Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner 5.1 / Kino domowe do 350zl.

kaskad3r 28 Nov 2005 18:34 8023 6
    kaskad3r
    Level 10  
    Witam ! Chcialbym sobie kupic tani a dobry (jak na ta srednia klase, wiem ze niczego wielkiego nie moge sie spodziewac po takim sprzecie) Amplituner 5.1 lub ewenetualnie kino domowe (i tak glosniki ktore beda dolaczone nie beda przeze mnie uzywane). Chce wydac maksimum 350-400zl na taki sprzet i narazie wpadly mi w oko 4 sprzety:

- MIVOC DSX 8500 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73305558

- Elta 8909 CSA http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73627964

- CAT CS-907 (tego to jest duzo na allegro)

- Eltax AVR-200 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74490665

No i teraz tak:
    Bede chcial narazie podlaczyc 2 kolumny tonsila (GDN 16/50 + GDWK 7.5/50) do stereo, potem rozbudowac o jakies male satelity na tyl, suba i centralny (narazie bym podlaczyl te glosniczki dolaczane do zestawu jest sa dolaczane :) ).
    Podobno ten MIVOC ma 5x50W + 100W na suba RMS - mozliwe to ? ile moze miec naprawde mocy na kanal i czy takie kolumny na nim pojda?
    O CATcie czytalem ze lubia sie zawieszac i ich realna moc to jakies 10W na kanal i 30W na suba - prawda ?
    Elta podobno buczy przy odtwarzaniu muzyki.
    Eltax podobno robi fajne kolumny i glosniki ale o amplitunerach tej firmy nic nie slyszalem.
    Aha elta ma gwarancje 1rok, MIVOC 1 miesiac, CAT miesiac, Eltax rozruchowa 7dni.

Jak myslicie co w tej cenie wybra a moze jeszcze cos innego niz te 4 ?
    I prosze bez komentarzy typu "lepiej nie kupuj tego gowna tylko kup cos porzadnego", chcialbym sie po prostu dowiedziec co za taka kase moge kupic, jaka to ma moc, jak gra i czy dekoduje DTSa, Dolby Pro Logic itp. Bylbym wdzieczny za kazda opinie i porade, poniewaz ja w temacie sprzetu audio jestem jeszcze zielony... Jesli cos odradzicie to napiszcie dlaczego :)

Z gory dziekuje za odpowiedzi,
    pozdrawiam.

edit: nie ukrywam ze wolalbym sam wzmacniacz kupic (musi miec wtedy wejscie cyfrowe optyczne i coaxialne), bo jak kupie zintegrowane dvd i wzmacniacz to jak mi padnie laser to calosc do wywalenia jest :)
    kraisman
    Level 17  
    Witam!
    Możesz osobno skompletować wzmacniacz i dvd,w marketach są wzmacniacze 5,1 z kolumnami już po 150 zł np.ELTAa dvd z divx-em od 170zł.
    Wzmacniacz nawet niezły głośniki też oblecą ale subbufer trochę slaby.
    Lepiej pokombinój z takim zestawem jak ci nie zależy na radiu.
    kaskad3r
    Level 10  
    Tylko pod odtwarzacz DVD nie podlacze kolumn ;) A samych wzmacniaczy 5.1 taniej niz 1000zl w marketach nie widzialem... Bardzo chetnie bym kupil wlasnie oddzielnie wzmacniacz/amplituner (na radiu nie baardzo mi zalezy) i oddzielnie dvd, nawet wydajac te 350zl na sam wzmacniacz, tylko gdzie taki kupic zeby byl w miare dobry i pociagnal moje tonsilki ?
    kraisman
    Level 17  
    Jak w lublinie jest REAL to szukaj tam.
    Przecierz ci napisałem że jest ELTA 5,1 od 150 zł właśnie w ( HIPERMARKET REAL).
    kaskad3r
    Level 10  
    A wiesz moze jaka ono moze miec moc na wyjsciu i jak sie sprawuje ? (szumy, jakosc) wiem ze nie moge nic wielkiego od sprzetu za taka kwote oczekiwac ale czy to nie jest totalne gowno ;) ? A REAL jest, jutro sie przejade do niego.

Dodano po 56 [minuty]:

dodam jeszcze ze w tej chwili tosce 303 i po prostu juz nie daje rady z kolumnami za bardzo... zeby bylo glosno musze jechac na 90% potencjometrem i chyba nie musze tlumaczyc jaki jest wtedy dzwiek ;)

rozumiem ze nawet taka elta bedzie lepiej brzmiala czy nie bardzo ;)?
    kraisman
    Level 17  
    znajomy ma ten komplet i gra nienajgorzej tylko subbufer trochę za słaby,
    nie powiem ci jaką ma moc ale do kina domowego w zupełności wystarczy.
    Muzykę też nawet nieźle odtwarza jak za taką cenę,nie sądze żebyś musiał podłączać innych głośników chyba że właśnie subbufer.
    kaskad3r
    Level 10  
    Chodzi o to ze ja bym chcial podlaczyc kolumny bo wiadomo ze zagraja lepiej niz 1drozne male glosniczki... no nic zaraz jade do reala i zobacze na miejscu co tam maja, przejade tez do MediaMarktu.