Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

buczenie podczas odbioru kanałów. proszę o pomoc

klimax 27 Nov 2005 19:11 1380 9
    klimax
    Level 11  
    Witam

Mam telewizor SAMSUNGA 28 cali CW-28C73N, jak go włączam to słychać buczenie dość głośne co irytuje wieczorami kiedy jest trochę ściszony telewizor. Czy to może być transformator i co można zrobić aby go naprawić?

Proszę o pomoc

klimax
    Tady1
    Level 25  
    Po pierwsze: przystaw ucho do głośnika, żeby zlokalizować, czy to źródło buczenia jest z niego. Albo go odłącz i wtedy będziesz wiedział na 100%

Dalsze postępowanie zależy od prawidłowej lokalizacji.
    klimax
    Level 11  
    Przepraszam, że nie opisałem szczegółowiej tematu. Buczenie jest w prawym dolnym rogu nie z głośników buczy przy włączniku. Jak się włączy do sieci ale przełączy w stan stand by to nic nie słychać. Buczenie słychać tylko w przypadku włączenia kanału telewizyjnego jak również w przypadku podpięcia któregoś ze sprzętu współpracującego np. Video, dvd itp.

klimax

[quote="Tady1"]Po pierwsze: przystaw ucho do głośnika, żeby zlokalizować, czy to źródło buczenia jest z niego. Albo go odłącz i wtedy będziesz wiedział na 100%

Dalsze postępowanie zależy od prawidłowej lokalizacji[/img]
    Micek64
    Level 18  
    nie znam tego modelu, więc może tak: ile TV ma lat ?
    klimax
    Level 11  
    Telewizor ma 3 lata

klimax

Micek64 wrote:
    nie znam tego modelu, więc może tak: ile TV ma lat ?
    Micek64
    Level 18  
    Hmm, przyznam że ciężko tak zlokalizować miejsce "buczenia". TV ma 3 lata więc może buczy któryś z transformatorów? Proponuje przysłuchać się bliżej transformatorowi przetwornicy i - jeżeli jest osobny - to transformatorowi zasilania STDBy. Zwykle te moduły umieszczane są na dolnej ściance obudowy, zaraz pod kineskopem.
    Napisz jakie wnioski z "przesłuchań" :)
    klimax
    Level 11  
    miałem nadzieję że to transformator od zasilania jak słuchałem skręconego telewizora, jak rozkręciłem to buczy wszystko :) muszę spróbować wymienić na nowy transformator zasilania.

klimax

Micek64 wrote:
    Hmm, przyznam że ciężko tak zlokalizować miejsce "buczenia". TV ma 3 lata więc może buczy któryś z transformatorów? Proponuje przysłuchać się bliżej transformatorowi przetwornicy i - jeżeli jest osobny - to transformatorowi zasilania STDBy. Zwykle te moduły umieszczane są na dolnej ściance obudowy, zaraz pod kineskopem.
    Napisz jakie wnioski z "przesłuchań" :)
    Micek64
    Level 18  
    Aha, przypomniało mi sie jeszcze coś :) Buczeć mogą również cewki odchylania na szyjce kinekopu. Spotkałem się ostatnio z takim przypadkiem, tylko u mnie po 15-20 minutach przestawały... Proponuję zanim kupisz nowe trafo, zrobić test:
    chwyć cewki gdzieś za plastikowy karkas (ze względów BEZPIECZEŃSTWA nie dotykaj miedzianych drutów!!) i spróbuj delikatnie ale z niewielką siłą (tak aby nie dopuścić do poluzowania się cewek) docisnąć je lub odciągnąć... Słuchaj przytym czy buczy cieszej, lub czy przydźwięk tego buczenia jest inny...
    Jeśli usłyszysz różnice to czeka cie dłuuga i mało przyjemna przeprawa przez zdejmowanie, lakierowanie a później korygowanie pierścienia czystości kolorów :)
    Powodzenia!
    MKKJ
    Level 14  
    Ja mam Innego (rocznego) samsunga 29''. I chyba ta marka już tak ma. U mnie jest to samo. Nie odczuwa się tego za dnia ale wieczorami potrafi denerwować. Podejrzawam że samsung stosuje takie trafo i nic nie da się zrobić jak tylko go wymienić.Ja zostawiam jak jest.
    Następnym razem chwytam inną markę. (może thomson albo LG - słyszałem że robi świetne telewizory również w technologii LCD)
    Krawczak
    Level 31  
    Zanim wymienisz transformator przysłuchaj się czy filtr przeciwzakłóceniowy tego nie robi , są to 2 cewki na wpólnym rdzeniu połęczone szeregowo z zasilaniem 230V ,usunąć to można poprzez zalanie lakierem .Pozdr