Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Martech , Infinity , Vygis - czy warto (są klony) ?

szatz 28 Lis 2005 09:36 5985 41
  • #1 28 Lis 2005 09:36
    szatz
    Poziom 25  

Witam . Troche może nietypowe pytanie ale według mnie bardzo sensowne.
    Zdecydowałem sie napisać ten post ponieważ miałem kiedyś przypadek (chodzi oczywiście o FuriousDongle) , że po zakupie orginalnego zestawu za niebagatelną kwote , po kilku tygodniach sprzęt został scrakowany a producent zaprzestał suportowania starego zestawu . Klijenci zostali więc skazani na używanie scracowanego oprogramowania (niema mozliwości pobrania a tym bardziej zarejestrowania programu ).
    Obecnie przymierzam sie do zakupu :
    a)Martech box LITE w cenie SST!
    b)Infinity-Box Pana oryginal + support
    c)Vygis USB + box oryginał + support
    Wiem że są dostepne wersje scracowane lub klony, dlatego pytam czy warto kupić orginalne wersje tych urzadzeń czy lepiej poczekać na coś nowszego ? Niechciałbym znów się dowiedzieć za kilka tygodni że są dostepne wersje scracowane lub clony za kilka złotych , które robia to samo co orginały a kosztują duuuuuzo mniej lub co najgorsze producent wyda nowa wersje a starą zostawi bez suportu ?
    jeśli coś wam wiadomo w tej sprawie to prosze o opinie ?
    Pozdrawiam Szatz.

• #2 28 Lis 2005 10:39
    brajek
    Poziom 19  

Cytat:
    Wiem że są dostepne wersje scracowane lub klony, dlatego pytam czy warto kupić orginalne wersje tych urzadzeń czy lepiej poczekać na coś nowszego ?

Poczekaj na cos nowszego to moje zdanie,
    a co do Martecha Lite tez nad nim sie zastanawiam(jesli ktos ma taki sprzecik w rozsadnych pieniazkach oczywiscie orginal to prosze o oferty na PW) to dobry sprzet a siemensy coraz to bardziej skomplikowane do robienia

• #3 28 Lis 2005 13:14
    szatz
    Poziom 25  

Jak w praktyce to wyglada- lepiej kupić wersje Lite czy pełną Martecha ? Dopuki nie pojawiły sie C65 jakoś sobie dawałem rade freją a później SST ale niestety miałem kilka takich których (wysoki soft) niemogłem ruszyć.

• #4 28 Lis 2005 14:46
    brajek
    Poziom 19  

masz kase kup fulla jak nie to lite a jak bedziesz mial kaske to mozna aktywowac wer full.

• #5 28 Lis 2005 15:13
    szatz
    Poziom 25  

Czy da się robić za frii np C65 z wersja V24 albo V34 ?
    A co inni myślą o zakupie Infinity i Vygis-a ? Może są juz w projekcie jakieś skrzynki co to przejmą ?

• #6 28 Lis 2005 15:16
    ninjahwdp
    Poziom 28  

Co do Vygis... jest wersja darmowa z niespodzianka, nie oplaca sie placic, co do C65, mozna sprobowac SST z niespodzianka, a jesli bez tp nie idzie to z TP napewno pojdzie

• #7 28 Lis 2005 19:25
    tino2003
    Admin grupy GSM

Martecha możesz spokojnie kupić nawet tą wersję LITE i kiedyś dokupisz TP adapter. Ja kupiłem Martecha full i był to jeden z lepszych zakupów do mojego serwisu. Nic nie muszę ciąć i kombinować, wszystko idzie jak ta lala i co lepsze stawiam fonki po innych serwisantach co darmowymi progsami próbowali je robić i wyskoczył zonk.
    Naprawdę jeszcze raz polecam Martecha, kiedyś zastanawiałem się co wybrać martech czy sst, jak widziałem dzisiaj kolegę który robił s65 własnie sst i się męczył z nim godzinę to wiem że dokonałem dobrego wyboru.
    pozdr

• #8 28 Lis 2005 22:23
    ninjahwdp
    Poziom 28  

Tzn... w 100% zgadzam sie z tino2003, ja tutaj przedstawilem wizje low-endowego serwisu, wiadomo ze zaden krack nie dorowna oryginalowi, np. supportem, z tych boxow ktore napisalas, najchetniej bym bral martecha... box jest na rynku juz bardzo dlugi czas, i do tej pory nie ma zadnego w 100% dzialajacego kraka, takze mozna tez byc spokojnym, w przeciwienstwie do ludzi, ktorzy wydali gruby $ kupujac Vygisa, kiedy pojawila sie niespodzianka.

• #9 29 Lis 2005 00:13
    emwu
    Poziom 24  

@ ninjahwdp
    dobrze sie czujesz !?

Cytat:

Co do Vygis... jest wersja darmowa z niespodzianka, nie oplaca sie placic

Zrób mi alcatele, albo acery, albo o2x1/o2x2 tym kraczonym Vygisem... stary, tutaj nie mówimy o jakims domorosłym magiku wioskowym który robi "serwis" tylko o wydaniu kasy nie w błoto a w sprzet który sie do czegoś przyda. Wg mnie nie powinienes pisac nic na temat serwisów itp. bo nic nie wnosisz do tematów a wrecz ogłupiasz ludzi... Wogóle masz jakis serws albo pracujesz w jakims, zebys mógł cos powiedziec na ten temat ?! Pokaż regon i nip :]

-------------------------------------------------------------
    ! - Koniec OT - !

1. Martech Lite - nie nie bierz... lepiej weź na raty w z........... martecha full - taniej Cie wyjdzie a i nie musisz ciać nic ! Poza tym wiesz... Full to full... lepiej dac te 1800 w 10 ratach niż 800+500+600 (Lite + akt + TPA2) Poza tym jeśli chodzi o Siemens (Benq) nie bierz nic innego pod uwage jak Martech :-)

2. Pana Infinity... hm... aż tyle panasoniców Ci się trafia ? U mnie jest tego zero... :/ jakos nie ma potrzeby inwestowania w niego póki nie zaleje nas fala panasłoików

3. Vygis Toolbox org. + USBBox - TAK ! Po pierwsze w chwili obecnej wszystkie* sprzedawane vygisy sa zabezpieczone przez E-Gate Smart-Card lub Java SC, a nie dongla typu Soft-Dog, Hasp-Alladin lub o zgrozo Sentinel... CO prawda nie ma idealnego zabezpieczenia ale póki co zabezpieczenie kartą jest najbepieczniejsze i najtrudniejsze do obejscia. Oczywiscie zawsze znajdzie sie ktoś kto zdumpuje swoją karte i walnie emulatora jakiegoś ;-) ale to tylko niektóre utalentowane osoby :-) Poza tym jak boisz sie kupować oryginała, to mozesz kupić clona za około 250 PLN ;-)

------------------------------------------------------------------------

• #10 29 Lis 2005 07:51
    szatz
    Poziom 25  

Na Martech Siemens BOX USB II plus ORYGINAŁ + ADAPTER v2.0 + x65 już się prawie zdecydowałem ale dziś zajrzałem na strone z boxami i doznałem szoku. W sprzedaży pojawił się Martech Clip + Test Point Adaptor 3.0 full . Na pewno jest droższy a czy lepszy nie wiem . To czego sie obawiałem chyba się teraz stało - pytałem czy ma pojawić sie coś nowego i ewentualnie poczekać . Pojawiło sie więc będe musiał zaciągnąć opini co do tego nowego sprzętu.
    Oto opis:

