Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Estrada - 3x20cm czy 1x30cm ??

27 Lis 2005 21:11 1512 28
  • Poziom 15  
    Siemka... Mam takie pytanko.. Będe robił niedługo kolumyn estradowe, i nie wiem co wybrać. Zastanawiam sie nad takimi rozwiązaniami:

- w jednej kolumnie STX GDN 30-300-4 i do tego oczywiście jakiś piezo,

- w jednej kolumnie 3x jakiś basowiec estradowy 20cm i do tego jakiś piezo...

I teraz nie wiem co da więcej czadu... Bo oba zestawy są w podobnych cenach.. I jeszcze jedno. Na te kolumny bym miał wzmacholek na 2xJ-35 jabla (100wat :wink: )... I nie wiem czy lepiej do takiego słabego wzmaka dać GDN 30 200 czy GDN 30 300??
  • Poziom 40  
    STX robi tylko GDN30/200/4 i 8AE do celow estradowych i sa to glosniki glownie do subwoferow.
    Wiec nie wiem o jakim GDN30/300/4 tu piszesz??
  • Poziom 15  
    irek2 napisał:
    STX robi tylko GDN30/200/4 i 8AE do celow estradowych i sa to glosniki glownie do subwoferow.
    Wiec nie wiem o jakim GDN30/300/4 tu piszesz??

Pisze tu o GDN30/200 z układem od 38/300 :wink:

A kasy to będę miał coś koło 400zł :P Ale myślałem zeby wzorowac się na "Tani zestaw Estradowy 2+1".
  • Spec od akustyki
    elmuz obnizyl ceny na glosniki beymy mysle ze idealnym rozwiazeniem dla ciebie bylaby kolumna na CM12 plus jakis gwizdeczek np 2 szt stx 8-150 zeby bylo tanio i w miare profesjonalnie ale i tak troche przekroczysz (CM12
    236zł 12", 180W, 40Hz-5,5kHz, 95dB) 400zł zaleta ze takimi malymi paczami mozna na poczatek juz cos zagrac [imp 100 osob] a pozniej podpierac subami nawet wieksze salki obslurzyc
  • Poziom 15  
    Tzn. Będę nagłaśniał tym sale do 60 mkw... potem chce dorzucić jeszcze suba do tego.. A ten głośnik (Cm12) jest z lekka drogawy :/ Tego stx moge mieć za 140zł...
  • Spec od akustyki
    no fakt ze jest ok 100zł drozszy od tego stxa ale jest przy okazji z 5 razy lepszy zastanow sie czy nie lepiej dozbierac kasy do nich
  • Poziom 15  
    beyma CM12 ja sie chcialem zapytac czy ta beyma nadaje sie do konstrukcji 2 droznej i czy uzysakm z tego glsoniczka mocny basik w takim zastosowaniu !
  • Poziom 10  
    wez gostek (kolunio) zastanow sie co ty wogole mówisz. Jak ty chcesz robic kolumny estradowe z 3 głosnikami 20cm średnicy? Widziałes kiedys cos takiego? pomysl!
  • Poziom 15  
    eee, nie rozumiem twojego obużenia... Prziecież 3 głośniki 20cm mają większa powierzchnie membrany niż jeden 30cm.... do tego moga tez mieć większą efektywność... Do tego głośńiki o mniejszcej membranie przenosza lepiej dolne częstotliwości... Gostek...
  • Poziom 24  
    VeNi bez sesu.... Jak chcesz miec tanio i solidnie to zrob cos ala konstrukcje SW i po problemie.
  • Spec od akustyki
    basik z cm12 nie zabije ale jest go dosc duzo i jest dosc ladny szybki dynamiczny i ten glosniczek nadaje sie duzo bardziej do 2 droznej niz nawet modyfikowany stx .

Odnoscnie 3x20 cm przygladnij sie jednej z konstrukcji polaudio tam jest chyba 8 x16cm a ile kosztuje :D czesto lepiej jest dac kilka mniejszych glosnikow niz jeden wielki
  • Poziom 15  
    CJ_Basseer napisał:
    VeNi bez sesu.... Jak chcesz miec tanio i solidnie to zrob cos ala konstrukcje SW i po problemie.

