Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z obrotami na jałowym biegu - ROVER 1.4 SPi (1.4 K8)

tomi114 27 Lis 2005 16:19 1865 2
  • #1 27 Lis 2005 16:19
    tomi114
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Mam bardzo nietypowy problem w moim samochodzi. Mam Rover'a 114 GSi. Ma on silnik 1.4 serii K8 na jednopunktowym wtrysku sterowany modułem ROVER MEMS. Problem pojawiła się wczoraj. Samochód odpalił jak zawsze. Miałem do zrobienia ok 15km. w połowie drogi staję na światłach, wrzucam na bieg jałowy a obtory na 4500!!! szybko zgasiłem samochód zapaliłem ponownie i nic dalej 4500 obrotów na obrotomierzu. Musze nadmienić, iz silnik w tym samochodzi e jest praktycznie "nowy" poniewaz dwa tygdonie temu kupiłem drugiego Roverka 114 który miał 30tyś km przebiegu i ptrzełożyłem sam silnik do mojego. Silniki sa identyczne. Moduły też. naprawianie zacząłem od wymiany modułu. Nic nie pomogło dalej 4500 - 5500obr/min. Mam drugi monowtrys od tego drugiego samochdu więc postanowiłem go rozebać. Pierwsza myśl jaką miałem to zacięta linka gazu ale to nie to. Dziś wymianiełem silnik krokowy ale dalej to samo. Nie mam już pomysłów. Co dziwne podczas pracy na takich obrotach odpięcie silnika krokowego nic nie zmienia. Dziś był moment kiedy silnik "wszedł" na 7000ibr/min. Naprawdę nie mam juz pojęcia co robić. PROSZĘ! BŁAGAM O POMOC!! MAM KOMPLETNY DRUGI SILNIK MONOWTRYSK I WSZYSTKIE INNE ELEMENTY WIĘC MOGE WYMIENIAĆ.

0 2
  • #2 27 Lis 2005 18:57
    maciek01
    Poziom 13  

Witam.Proponuje podjechac na serwis i niech chłopaki sprawdzą błedy w komputerze.Możliwe że wystarczy skasować i bedzie ok.Spróbuj na kilka minut odłączyc akumulator i zobacz co bedzie sie dalej działo.Pozdrawiam.

0
  • #3 27 Lis 2005 19:28
    tomi114
    Poziom 10  

Całą noc stał odpięty od komputera i nic :/ Nie wiem tylko czy w serwisie Deawoo mają cos takiego bo komuter który mam ja ma mniej wyjśc niż ten 16V z poloneza:/ a serwisu Rovera nie ma nigdzie w pobliżu. Ale dzięki za porade.

0