Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MP-150

badboy23 27 Lis 2005 18:41 6519 15
  • #1 27 Lis 2005 18:41
    badboy23
    Poziom 27  

Cześć, Co sądzicie o tym kombajnie Canon Pixma MP-150.
    Dobry zakup będzie czy nie

0 15
  • #2 19 Sie 2006 19:36
    aki40
    Poziom 9  

ja też zastanawiam się nad kupnem tego modelu ale widze że nie ma chętnych do napisania opini na temat tego sprzętu

0
  • #3 29 Sie 2006 06:32
    benbog
    Poziom 23  

Mam ten model, a na forum szukam wiadomości o tym kombajnie dlatego, że po bardzo krótkim czasie zużył się atrament kolor i wkrótce czarny. Do drukowania używałem urządzenia bardzo rzadko, głównie służy jako skaner. Okazuje się, że przy każdym uruchomieniu, całość przygotowuje się do pracy niezależnie czy mam zamiar tylko skanować, czy też drukować. W ten sposób za każdym razem atrament znika, bo zużywany jest w trakcie czyszczenia głowic. W czasie włączenia urządzenia też co pewien czas samoczynnie następują czynności czyszczenia i tak, kropelka po kropelce, atrament znika. Zastanawiam się, czy nie reklamować urządzenia ze względu na brak czytelnej informacji producenta o takich problemach, no bo co to za interes kupić urządzenie, które zużywa atrament niezależnie od tego, czy drukuję, czy nie.
    Przy okazji, może ktoś zna sposób na wyłączenie samej drukarki? Wtedy mógłbym używać samego skanera, nie doprowadzając w tym czasie do zużywania atramentów na regenerację.

0
  • #4 29 Sie 2006 08:35
    Pablo1964
    Moderator

Zazwyczaj do urządzenia producent dołącza jedynie próbki atramentu, niezbędne do przetestowania. Czy nie tak było w tym przypadku? Radzę kupić nowe, pełne pojemniki i przetestować.

0
  • #5 29 Sie 2006 10:15
    benbog
    Poziom 23  

Przy zakupie sprzedawca poinformował, że są to pełne pojemniki, dające możliwość wydruku ok. 500 stron czarnym i ileś tam kolorem. Ja wydrukowałem może z dziesięć czarnych i trzy kolor, a to za mało nawet na próbki.
    Problem nie w tym, czy to próbki, ale co zrobić na przyszłość, żeby atrament nie był zużywany przy niepotrzebnym włączaniu się drukarki, jeśli mam zamiar używać przede wszystkim skanera.

0
  • #6 26 Lis 2006 13:15
    benbog
    Poziom 23  

Ponieważ nikt nie podpowiedział, jak wyłączyć samą drukarkę z zestawu skaner-drukarka, rezygnuję z udziału w temacie. Aha, o tym, że w nieskończoność mogę kupować nowe kartridże z tuszem, to ja dobrze wiem, istotą pytania było: co zrobić, żeby tusz nie był marnowany przy każdym włączeniu kombajnu. Gdyby ktoś wpadł na dobry pomysł, proszę na priv.

0
  • #7 01 Paź 2007 11:55
    dyspozytor
    Poziom 13  

Witam. Teraz, tj. październik 2007 przeczytałem ten temat. Pewnie to już długi czas upłynął od rozważanego tematu. Nie mniej jednak chcialbym powrócić do tematu. Mam okazję otrzymać M 150 i teraz się zająkąłem. Czy na pewno nie ma mozliwośći oddzielić skanowania od każdorazowo przygotowania sprzętu do drukowania, a tym samym zużywania na darmo tuszy? Przesyłam pozdrowienia.

0
  • #8 01 Paź 2007 15:39
    benbog
    Poziom 23  

Niestety, zdaje się, że te wszystkie urządzenia wielofunkcyjne są tak skonstruowane, żeby maksymalnie wycisnąć kasę z użytkownika. Próbowałem - wyciągając złączki - odłączyć napęd drukarki i natychmiast pojawiała się sygnalizacja błędu. Niestety, za każdym razem drukarka musi być gotowa do drukowania, żeby zadziałał skaner, więc brak tuszu w jednym z katridżów uniemożliwia skanowanie. Poza tym, tzw. kserowanie to połączenie funkcji skanowania i drukowania, tyle że bez żadnej możliwości korekcji, więc odbitki wychodzą bardzo blade. Czyli zdaje się, że wyjdzie taniej kupno osobno drukarki i skanera, bo zaoszczędzi się bardzo dużo pieniędzy na atramentach. Popatrz jeszcze na forum tematy o drukowaniu, bo okazuje się, że przy każdym włączeniu, a później przed każdym drukowaniem, urządzenie ssie atrament z katridży i tym samym zapełnia tzw. pampersa. Po osiągnięciu stanu nasycenia, drukarka jest zablokowana i potrzebna jest pomoc serwisu, albo można samodzielnie rozebrać urządzenie i oczyścić pampersa, po czym zresetować go.

W praktyce, używam urządzenia wielofunkcyjnego "od wielkiego święta" tylko po to, żeby od czasu do czasu coś wydrukować i odświeżyć dysze w głowicach drukujących. Zbieram do tego celu większą ilość plików do wydrukowania, żeby drukować wszystko bez przerwy, bo każda parosekundowa przerwa w drukowaniu, powoduje uruchomienie przed następnym drukowaniem kolejnego czyszczenia głowic (czyli wysysania atramentu do pampersa).

