logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brother MFC-J4410DW problem przy wymianie płyty głównej.

kmk989 16 Wrz 2023 13:25 255 5
REKLAMA
  • #1 20735425
    kmk989
    Poziom 2  

    Dzień dobry,

    Wymieniłem płytę główną w wspomnianej drukarce, ponieważ stara nie włączała się. Niestety, jak pisał sprzedawca, nowa płyta jest dedykowana do bliźniaczego modelu J-4510DW. Sam model płyty i mikroukłady są identyczne. Drukarka się włącza, skaner działa, ale płyta nie obsługuje wyświetlacza - podświetlenie jest, ale nic się nie wyświetla.

    Proszę o pomoc - czy istnieje możliwość przegrania oprogramowania na płycie? Czy możecie polecić jakiś serwis, który mógłby się tym zająć? Posiadam zarówno starą, jak i nową płytę.

    Druga opcja - szukałem w sieci uszkodzonej drukarki MFC-J4510DW lub panelu wyświetlacza, aby je wymienić, ale nic nie znalazłem. Może ktoś z użytkowników forum ma coś takiego w swoich zbiorach lub wie, gdzie można to znaleźć?

    Dziękuję za uwagę.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 20736819
    kmk989
    Poziom 2  
    Drukarka w trakcie użytkowania się zawiesiła. Po odłączeniu zasilania się nie włączała - był tylko biały ekranik. Doszedłem do wniosku, że elektronikę kij strzelił. I jeszcze pół roku temu było pełno w sieci tych układów. Teraz już nie znalazłem żadnego dlatego skusiłem się po nazwie układu B57U130 - 3. Wizualnie jest to to samo. Mikroukłady mają te same oznaczenia. Drukarka wstaje, ale nic nie wyświetla. Po podłączeniu USB komputer nic nie widzi.

    Brother MFC-J4410DW problem przy wymianie płyty głównej. Brother MFC-J4410DW problem przy wymianie płyty głównej. Brother MFC-J4410DW problem przy wymianie płyty głównej.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 20737315
    kmk989
    Poziom 2  
    Chyba nie używana z eBay'a. Tak się za to zabieram, że pewnie już termin na zwrot minął

    Na komputerze nie ma sterowników, więc to też może być przyczyną. Wydaje mi się, że jak podłączyłem ją za pierwszym razem to nic nie widział, ale wydał dźwięk podłączanego urządzenia.

    Jest możliwość wgrania softu bezpośrednio do modułu na płycie?
REKLAMA