Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawic w laptopie Dell Cpx CDRW Teac CD-W28E na master?

cfo 28 Lis 2005 18:32 1025 4
  • #1 28 Lis 2005 18:32
    cfo
    Poziom 21  

Witam
    Moj problem zaczyna sie od zmiany zwyklego cdr na cdrw w laptopie Dell Cpx , a wiec jak wkrece go w laptopa to zawiesza mi laptopa i wyskakuje komunikat ze cdrw nie jest z tego laptopa i nie moge nic zrobic, cdrw to TEAC CD-W28E , jak podepne go podczas windowsa to dziala jednak jak uruchomie ponownie to sie nie uruchomi musze wyciagac tego cdrw, nie moge znalesc zadnego jakiegokolwiek softu lub firmwera do tego cdrw aby przestawic go na master :/ mam programik do zafleszowania i przestawienia ze slave na master ale niestety nie mam flasha, szukalem jakiegos programu zeby sciagnac z niego flasha i spowrotem wgrac z kolejka master jednak nie mam programu ktory by sciagnal mi flasha z tego cdrw :/ probowalem juz zwierac zworki pin47-45 jak wyczytalem w innych solusjach jednak nic nadal to samo SLAVE!
    Naprawde trace glowe pomozcie jak macie jakis pomysl lub jakis soft ktory by mogl w tym zaradzic

ponizej zamieszczam programiki ktorymi sie flashuje tego cdrw TEAC

• #2 29 Lis 2005 00:23
    jarysss
    Poziom 13  

ja z tego co wim to kwestia biosu w kompie a nie w nagrywarce...jak mialem ten problrm z delem cp 500 to bios przeladowalem w laptopie i ok

• #3 29 Lis 2005 01:00
    klan
    Poziom 15  

jeszcze można wypróbować coś takiego,jesli jest możliwość:
    spróbuj wymontować napęd z obudowy,i przełożyć go do orginalnej obudowy napędu który był orginalnie,z tego co wiem w większości moeli jest to mozliwe,może wchodzic w gre inne połączenie pinów

to tylko taka sugestia z mojej strony

pozdrawiam,,,

• #4 29 Lis 2005 17:11
    cfo
    Poziom 21  

hmm no sprobuje jeszcze przeubdejteowac bios laptopa, z ta obudowa to raczej nie wypal :/ ratuje mnie jedynie albo bios do tego TEACA lub program to wydzierania biosu z cdroma albo jakis soft do zmiany kolejki slave/master

dam jeszcze znac co i jak

• #5 30 Lis 2005 08:49
    c64club
    Poziom 17  

Raczej obejrzyj wtyczkę oryginalnego napędu (jak masz dostęp)
    Np. w compaq'u premium było złącze 60 pinów. 44 były do IDE, a z pozostałych kilkunastu 3 były zwarrte. jak się je rozwarło to tam już nie było kanału IDE tylko shugart(FDD) jak nie zwarło się to w ogóle nie widziało że jakikolwiek napęd IDE tam jest

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME