Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips brak oznaczeń. Jakie chassis? Potrzebuję schematu

classic 28 Lis 2005 11:27 1159 4
  • #1 28 Lis 2005 11:27
    classic
    Poziom 11  

Witam . Mam juz od dawna philipsa , ale ma zerwana tabliczke, wiec nie wiem jaki to model .

Schemat jest dosc podobny do chassis G-111 ,ale w tym TV jest dodatkowo przed prostownikem sieciowym Tyrystor BT151. Przetwornica na BUT 11 . Sa tez pewne roznice dlatego wolalbym miec schemat zgodny z tym TV
    Byl spalony tranzystor przetwornicy. Sprawdzilem elementy przetwornicy.Wymienilem kondensatory i transoptor ,ale nie moge uruchomic zailacza. Podnosze z autotransformatora napiecie i przy 50 V zaczyna pracowac przetwornica po czym za kilka sekund sie wylacza. Okazuje sie , ze tyrystor blokuje napiecie i nie ma zasilania juz na kondensatorze elektrol 330 m na 400V .

Prosze o pomoc w ustaleniu schematu do tego i ewentualnie porady co do usterki.
    Uzupełniłem tytuł. [h]

0 4
  • #2 28 Lis 2005 16:37
    DiZMar
    Poziom 43  

Z triakiem przed prostownikiem były niby Philipsy z chassis Vestel 11AK18.

0
  • #3 02 Gru 2005 16:19
    classic
    Poziom 11  

Niestety to nie ten model.

Przetwornica nie jest sterowana zadnym ukladem oprocz transoptora cnx83 ( calkiem podobna do chassis G111 , ale ten triak na wyjsciu prostownika siecioweg.

Wstawilem diode prostownicza i tak samo sie zachowal, tzn. wylaczyla sie przetwornica przy nap. zasilania okolo 50V z autotransformatora. Ustawilem 70 V i zwarlem piny 1 i 2 transoptora - wtedy spalil sie BUT11 . Bede kombinowal , ale jak ktos ma jakies sugestie co do schematu i naprawy to chetnie skorzystam .

Dziekuje

0
  • #4 02 Gru 2005 16:34
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tym dziale nie zajmujemy się naprawami.

0
  • #5 03 Gru 2005 15:35
    classic
    Poziom 11  

Przeciez sprawa dotyczy naprawy . Opisalem szczegolowo usterke i problem z jakim sie borykam.

Czekam na pomoc i pozdrawiam

Przeniesiono z działu (Szukam) Schematu...
    (am)

0
  Szukaj w 5mln produktów