Cytat:
    Martech Clip jest pierwszym na świecie samodzielnym boxem umożliwiającym pełne serwisowanie telefonów marki siemens. Już teraz bez pomocy komputera możesz odblokować, wgrać/zczytać flasha oraz naprawić każdy telefon siemens! Całość operacji jest wyświetlana na kolorowym LCD, wszystkie pliki możesz zapisać na karcie pamięci w standardzie MMC, pozatym w każdej chwili można podłączyć boxa pod komputer i wszystkie operacje przeprowadzać przy pomocy komputera.
    Cytat:
    funkcje:
    - ODBLOKOWUJE WSZYSTKIE POZIOMY SIMLOCKA I KOD APARATU
    - ZAMYKA SIMLOCKA NA DOWOLNĄ SIEĆ
    - Wylicza kody odblokowujące
    - CZYTA/ZAPISUJE EEPROM, FIRMWARE, FLASH
    - CZYTA/ZAPISUJE PACZKI JĘZYKOWE I T9
    - NAPRAWIA WSZYSTKIE USZKODZENIA SOFTWAROWE!
    - NAPRAWIA IMEI, "Wrong Soft." itd.
    - OBSŁUGUJE WSZYSTKIE NAJNOWSZE WERSJE FIRMWARÓW W TELEFONACH
    - Jest to 100% pracujący, profesjonalny program z pełną pomocą techniczną!

Urządzenie Martech CLIP:
    - jest to połączenie urządzenia BOX II PLUS oraz przenośnego CLIPa działającego bez komputera!
    - zaawansowane urządzenie pracujące na porcie USB
    - pracuje na wszystkich systemach Windows (win95, win98, win ME, win2000, winXP itd.)
    - komunikuje się z telefonami na wysokich prędkościach (230400, 460800, 921600 kbd itd...)
    - CLIP podłączany jest do komputera przy pomocy jednego cienkiego kabelka (USB).
    - Nie są wymagane porty COM i LPT w komputerze!
    - szybkie flashowanie, stabilna praca na każdym PC i profesjonalnie wykonana płyta główna urządzenia
    - funkcja zdalnego updatu daje możliwość uaktualnienia firmwaru CLIPa (przy zmianach algorytmów w telefonach itp.)
    - CLIP jest gotowy do aktywacji i uruchomienia innych naszych programów w przyszłości (wszystkie będą mogły pracować na jednym urządzeniu)
    - CLIP może pracować również bez komputera wykonując załadowane do urządzenia programy (m.in przenośna wersja programu SIEM Service Tools)
    - programy, pliki flash, EEprom i dane przechowywane są na kartach MMC, co daje możliwość magazynowania praktycznie nieograniczonej ilości plików i użycia ich na CLIPie bez komputera!
    - wszystkie pliki mogą być zarządzane bezpośrednio z poziomu urządzenia Martech CLIP (tworzenie folderów, zmiana nazwy, przesuwanie, kasowanie plików itd)
    - informacje i duże ilości danych wyświetlane są na wyraźnym, kolorowym wyświetlaczu LCD

A wy co myślicie o tym urządzeniu ? Teraz już sam niewiem co mam wybrać . :?:

• #11 29 Lis 2005 08:00
    tino2003
    Admin grupy GSM

No fajna zabawka ale nie ma co na to patrzeć, bierz martecha np. w http://multi-com.pl/ i będziesz zadowolony. TP Adapter III ma tylko metalową obudowę i niczym się nie różni od TP II pozatym martech zapewnia że nie przewiduje aby na TP III były lepsze updety niż na TP II.
    pozdr

• #12 29 Lis 2005 08:47
    ninjahwdp
    Poziom 28  

emwu napisał:
    @ ninjahwdp
    dobrze sie czujesz !?

Cytat:

Co do Vygis... jest wersja darmowa z niespodzianka, nie oplaca sie placic

Zrób mi alcatele, albo acery, albo o2x1/o2x2 tym kraczonym Vygisem... stary, tutaj nie mówimy o jakims domorosłym magiku wioskowym który robi "serwis" tylko o wydaniu kasy nie w błoto a w sprzet który sie do czegoś przyda. Wg mnie nie powinienes pisac nic na temat serwisów itp. bo nic nie wnosisz do tematów a wrecz ogłupiasz ludzi... Wogóle masz jakis serws albo pracujesz w jakims, zebys mógł cos powiedziec na ten temat ?! Pokaż regon i nip :]

