Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Athlon64 3000+ Venice

chemik_16 01 Feb 2006 16:24 6160 40
    swierzak_
    Level 20  
    Może niedokładnie przylega??
    Jaka paste masz?? Jesli to standardowoą to poczekaj kilka dni i temp ci troche spadnie, bo podobno ta pasta wyjatkowo bardzo na to wrażliwa (zreszta jak wszyskie pasty)
    chemik_16
    Level 25  
    standard mx-1 :)
    ale co z tym gwizdem :/
    dzwięk jak w transformatorze wysoiego napięcia (olejowym :P)

apropo pasty - nie wiem czy mi sie równo rozprowadziła :/ bo jak zakładałem cooler to otarło mi sie troche niej o kant proca :/
    ale po dociśnięciu ilość powinna sie chyba wyrównać ??

Dodano po 13 [minuty]:

właśnie - a jaka pasta jest najlepsza ??
    bo chyba będe jednak musiał ponownie ją nałożyć :/ (tamta była aplikowana)

Dodano po 3 [minuty]:

Aha - i co do tych co twierdzą że seria E6 kiepsko sie podkręca :
    mój na tą chwile osiągnął ~2790 Mhz !! :) (320x9) przy napięciu 1,40v !!!

na tym coolerze chodzi 37* w idle i 48* w stresie :)
    moje pamiątki mają tylko katusze :) - wykrywa je jako DDR 500 :P
    w Everest mój proc w testach wyprzedza całą konkuręcje :)
    mawet A64 x2 4600+ w czasach reakcji :)

---edit

właczyłem se cnq z regulacją obrotów - teraz jest znosny a i temperatura tak bardzo nie wzrosła (pracuje na standard 1,8ghz, nie obniżyło go do 1ghz :/ )
    37*C - w miare znośnie :)
    tylko że przy 1300obr jest tak samo głośny jak mój box którego prędkość przekraczała 4000obr :/
    44*C w stresie przy standardowych ustawieniach i 1500obr wiatrak
    dodam jeszcze że nie mam przedniego nawiewu w obudowie :)
    ale zdjęcie obudowy to zysk max 3*C
    MzN
    Level 11  
    Witam. mam problem z podkręcaniem Athlona 3200+ Venice na płycie Asus A8N-E, mianowicie wszytko jest ok do czestotliwości 2300mhz, windows sie laduje procesor jest stabilny lecz cpu-z pokazuje go nadal jako 2000 mhz :/ po podkręceniu powyzej 2300 windows juz sie nie laduje a komp sie wiesza na ekranie w ktorym bios pokazuje czestotliwosc cpu, dyski, acpi i nne rzeczy... nie wiem co jest nie tak... mam grafike na PCI czy to moze być przyczyna ? próbowalem zmienic timingi ramu, czestotliwosc ramu, mnoznik htt i dalej to samo... w biose czestotliwosc procesora jest taka jaka ustawie, maksymalnie udalo mi sie na 2800mhz ustawic przy 1,4V ale co z tego ze biose idzie jak winda sie nie uruchamia... czy ktos jest w stanie mi pomóc ?
    mcickx
    Level 12  
    Widocznie takie jest jego maximum... ;) mozesz sprobowac zmienic chlodzenie... :P
    MzN
    Level 11  
    Mam pentagrama qvc-100 cu+ Nie mozliwe zeby takie bylo jego maximum... Troche malo jak na Venice :/
    mcickx
    Level 12  
    jakbys mial słabą plyte, np AsRock, itp, to bym sie nie zdziwił, ale Ty masz Asusa A8NE ... :O do tego Pentagram 100... ja na Boxie mam 2,7 :) hmm.... a zasiłka...? Jak masz 350/400w Megabajta to sie nie dziw ze tak slabo sie proc kreci ;)
    MzN
    Level 11  
    No tak zasiłka może być słaba... Jakiś noname... LAe dziwi mnie jeszcze fakt ze nawet po slabym kręceniu o 100-200mhz w windzie dalej jest wykrywany jkao 2000mhz... I jeszcze jedno mnie zdziwilo dlaczego po zmianie mnożnika procka na 9x Też sie zawiesza na tym ekranie...
    mcickx
    Level 12  
    Zasiłka... :P to najprawdopodobniej powod... no name, pewnie 350W, tak? :P Ja na NONAME-owych zasilaczach balbym sie volume w glosnikach podkręcic :D
    MzN
    Level 11  
    Jakiś wybryk 400W ;) Trzeba zainwestować w coś lepszego :) Czy taki zasilacz bedzie dobry także na przysżłość ? ENERMAX Coolergiant EG485AX 480W v2.0 Czy może coś lepszego zakupić ? Sorki że nie w temcia pisze ale nie będe nowego rozpoczynał :) Dzięki za wszystko
    MzN
    Level 11  
    Dzięki za rady, chyba jednak zdecyduje sie na tego którego ty polecasz, 20W to nie duża różnica i mam akurat te 200 zł :) Pozdrawiam wszytkich i dzięki za rady