Co to jest SW?? Myślicie że jeden j-35 da rade napedzić jednego GDN30\300?? czy lepiej do niego 30\200??
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Myślicie że jeden j-35 da rade napedzić jednego GDN30\300?? czy lepiej do niego 30\200??

Tak da rade. U mnie 30/200(projekt SW) graja na 2x50(Eltron 100) i na male imprezy starcza.
  • Poziom 15  
    CJ_Basseer napisał:
    SW - Sound Wave :)
    A tu masz linka do jego konstrukcji:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=277938&highlight=tani

Akurat chcem zrobić kopie tej konstrukcji :D

Duchu22 -> małe imprezy tzn ?? ja puszczam dyski gdzieś na 120-150 osób :P
    Teraz jechałem na kolumnach w których były Alpierdy LW 1200... i dawało rade to wiecie...

Tak wygląda sala na której puszczam (za dużo tu nie widać ale tam na końcu co widać światła to sie kończy a ja siedze tu skąd jest zdjęcie robione :P) ZOBACZ!!!

A tu ja w akcji jak ktoś chce zobaczyć :P
    Zobacz
  • Poziom 35  
    wiesz daje rade to pojęcie względne :D dla jednego daje rade to kiedy zagłusza wrzeszczących ludzi :D:D a dla innego to kiedy od basu układa sie jedzenie w żoładku i nawet krzycząc cięzko sie porozumieć :D:D

sakoro lw1200 dawały rade to stxy na pewko dadzą rade :D:D stx jest pod każdym względem lepszy od lw1200....
  • Poziom 24  
    Jak Ci alpierd lw 1200 dawal rade to te stxy na pewno ci starcza;]

Ja mam zamowione te 30/300/4AE jak dojda to powiem cos wiecej o nich;]

Dodano po 27 [sekundy]:

micho a troche mnie wyprzedziełeś:P
  • Poziom 15  
    No ale chodz mi o to czy będzie to tak samo głośno te stxy na 2x j-35 co dwa lw1200 na powermikserze 2x100??
  • Poziom 24  
    Powinno byc znacznie glosniej, te stxy maja znacznie wiekszy spl. Ciekawe czy ten lw ma chociaz te 90dB
  • Poziom 14  
    Moje male imprezy to max 80 osob, pomieszczenia do 100m2 , nie wiem dokladnie nigdy nie mierzylem :)
    STX jest na pewno lepszy od alpharda.
  • Poziom 40  
    STX robi serie estradowa ale sa to glosniki glownie do subwoferrow lub trojdroznych kolumn. Bardzo duze Xmax nie daje zbut duzej efektywnosci ale calkiem niezly bas. Ta sa glosniki miedzy estrada a domem.
    Alpiardy estradowe sa beznadziejne a jak juz cos sie wybierze to maja beznadziejne efektywnosci i nie nadaja sie do dwudroznych bo nie slychac z nich srodka.
    Calkiem niezle gra nowy PS15 ale po 5minutach na pelnej mocy pali mu sie cewka.
    Niezle wypada wzmocniona seria LW czyli LW120B81 i LW150B81 ale tylko na basie i to z calkiem niezla efektywnoscia. Srednich to one nie przenosza pozatym cewki duzo slabsze niz podaje producent. Podruba eminenca czyli seria EM ma ladne plaskie pasmo ale slaba efektywnosc.
  • Poziom 15  
    Dobra już mam kase... teraz zostaje mi zamówić głośńiki u DSPEAKERi robie.... tylko nie wiem czy sopranówke dać tego co SW?? Ona podobno bardzo słaba jest.
  • Poziom 15  
    Głośniki kupione, obudowy zrobione.. jutro dyska z nich... Tylko kure mam tego gdn 30/200 :/ i jeszcze jedna masakryczna sprawa.... Pomóżcie... Co moge zrobić żeby nie spaliś tego gdwt jeżeli nei mam cewki na zwrotnice??
  • Poziom 15  
    Dobra... Kupiłem zwrotnice samochodową 4ohm, w której jest (na sopran) cewka i kondensator... Myślicie że da rade ?? Elektroniczny był zamkniety :/