Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura do notebooka Micron TransportTrek

28 Lis 2005 18:37 1054 6
  • Poziom 10  
    Cześć
    Od dość dawna poszukuje klawiatury do notebooka Micron TransportTrek
    Model No.: NBKU360

Model klawiatury to:
    Model : K950528G

Wygląda to wszytko tak:

Jeżeli bedzie ktos w stanie pomóc będe bardzo wdzięczny !
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

• Poziom 32  
    Będzie trudno do tak egzotycznego sprzętu kupić klawiaturę. Ale może uda się zreanimować tą którą masz. Co się jej stało? Ja miałem problem z klawiaturą od PHILIPSa FT-8600 nie działały niektóre sekcje klawiszy np: ,ki89ol. a wszystkie obok działały. Okazało się, że styki węglowe w tasiemce do połączenia z płytą główną były starte od ciągłego wyciągania. Wystarczyło odciąć tą zużytą część bo dalej była nienaruszona i klawiatura zaczęła znów działać jak nowa.
  • Poziom 10  
    Cała historia taj klawiatury:
    Przestał działać jeden klawisz ESC wiec zaniosłem do brata żeby naprawił , wszak pracuje w dziale serwisowym firmy komputerowej , Brat nakazał mi ją rozkrencić , rozkręciłem i zaniosłem przemył ją spirytusem , i kazał skręcić i tu zaczoł sie problem nie działał żaden guzik ! Rozkrencanie skrecanie non stop na wszytkie sposoby , jakies grafitowanie i cos tam polaczen , w koncu podciecie tej tasiemki co sie wpina do laptopa... zaczelo dzialac pare klawiszy ... ale nie dziala wiekszosc !

Szukam wiec kogoś kto podjoł by sie naprawy i czuje sie adekwatny do tego zadania , badz klaiwatury zeby wstawic nowa ! Jestem lekko wqurzony ... wszak nie jest to jakis meg sprzet , 266mhz 5gb ... ale taki byl mi potrzebny ... zbieralem na niego kase a dla 18 latka to nie jest krotko , ani malo ... a teraz lezy bez uzyteczny ... i nie mam co z nim zrobic , bo kto kupi laptopa bez kalwiatury z popenkana obudowa matrycy ... a na to wszytko bez klawiatury :(

OT taka moja historia
    heh ...
  • Poziom 15  
    wiesz jaki to problem..............nie klawiatury tylko zlacza w kompie wez delikatnie igla ponadginaj te bolczyki bo one sie zapadly i bedzie ok........w klawiaturze nic nie ma sama folia wystarczy sprawdzic przejscie np z esc do konca tasmy co wczodzi do kompa i bedziesz mial ze jest przejscie wiec uszkodzone to zlacze w kompie..

Dodano po 3 [minuty]:

albo jeszcze cos innego ten twoj fachowiec :D od kompow umyl to i zmyl ci takie punkty czarne w klawiaturze co przewodza wiec mozesz ja wywalic........
  • Poziom 13  
    Witam.
    Zakupilem na allegro rzekomo uszkodzona klawe QWERTY do lapa Fujitsu Siemens i chcialbym wymienic te co mam niemiecka. Czy ktos moglby mi odpowiedziec, czy wiekszosc klawiatury do lapow posiadaja jakikolwiek uklad sterujacy wewnatrz ? Wg mnie uszkodzenie moze byc tylko na stykach i tasiemce a z tym mozna sobie chyba poradzic lakierem przewodzacym,no ale nigdy nie rozbieralem laptopa.
    Jakie uszkodzenia moga wchodzic w gre i jak je mozna naprawic ?
    Jak sie dobrac do starej klawiatury, zeby ja wymienic ?
  • Poziom 32  
    W klawiaturach do laptopów jedyną aktywną elektroniką jest ewentualny track point pomiędzy klawiszami g, h, b czyli zwyczajna myszka . Oprócz tego to tylko kilka folii. Pod klawiaturą, od spodu masz sporą ilość małych śrubek, po ich odkręceniu ukażą Ci się folie którym musisz się dokładnie przyjżeć, może będzie widać zawilgocenie lub inne brudy/uszkodzenia.
  • Poziom 13  
    Nie ma zadnych bajerow w stylu track-point. Niestety to nie IBM, choc pewnie bylby o niebo lepszy ;) Czyli to samo co w klasycznej klawiaturze - no to mnie troche uspokoiles. Moze bede mogl ja naprawic i wstawic. Tylko jest problem, bo mam lapa na gwarancji i pewnie nie bedzie jak sie dobrac do tego. W serwisie mi krzykneli 50 Euro+VAT za nowa, do tego 160 zl+VAT za sprowadzenie i robocizne. Normalnie nic tylko sie pochlastac takie mamy ceny. W USA klawa do Della kosztuje gora 19 baksów.