrycznie koncowke przewodu zielonego Caly sprzet nowy lecz bez pudelka i papierow . Darowanemu koniowi w zeby sie ni zaglada gory dziekuje za pomoc w rozszyfrowani tych danych..
  • Poziom 18  
    Witam. Mialem nadzieje ,ze " znawcy tematu " Sp9sVn lub skaylark odpowiedza , ale nadzieja jest matka glupcow , jak sie przekonalem .PW tez nie podzialalo. Pozdrowienia dla specow. Z podziekowaniem Zkepowicz
  • Poziom 25  
    Wywołany do tablicy.
    Chętnie bym Ci odpowiedział, ale nie w pełni sezonu kiedy brakuje czasu na przeszukiwanie notatek itd.
    Szkoda, że tematem nie zająłeś się wcześniej.
  • Poziom 18  
    Witam. Wczesniej nie mialem potrzeby. Prezent dostalem w polowie grudnia i do dzisiaj z tematem stoje.Jedyne info. jakie znalazlem to ,ze sterowniki sa felerne z uwagi na czujnik temperatury i zalecaja ich wymiane/kanadyjska strona ebera/, ale na jakie , tego nie podaja.
  • Poziom 15  
    Witam.Dolacze do rozmowy.A jak jest Z D5W S do merca 2 wtyczki 8pin i 4 pin ,zapialem na stole wszystko ,pompke paliwa , pompke wody , przekaznik dmuchawy . W zlaczu 4 pin podłączyłem 2 diody led z oporem jak na rysunku ebera i startuje podaniem masy na pin 4 we wtyczce malej .Dioda zapala silniczek startuje ,włacza świece , i cisza jedna dioda swieci , druga miga .Brak komunikacji na CAN nie wie ile paliwa w zbiorniku ?
  • Poziom 10  
    Witam,

Też mam taki sterownik, czy mógłbyś podesłać schemat podłączenia tej wtyczki 4- pinowej ( w moim sterowniku obcięta jest wtyczka, nie wiem który kolor kabelka jaki oznacza nr pin). Albo jak możesz to podrzuć link.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam chciałbym odgrzebać trochę temat. Chodzi mi o ten sam sterownik co pisał kolega jeden post wyżej. Sterownik od mercedesa. czy musi on mieć podłączoną linię CAN aby mógł normalnie startować czy wystarczy podpięcie mu podzespołów. Do czego służą te diody ?? świecące. Pozdrawiam