Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mieć Zasieg W Domu Czyli KONEKTOR+ANTENA Zewnetrzna

MK-Mateusz 27 Nov 2005 15:15 2772 15
    MK-Mateusz
    Level 11  
    Witam.

Mam takie pytanie, jestem szczesliwym posiadaczem motki lecz niesty w moim domu brak jest zasiegu;/

Na allegro.pl znalazłem antenty zewnetrzne, czy to bedzie dobrym rozwiazaniem????

Która powinienem wybrac??? I z jakim zyskiem? Bo nie chce znowu przepłacic, tak samo jak nie chce za mało zapłacic i nie osiagnac ndobrych resultatów.

Taka antene mam podłćzyc pod konektor? Takie pytanie, a po co ten konktor? I Dlaczego jest zawsze innny do kazdego modelu telefonu?
    Antena jest zakonczowa wtykiem FMA, to mam wpiac do konektora? a ten konektor czym jest zakonczony? Jak na nazywa sie to wejscie w telefonie co jest ukryte pod gumka...:>??

Czy to bedzie dobre roziwaznie mojego problemu? Prosze o porady...
    Jak jest z wygoda tego? Bo jesli kabel bedize za sztywny to se bedzie wypinał:P
    PS.
    Anteny Na Allegro:
    http://www.allegro.pl/showcat.php?id=1120&view=gtext&order=bd&change_view=1
    matilo
    Level 10  
    A nie prościej byłoby załatwić antene od orginalnego zestawu głośnomówiącego ??? zawsze będzie pewność że pasuje i działa a jak to dokładnie jest to ci nie powiem bo nie wiem
    MK-Mateusz
    Level 11  
    tamte tez dzialaja... a pozatym te sa dłuższe i bardziej efektywne.

Tylko poczebuje porady od osoby uzywajacej takie cos....
    anmaad
    Level 16  
    Witam! Ten problem rozwiąże Tobie zakup anteny zewnętrznej.Nie wiem jak u Ciebie jest z zasięgiem poza budynkiem.Jeżeli jest kiepski to zakup anteny kierunkowej będzie bardziej stosowny.Mając zasięg poza budynkiem zadowalający możesz pokusić się o antene okólną.Poziom wzmocnień anten waha się od 0 do 8db.Podłączenie anteny do GSM wykonaj bezpośrednio do złącza,lub poprzez konektory.Przewód z konektorem do wtyku w gsm postaraj się kupić orginalny,który jest wykonany z lepszych materiałów i w zwiazku z tym jest bardziej elastyczny.Zyczę powodzenia i pozdrawiam.
    MK-Mateusz
    Level 11  
    hmmm....no wałsnie. Zasieg mam na górze dobry, wiec nie wiem co wybrac:) 8DB albo kierunkowa 16DB. Zasieg poza budynkiem mam ok 3-4 kresek z 5 maksymalnych. No ale moze jednak zastowowac jak juz mam kupywac co, anteen kierunkowa....

Jaki cel ma zastosowanie konektora???? Skoro mozna podpiać bez...bo nie rozumiem tego:)
    Jacck
    Level 26  
    Anteny są uniwersalne a konektor jest inny do kazdego telefonu. Konektor to po prostu przejściówka z wtyku FMA na wtyk specyficzny dla konkretnego modelu telefonu. Jeżeli na zewnątrz masz zasięg na 3-4 kreski to prawdopodobnie wystarczy Ci dookolna antena samochodowa umieszczona w odpowiednim miejscu.
    MK-Mateusz
    Level 11  
    hmmm...dzieki za odpowiediz...nadszedl tydzien temu czas kupna i kupiłem..
    .
    .
    .
    KUPIŁEM I NIE DZIAŁA:(
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74605163

