Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Genus 23MI nie zapala

28 Lis 2005 08:35 3662 3
  • Poziom 12  
    Kocioł ustawiony na CO nie zapala, a włącza się pompa obiegu i pracuje non stop. Termostat pokojowy cały czas jest włączony i ustawiony na ochronę przeciwzamarzaniową czyli +5*C. Nie mieszkam tam gdzie jest kocioł zamontowany i ostatnio kotła nie włączałem. Kiedy zrobiło się zimno, włączyłem go i nic. Zrobiłem przegląd kotła, wyczyściłem go, poprawiłem styki i zaczął palić. Wracam za 2 dni i nie pali tylko ciągle pracuje pompa. Poprawiłem różne łącza, posprawdzałem bezpieczniki i znowu wszystko OK. Wracam za kilka dni i znowu to samo. Podejrzewam czujnik temperatury obiegu CO,który raz łączy a raz nie.
    Dzis po pracy jadę go reanimować.
    Co i jak należy sprawdzić?
    Co o tym sądzicie, Szanowni Forumowicze?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wczoraj wieczorem próbowałem to naprawić. Z prawie 100% pewnością moge napisać, że winny jest czujnik temperatury CWU. Kiedyś już padł taki sam czujnik, tylko CO. Okazało sie, że czujnik prawie zawsze (ale czasami działał) robił zwarcie, co kocioł odbierał jako awarię i szła tylko pompa. Po odłączeniu tego czujnika kocioł zapalał, z tym, że pracował w trybie minimum i nie reaguje wtedy na sterownik pokojowy. Udało mi się "zregenerować" czujnik na tyle, że kocioł chodzi jak trzeba, ale to nic pewnego, dopóki nie wymienię czujnika na nowy. Kiedyś czujnik CO dostał przerwy a ten z kolei od CWU wykazał zwarcie. Te czujniki to chyba najsłabsza strona tych kotłów.
    Czy ktoś wie gdzie dostać takie czujniki?
    Może komuś się przyda ta historia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    W sklepach termetu mają takie, ale powiem szczerze nie znam tych parametrów i mogą się różnić ale nieznacznie. (koszt ok. 30zł)
    To najprościej, ale oyginalne to ma napewno serwis firmowy.
    Pozdrawiam jerzy
  • Poziom 12  
    Przyczyną rzeczywiście okazał się uszkodzony czujnik temperatury, jak na zdjęciu. Po wymianie mogę powiedzieć, że wszystko hula. Kupiłem 2 szt. od serwisanta, chyba za 55 zł.
    Pozdrawiam wszystkich elektrodowiczów.