Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta 2153 - dlaczego brudzi ???

29 Lis 2005 10:04 918 5
  • Poziom 10  
    Mam problem z kopiarką Minolta 2153. Kopiowała normalnie - toner MT Toner 103B - do czasu, gdy miała półroczną przerwę. Kupiłem potem MT TONER II ( dedykowany tej kopiarce ) i zaczęła brudzić. Przeczyściłem ( 3 x ) bęben, listwy zbierające, lecz to nie pomaga. Toner cały czas znajduje się na bębnie.
    Załączam skan.
    Kopiarka ma przebieg 153 000, bęben 9 700 kopii

Dodano po 59 [sekundy]:

Widzę, że skan gdzieś jednak wcieło....
  • Poziom 25  
    Witam

Po części sam sobie odpowiedziałeś :) .

Dedykowany toner hmmm... gdzieś o tym czytałem chyba na elektrodzie :) .
    Na temat dedykowanych tonerów wiele już pisano ale napiszę jeszcze raz.

Dedykowny toner nie jest tonerem oryginalnym tylko zwykłym piratem. Stosując taki toner narażasz (drukarkę) kopiarkę właśnie na takie uszkodzenia jak twoje.
    Reasumując wywal stary toner(wyczyść dobrze) kup oryginał(np. na allegro) i załóż a uszkodzenie zniknie

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Chyba poprzednio żle się wyraziłem. Toner na którym brudzi jest właśnie oryginalny, poprzednio chodziła też na tonerze Minolty, jednak nie do tego modelu kopiarki.
  • Poziom 25  
    Witam
    Jesteś w 100% przekonany że jest to oryginał?
    Niestety ale objawy mówią same za siebie.
    Tym bardziej że uszkodzenie pojawiło się po wymianie toneru.

A wyczyściłeś optyke?

Zamieść skan to możę wiele pomóc.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Teraz już nie jestem tego taki pewien, na pojemnikach nie ma żadnych napisów...na poprzednich były oznaczenia Minolty. Wychodzi na to, że kupiłem badziewie jako oryginał....na Allegro.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Coż Allegro nie jest zbyt pewnym miejscem ale co do podróbek tonera to tylko Lambda się nie sprawdza. Ja stosuję KATUNA i coola aż miło! Co do brudzenia to może być listwa bębna. Warto też sprawdzić styki od wysokiego napięcia. Często brak masyi nawet starter wysypuje!

C.

Jeżeli winny jest faktycznie toner to wyjmij go i rób czarne kopie aż nie wjałowisz jej i załóż dobry proszek. Pasują faktycznie od każdej MINOLTY n. od 1050/2050/4000/6000 - toner jest ten sam!
    Zawsze możesz też starter wymienić...