Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z żelazkiem Moulinex Optimate 60 - Co to za część ??

28 Lis 2005 21:51 2377 5
  • Poziom 11  
    Siemka! Mam malutki problem. Znajoma przyniosła mi żelazko Moulinex optimate 60 i powiedziała że nie grzeje. Po rozebraniu stwierdziłem, że spalona jest część przez którą płynie prąd do termostatu. Sęk w tym, że wogóle nie wiem co to jest?? :| Może ktoś ma większą wiedzę w naprawianiu żelazek i mi powie co to za część bo sam już nie wiem czy to rezystor czy też może inna część. Załączam zdjęcie samego elementu i miejsca gdzie było umieszczone. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Tu Był Element
    A tak to wyglądało razem mniej więcej

Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Z tego co widać na załączonych obrazkach, to bezpiecznik termiczny :)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam.
    Pomiń go (wytnij albo zmostkuj).
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zapewne chodzi o bezpiecznik termiczny. Można odczytać jego parametry Naprawa polega oczywiście na wymianie. Jak się domyślam będzie to coś ok 10 A 210( 240 st C. Można obyć się bez niego ale to już troszkę fuszreka.
  • Poziom 11  
    Dzięki Wielkie za podpowiedzi. Wolę jednak wymienić na nowy. Zawsze to będzie pewniej. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Przed wymianą bezpiecznika termicznego sprawdź, czy termostat na zimnym żelazku wyłącza w prawidłowy zakresie- chodzi o minimum. Może przegrzewać i przy nastawieniu na wyższe zakresy znowu będzie po termicznym.