0
  • #9 01 Paź 2007 17:34
    dyspozytor
    Poziom 13  

Dzięki za obszerne przybliżenie tematu. Widzę, że tylko jedna rzecz przemawia za posiadaniem kombajnu, to tylko to, że zajmuje mniej miejsca, niż trzy osobne urządzenia. Ale tak, jak mówisz, dzieje sie to jakimś kosztem. Dzięki za szeroką odpowiedź. Przesyłam pozdrowienia.

0
  • #10 08 Paź 2007 19:15
    dyspozytor
    Poziom 13  

Witam ponownie. Jestem więc już posiadaczem PIXMA MP150. Otrzymałem jednak bez jakiejkolwiek instrukcji, sterowników i kabli. Z kablami sobie poradzilem, ze sterownikami rownież. Niestety nie nie umiem poradzić sobie z przyciskami na obudowie. Gdzie znależć jakąś instrukcję? Może ktoś poradzi? Przesylam pozdrowienia

0
  • #11 20 Mar 2008 00:09
    PorannaKawa
    Poziom 2  

witam
    mam oczywiście podobne pytanie...a nie chcę zakładać nowego tematu...bo jest ich wiele z tego zakresu ;)
    stoję przed zakupem urządzenia wielofunkcyjnego i mam takie oto potrzeby:
    ma być ekonomiczne
    mało awaryjne
    laserowe
    skaner+drukarka+kopiarka+fax, który będzie używany
    czarno - białe, ponieważ nie mam potrzeby drukowania w kolorze
    urządzenie będzie używane w biurze, nie wiem ile to mało wydruków, a ile to dużo....myślę, ze u mnie będą zużywane ok 2 ryzy papieru miesięcznie

no i jeszcze jedna rzecz: czy nowe, czy może używane...?

cena do ok 1000 pln.
    proszę o pomoc w podjęciu decyzji...niestety w tym zakresie jestem blondynką Wink
    pozdrawiam serdecznie.

0
  • #12 20 Mar 2008 06:34
    dyspozytor
    Poziom 13  

Witam. Urządzenie wilofunkcyjne PIXMA to urządzenie (wg mnie) do zastosowania domowego. 2 ryzy papieru w miesiącu, to sporo. W urządzeniu tym pojemnik do tuszów kolorowych jest stosunkowo mały.
    Do zastosowania takiego urządzenia w biurze proponowałbym urządzenie typu Brother, to znaczy takie, aby miałoby pojemniki z tuszem osobne do każdego koloru i stosunkowo bardziej pojemne. Wychodzi to wtedy ekonomicznie. Do tego w drukarkach Brother głowice znajdują się w drukarce, dlatego dokupuje się tylko pojemniki z tuszem. Natomiast do PIXMA MP-150 wymienia się pojemniki z tuszem wraz z glowicami drukującymi. Jest to dużo droższe.

0
  • #13 20 Mar 2008 11:39
    ysiulec
    Poziom 14  

Mam Canon PIXMA MP450. I powiem tyle, że jestem jakoś średnio zadowolony.
    Po pierwsze, denerwujące czyszczenie i przygotowywanie głowic. Włączasz drukarkę, słyszysz jazdę karetki. Po chwili jak już zaparkuje w "pampersie", czyści głowice. Uruchamianie trwa ponad 40 sekund.
    Jak już włączysz, masz góra 13 sekund na to, by coś skopiować. Jeśli minie ten czas, drukarka parkuje i znów czyści głowice.
    Jeśli chcesz coś zeskanować, znowu czekasz. Musi pojeździć sobie trochę karetką i dopiero potem zaczyna skanować. To potwornie niewygodne.
    Po roku zaczęły mi szumieć plastikowe rolki, które podają papier.
    Tu to wszystko widać:
    http://www.youtube.com/watch?v=7MDyU9oHkjQ
    Proces uruchamiania, czyszczenia głowic itp.

0
  • #14 20 Mar 2008 12:24
    dyspozytor
    Poziom 13  

Zgadza się. Ja używam podobnej drukarki (czytaj: urządzenia wielofunkcyjnego) sporadycznie. Dlatego do takich celów jest mi jak najbardziej przydatna. Jednak do większej pracy polecałbym inny typ.

0
  • #15 20 Mar 2008 13:44
    PorannaKawa
    Poziom 2  

ale ja jak napisałam... nie potrzebuję kolorowej drukarki, to ma być sprzęt do biura, do drukowania umów, i innych dokumentów.
    zastanawiałam się nad HP 3330...ale nie znam opinii o tym urządzeniu... :(
    tutaj czytałam właśnie o Brother...
    nie mam pojęcia co wybrać - zupełnie nie mój zakres wiedzy :(
    no i czy warto kupić używany sprżet... czy lepiej zainwestować w nowy ???

0
  • #16 20 Mar 2008 14:33
    dyspozytor
    Poziom 13  

Ano, to trzeba się samemu zdecydować. "Wybór należy do Ciebie". Nie ma złych drukarek. Ale, im lepsza, tym droższa. Tak to już jest. Każdą drukarkę można tak ustawić, aby drukowala tuszem tylko czarnym. A kolor mieć tylko na "większe święto".
    Proponuję kupić taką drukarkę, którą ja posiadam: Canon PIXMA MP150. Jest to już trochę leciwe urządzenie. Ale: skanuje super i drukuje tak samo super. Odnośnie tuszy: kupilem tusz w butelkach i samemu dolewam do pojemnika. Kolor mnie nie interesuje. Mam tylko na okazje. :-) Takie urządzenie kupić przechodzone, ale sprawdzić, czy drukuje. A kardridż z tuszem najpierw kupić nowy, a potem uzupełniać.

0