Nie mam checi i czasu, dyskutowac z takim szczeniakiem jak ty, mysle ze widac po ilosci "pomogl" ze mam jakas wiedze, mysle ze dla wielu uzytkownikow moja wiedza jest przydatna, co do domoroslego magika... moze masz jeszcze stara wersja kraczonego Vygisa, ktora restartuja kompa hm? teraz jest juz full skraczona i dzialajaca, albo jestes tak glupi ze nie czytasz gsmhosting i sie udzielasz, albo poprostu nie umiesz oblugiwac tego oprogrmowania. Zauwazylem ze wyznajesz zasade czego nie umiem to jest be, a wszyscy ktorzy umieja sa tez be. Czytalem kilka twoich postow, np. o Tornado i krew momentami zalewa. Nie wiem, czy dorobiles sie kasy na allegro sprzedajac instrukcje od telefonow, i kasa Ci udezyla do glowy, czy cos innego.

Pozatym... nie wiem czemu tak pozno pisales, nie kazali w domu klasc sie spaciulki? Wkoncu dzis do szkoly.

• #13 29 Lis 2005 09:30
    szatz
    Poziom 25  

:arrow: ninjahwdp . Czy mógłbyś coś więcej napisać na temat tego cracka z niespodzianką . Chodzi mi o możliwości wersji scracowanej w porównaniu do orginalnej.
    :arrow: emwu

Cytat:
    2. Pana Infinity... hm... aż tyle panasoniców Ci się trafia ? U mnie jest tego zero... :/ jakos nie ma potrzeby inwestowania w niego póki nie zaleje nas fala panasłoików

Nie trafia ich się dużo ale Infinity nierobi tylko panasonica - zastanawiam sie ze względu na to że robi to czego inne nierobią np całą serie VK 270; VK 530 itd. Sprzęt mi sie na pewno nie zwróci ale nikt kto przyjdzie z telefonem którego nie zrobiła konkurencja nie odejdzie ....... Zyskasz nowych klijentów. Na panasonicach nie zarobisz ale bedziesz miał za to więcej nokii , sagemów, siemensów a tylko dlatego że nie odprawisz nikogo z kwitkiem że to nietypowy telefon .

• #14 29 Lis 2005 09:39
    ninjahwdp
    Poziom 28  

szatz: Ja uzywam jej na UniBoxie, nie mialem problemu zeby mi sluchawki nie obsluzyla, to co ma w liscie wali jak glupie, wszystkie lg2g i 3g, alcatele tez, przyznam sie tych o2 nie mialem do testow, byla kiedys wersja z bugiem ktora restartuje kompaa, ale teraz jest juz oki, wiadomo ze do zniespodziankowanej wersji nie ma supportu itd. ale prawde powiedziawszy, i tak czesto nie ma polakow do tych egzotycznych modeli. A te klony po 250zł, to nic innego jak wersja skrakowana wpisana na karte USB.. Jak tylko server mi wstanie podam Ci linka do tej wersji z niespodzianka, bo chwilowo lezy :D

EDIT: co do panasonicow... uzywam PanUfo tez z niespodzianka, i tez przez UniBoxa i tez smigaja...

Tak wiec... po co przeplacac? Zaoszczedzona kase mozesz np. dolozyc do Martecha, ktory tutaj jest bezkonkurencyjnym modelem.

Co do tego nowego Martecha ktorego pokazales, nie rozni sie o funkcjami od zwyklego... poza tym ze moze pracowac bez komputera, jezeli pracujesz na gieldzie, czy cos gdzie nie masz komputera, moze byc to swietny wybor, bo chodzi on i jako clip (bez kompa) i jako box (po podlaczeniu do komputera)

Pozdrawiam... wszystkich ktorzy lubią oszędzać! :)

