Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Jetta 1.6 z 1991 roku. Problem z automatycznym ssaniem

28 Lis 2005 19:31 2181 4
  • Poziom 2  
    Witam
    W moim aucie brak jest ssania. Po odpaleniu zimnego silnika strasznie trzepie nim , trwa to jakąś minutę i potem się uspokaja. Po tym czasie silniczek pracuje pięknie i nic nie można mu zarzucić. Problem w tym że nie mam tego ssania. Czy da się jakoś to naprawić? Czy to może być jakaś bzdura czy poważny problem? Jak jest już trochę zagrzany też jest problem z odpaleniem bo trzeba długo na kluczyku trzymać. Nie ma natomiast takiego falowania obrotów jak tu czytałem u innych. Jak juz pochodzi tą minutę to równo trzyma obroty niezależnie od temperatury silnika. Dodam jeszcze że silnik trzyma za wysoką temperaturę bo w 3/4 skali. Nic jeszcze nie robiłem z tym bo dopiero kupiłem to auto. Przebieg mam mały i wszystko jest suchutkie ale lata robią swoje. Silnik 69PS Numer silnika prawdopodobnie PN ale sprawdze to jeszcze.
    Czy ktoś umie mi coś fachowo doradzić? [/b]
  • Poziom 17  
    W tej Jettce to jest gaźniczek typu 2E ???
    Jeśli tak to prawdopodobnie jest uszkodzony siłownik pull-down . albo coś zatkane - trudno powiedzieć nie mając tego na stole. Pozdrawiam

PS - gazniki te miały półautomatyczne ssanie które działało w ten sposób ze przed uruchomieniem silnika należało wcisnąc do oporu pedał gazu i puścić , a następnie uruchamiać silnik.
  • Poziom 11  
    Silnik typu PN oryginalnie miały montowane gażniki Pierburg 2EE Ecotronic .Na początek sprawdziłbym czujnik temp płynu ,potencjometr przepustnicy, przesłone ssania ,regulator poł przepustnicy.Przy gażniku 2E2, przesłone ssania podgrzewanie siłownik przerywania ssania ,lub pomylone wężyki podciśnieniowe(częsty błąd)
  • Poziom 2  
    Dzieki za te dwie dorady. Jeszcze nic nie sprawdzałem bo czasu brak ale z pewnością wkrótce się tym zajmę. :D