Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przypalona Mysz optyczna Trust

27 Lis 2005 16:04 1069 2
 • Poziom 14  
  Witam.
  Zużył mi się nieco lewy przycisk optycznej myszy "Trust Ami Mouse 300 Optical Dual Scroll" i czasem podwójnie klikał. Dokonałem standardowej przeróbki – zamiany (przelutowania) przycisków miejscami. No i podczas składania zrobiłem rzecz najgłupszą pod słońcem - odwrotnie wpiąłem kabel. Co prawda mam parę rzeczy na swoją obronę, np. to, że producent puścił czerwonym kablem -, a niebieskim + (cóż za wyuzdany dowcip). No i od razu okazało się, że mysz nie miała zabezpieczeń i niestety nie działa.
  Mysz jest na procku A4Tech-www5000 i procek przynajmniej częściowo jest sprawny, bo przyciski działają prawidłowo.
  Dioda się nie pali, ale tranzystor sterujący jest sprawny i dioda także, jednak kiedy wymuszam jej zapalenie kursor i tak się nie rusza.
  Tranzystor (czy cokolwiek by to nie było) 5V-->3.3V też jest sprawny.
  Nic innego nie przychodzi mi już do głowy, może jednak częściowo padł procek, może ten drugi, optyczny (H2000).

  Pytanie swoje kieruję do osób, którym zdarzyło się uczynić to, co ja zrobiłem, lub do tych, którym udało się takie uszkodzenie naprawić. Odpowiedzi "wyrzuć mysz i kup nową, bo to grosze" mnie nie zadowalają ;) Jakieś sugestie? Może uszkodzenie jednak jest typowe i łatwe do naprawy?

  Bardzo proszę o pomoc, bo przywiązałem się do mojej myszy i szkoda ją wyrzucać.
 • Spec od komputerów
  No coż,możesz sprawdzic takie elementy jak tranzystory,diody,oporniki,kondensatory.Układu scalonego niestety nie sprawdzisz miernikiem.Proponuję wyczerpać wszystkie mozliwości,t.z sprawdzić wszystkie elementy które można zmierzyc.Jak wyczerpiesz te mozliwości to zostają tylko IC niestety.
 • Poziom 14  
  Przypomniało mi się coś.
  Po odwrotnym włączeniu grzał się mocno kwarc przy procku A4. Więc może jednak ten scalak padł, choć prawidłowo reaguje na wciskanie przycisków...
  No nic, chyba się poddam, bo wszystko wydaje się być sprawne.
  Niech to będzie przestrogą dla innych - są jeszcze dziś urządzenia bez najmniejszych zabezpieczeń przed odwrotnym podłączaniem...