• #15 29 Lis 2005 09:56
    szatz
    Poziom 25  

Właśnie oszczędzać oznacza tez podjęcie dobrego wyboru przy zakupie nowego sprzętu. Wiadomo by zarabiać trzeba też inwestować ale z głową . Każdy producent pisze że jego sprzęt jest najlepszy ale niestety rzeczywistość jest inna . Niechciałbym kupić czegoś co za miesiąć scracują albo wyjdzie nowa wersja sprzętu a stara zostanie bez suportu, lub brak będzie obsługi nowych modeli. A jak wiadomo najważniesza jest obsługa nowych modeli , których jeszcze niema ale za tyudzień dwa zapuka pierwszy klijent i obaj strzelicie karpia. Ty bo pierwszy raz widzisz ten telefon a on że niepotrafisz go obsłużyć. Takie jest życie serwisanta. :D

• #16 29 Lis 2005 14:18
    ninjahwdp
    Poziom 28  

szatz: moze i racja, ale z pewnych wzgledow, ja np. nie kupuje nic org do panasonickow, bo po co? Nie warto wyladowac z 1000zl na sprzet ktory zrobi je wszystkie, ja wole powiedziec klientowi ze nie obsluze tego modelu i stracic np. 30zl, i nie bedzie takich 10 klietnow... strace 300, ale zaoszedze 700 ktore bym wywalil na boxa powiecmy do tego modelu. Uwazam na pewno... na dzien dzisiejszy nie ma mowy o cracku martecha, i tego mozna byc pewnym, i ten sprzet napewno mozna smialo kupic.

• #17 29 Lis 2005 15:01
    szatz
    Poziom 25  

Dowiadywałem sie jak wygląda sprawa BOXA i CLIPA Martecha i podobno Clip jest bardziej rozwojowy - ale jaka jest prawda to czas pokaże , wiadomo sprzedawca bedzie chciał opchać towar droższy ze względu na większy zarobek.
    Co do Infinity i Vygisa to mam duże ale..... Jeśli jest cos co robi prawie to samo za frii to po co mam wywalać drugie 2000 zł ?

• #18 29 Lis 2005 15:47
    ninjahwdp
    Poziom 28  

szatz napisał:

Co do Infinity i Vygisa to mam duże ale..... Jeśli jest cos co robi prawie to samo za frii to po co mam wywalać drugie 2000 zł ?

I wlasnie to chcialem Wam od poczatku uswiadomic... AMEN.

• #20 29 Lis 2005 15:54
    ninjahwdp
    Poziom 28  

Proste... jeden nie ma TP adaptorow, a drugi ma.

• #21 29 Lis 2005 16:09
    brajek
    Poziom 19  

Cytat:
    Dowiadywałem sie jak wygląda sprawa BOXA i CLIPA Martecha i podobno Clip jest bardziej rozwojowy - ale jaka jest prawda to czas pokaże

jak sprawa wyglada z tymi sprzetami czyzby Martech chcial zakonczyc prace nad boxami 2 i ma zamaiar przejsc na bardziej rozwojowe klipy?

• #22 29 Lis 2005 16:20
    ninjahwdp
    Poziom 28  

Trudno powiedziec, narazie to wyglada na to ze clip to tylko martech 2 mogacy pracowac bez komputera, i sadze ze aktualizacje beda rownoczesne.

• #23 29 Lis 2005 18:42
    tino2003
    Admin grupy GSM

Zapytałem na forum martecha o tego klipa iboxa i otrzymałem taką odpowiedź ( w ciągu 5 min. support i pomoc ze strony martecha jest wyśmienita)

cyt.

Jeśli chodzi o programy na PC - bedzie to dokładnie to samo.
    CLIP jak również BOX II PLUS bedą współpracować jednakowo z programami na PC, np SIEM Service Tools itd...
    ----------
    Różnica polega na tym, że dodatkowo na klipie można uruchomić "przenośne" wersje tych programów - np SIEM Service Tools wersja mini,
    które mogą działać bez komputera (na samym urządzeniu CLIP.
    ----------
    Porgram SIEM Service Tools będzie updatowany przez cały czas i będzie działał jednakowo na obu urządzeniach.

Pozdrawiam!