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74724906
    :(

Podłaczam kontektor pod TELEFON i w mijescu gdzie był zasieg...zasieg znika....potem dalej podłaczam ANTENE...i nic sie nie dzieje:(
    Namachałem sie nia;( Ni Nadal nic:) A tak mi sie spodobala...kable elastyczne,cieknie i wygodne było by super....chcialem ja instlaowac a tu nic:(
    ftb
    Level 35  
    po prostu masz przerwę gdzieś na kablach albo w samym konektorze antenowym..Ta antena musi działać.Ile i jaki kabel dałeś bo to istotne.Najprościej sprawdzisz na paru metrach np 9m kabla koncentryka jaki uzywa sie np do odbioru TV sat.Bedzie niedopasowanie (75ohm zamiast 50) ale będzie działać.
    MK-Mateusz
    Level 11  
    kabel dał mi sprzedawca i wszstko połacyzłe...20m kabla RG58/u, taki biały,cienki zakonczony FMA...

podłączałem przez inny kable ale mam problemy z podłaczniem nowego kabla antenowego z konektorem...bo raczej FMA od kabla nie bede rozbierał:( na wypadek gydy miałbym oddawac antene(no ale wkoncu co ma sie w niej zepsuc:(

macie jakies propzycje...jak to sprawdzic....próbowłąem pradem to zrobic..alby sprawdzic czy płynie przez obieg ale sobie stopke wybiłem wiec zrezygowałem:P heh:P
    Jacck
    Level 26  
    20 metrów cienkiego kabla i 900MHz (albo 1800) to nie najlepszy pomysł.
    Sprawdź omomierzem przejście od konektora antenowego do puszki w tej antenie (oddzielnie żyła środkowa a oddzielnie ekran).
    MK-Mateusz
    Level 11  
    hmm...no ponoc 20m to nie jest tak duzo....zwałcza ze wzioałem model 16,5db....podobno do 50m wystarczy....i taki kabel jest do tego przystowowany...
    ftb
    Level 35  
    zgadzam sie że 20m tego kabla to niezbyt dobrze.Zrób jak już Ci pisałem z kablem od Tv sat albo odetnij z dwa,trzy metry tego co masz i sprawdz antenę na tym.z pewnością musi pojawić się sygnał.Zrób tak jak pisał Jacck:
    Quote:
    Sprawdź omomierzem przejście od konektora antenowego do puszki w tej antenie (oddzielnie żyła środkowa a oddzielnie ekran).
    MK-Mateusz
    Level 11  
    zaraz sie załame....:(::(:(:(

w ubiewgłym miesiacu..zepsuł mi sie moniotr,mysz,uruusyzł procesor...teraz czas na telefon??? przejdzmy do rzeczy...

tak próbowalem jakos to podłczyc:( i nic:( mi nie wychodizło...próbowałem tez...bezposrednio kablem antenowym podlczyc(przyłożyć) od anteny...do telefonu....do gnizda...wiecie co sie teraz stalo??? TELEFON WOGOLE NIE ŁAPIE SIECI...robiłem restary i cuda i nic:(
    Co moze byc...help??? bo zamiast poprawic zasig to co mam telefon zniszczyc?/??

dziwne to wszystko jest...nie wiedzialem ze bede mial tyle probolemów z antene...
    błagam was...pomócze mi to wszstko naprawic...zdiagnozowac...zeby to rusyzło:( przecierz antena nie moze byc zepsuta;(
    ftb
    Level 35  
    nic już nie rozumiem... czyli co zepsuł się telefon .Poproś kogoś co się nieco zna o pomoc skoro powyższe wskazówki Ci nie wystarczą.
    MK-Mateusz
    Level 11  
    noo...teraz zepsułem telefon...ponoc cos zwarłem....i cos sie przepaliło od anteny przez to...;/

PS...aaa mam taki miernik za 15-20zl taki podstawwy, jak go uzyc zeby sprawdzic czy kabel nie jest przerwany?? i jaki ma opór itp..

PS.

==============NAPRAWIŁEM============
    Pisze to na przyszłosć dla innych....:P
    Wiec tak, uszkodizło sie to poprzez zwarcie bo z tego wyjsca idzie napiecie, no i przepaliły sie układy, jakies tam rezystory itp...
    Kolega elektronik wymienil to z innej motoroli na stacji transformatorowej do lutowania...i teraz wymiata spowrotem:)

PS.2
    Potrzebuje fotke(schemat) jakis dla mnie zrozumiały(prosty i opisany) jak wyglada ta petla i to podłaczenie w antenie....