• #24 30 Lis 2005 09:43
    brajek
    Poziom 19  

to super wszystko sie wyjasnilo dzieki tino2003

• #25 30 Lis 2005 12:24
    ptasznikos
    Poziom 17  

ninjahwdp, Wiesz skąd jest ten cytat: "Pracujemy na najwyższej klasie sprzętu..."? Jesli nie to powiem CI ze z Twojej strony... Rozumiem ze sprzęt najwyższej klasy to wszystkie dostępne kraczone programy... Nic tylko pozazdrościć :D

• #26 30 Lis 2005 22:39
    Multi_COM
    Spec od GSM

hoho a a dodam mala dygresje: wyobrazcie sobei teraz np. taki myks ze dojdzie program Alcatel'a do klip'a a wiec wtedy juz mamy klipa do Alcateli (znow pierwszy na swiecie), pozniej dojdzie znow jakis program i juz znow nicby nowy klip....jest to wiec rozwojowe urzadzenie na 100%

• #27 30 Lis 2005 23:02
    ninjahwdp
    Poziom 28  

ptasznikos napisał:
    ninjahwdp, Wiesz skąd jest ten cytat: "Pracujemy na najwyższej klasie sprzętu..."? Jesli nie to powiem CI ze z Twojej strony... Rozumiem ze sprzęt najwyższej klasy to wszystkie dostępne kraczone programy... Nic tylko pozazdrościć :D

Co innego jest dla klienta, co innego jest dla ludzi z branzy, sa pewne sprawy o ktorych glosno przy kliencie sie mowic nie bedziem moze to zrozumiesz za jakis czas, co to klienta obchodzi ile program kosztuje... telefon zawsze oddaje zrobiony, nie mialem tak zeby programowo uwalic a potem nie podsniesc.

• #28 01 Gru 2005 08:58
    szatz
    Poziom 25  

:arrow: Multi_COM właśnie tego się obawiam że kupując BOX-a mogę sobie zamknąć drogę rozwoju i obsługiwać tym urządzeniem tylko Siemensy. Problem w tym że jak na razie nic na 100% niewiadomo czy do clipa ma dojść obsługa nowych marek telefonów. Jeśli wie ktoś coś więcej to prosze o informacje .

• #29 01 Gru 2005 09:37
    tino2003
    Admin grupy GSM

@ szatz nawet jak nie będzie nic więcej do klipa czy martecha to jest to tak dobry sprzęt że naprawdę nie można od niego wymagać aby robił inne telefony bo jeżeli jest coś do wszystkiego to tak naprawdę jest do du** Martech robi siemensy i niech tak pozostanie, chociaż można też dokupić obsługę alcateli.
    pozdr

• #30 01 Gru 2005 10:03
    Damiankca
    Poziom 26  

Panowie, jeżeli myślicie o poważnym serwisie to żadne wersje z tymi waszymi "niespodziankami nie wchodzą w grę" jak chcecie mieć opinię dobrego serwisu to nie na takim sprzęcie. Każda poważna firma kupuje oryginalny sprzęt. Oczywiście mówię tu o kimś, kto ma zarejestrowaną działalność gospodarczą i płaci podatki a nie o rzeźbiarzach, którzy w domku u rodziców kumplom po 5 zł robią sim-locki. Większość z Was ma po 15 lat ; oczywiście nie generalizuję i traktujecie to jak zabawę dopóki sami nie otworzycie swojego interesu. Trzeba się na rynku utrzymać i zakup dobrego sprzętu jest niezbędny. A pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Ja średnio telefon robię 15 min te najtrudniejsze przypadki - typu flashowanie SAGEMA V55 lub innych modeli np. SHARP SGH902 ewentualnie modele NEC. Dziś klient przychodzi i pyta się czy od ręki zrobimy Lang czy lock, a zabawa z Crackami nie przejdzie jak ma się swój interes. Trzeba po prostu mieć sprzęt i ceny usług na odpowiednim poziomie. Tak skalkulowane żeby zarobić i na nowy sprzęt mieć z tego.
    Pozdrawiam wszystkich miłośników GSM

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME