Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Liebherr model KGK 3955 Energi Computer Control

29 Lis 2005 12:32 3214 10
  • Poziom 10  
    Mam problem zakupiłem lodówkie firmy Liebherr Model KGK 3955 z zamrażalnikiem wszystko chodzi jak należy tylko jest taki problem lodówkie ustawiam na 2 stopnie na programatorze a ona schodzi mi do plus 7,8 stopni plus i dopiero załancza agregat i wtedy dopiero dojdzie do 0 i stopniowo znów zmniejsza chłodzenie rozumię jakby zeszła do plus 3 stopni ale nie do 7,8 stopni gdzie mogie ustawić żeby wreszcie mi ekstra chłodziła zamrażalnik jak mam ustawiony na -18 to mi tak trzyma a lodówka SPADA O 6 STOPNI I DOPIERO SIĘ ZAŁACZY prosze o porade nadmieniam że programator jest elektroniczny osobno na zamrażarkie i lodówkie są dwa agregaty.POZDRAWIAM I PROSZE O PORADE
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Gdzie odczytujesz te 7,8° ?
    Czy lodówka jest zapełniona ? Pusta?
  • Poziom 10  
    eldom napisał:
    Gdzie odczytujesz te 7,8° ?
    Czy lodówka jest zapełniona ? Pusta?
    Witam Lodówka jest załadowana jest na chodzie odczyt tenperatury mam na górze lodówki koło przycisków przyciski są osobno na zamrarzarkie i lodówkie zamrażarka trzyma stałą tenperature a lodówka spada do nawet 8 stopni moim skromnym zdaniem powinna trzymać temperature jaką ustawie 2 to dwa stopnie a nie że dopiero jak zejdzie na plus 8 stopni to agregat się włancza przesto widze ze słabo przechowuje się np. kiełbasa Pozdrawiam czekam na porade myśle że powinien gdzieś koło agregatu być jakiś termostat i tam go trzeba ustawić ale nie jestem pewny dlatego szukam zdania fachowca
  • Poziom 21  
    Najprawdopodobniej jest uszkodzona czujka odszraniania. W tej lodówce wymiana jest dość prosta ale może być kłopot z czujką.
  • Poziom 10  
    O ile to czujka to mam pytanie gdzie ona się znajduje, mam rodzine w Niemczech może tam mi załatwią jak znajde jej typ
  • Poziom 21  
    To taki kabelek białego koloru biegnący od modułu do komory chłodziarki zakończony walcem o średnicy ok 5mm i dł ok 20mm. Jedna jest najczęściej pod jakąś kratką z plastiku w komorze - to czujka powietrza odpowiedzialna za wyłączenie sprężarki. Druga w kieszeni na tylnej ściance tam gdzie pojawia się szron i woda - to czujka odszraniania i ona jest winna. Szukać trzeba po modelu w serwisie
  • Poziom 10  
    Dziękuję za poradę.Jestem wdzięczny.
  • Poziom 21  
    Liebher to nie Ardo jak ma nastawę 2° to nie ma być 8°
  • Poziom 21  
    Witam

Problem może rzeczywiście leżeć w czujce parownika lecz gdyby tak było to na 99% elektronika zasygnalizowała by to.

Przede wszystkim zmierz poprawnie temperaturę w chłodziarce. Ustaw termostat na 5 stopni. Nie mierz powietrza lecz produkt. Powietrze może się wahać nawet około 8 stopni miedzy włączeniem a wyłączeniem kompresora. Wsadź szklankę wody na dolną półkę na 24 godziny. Potem zmierz temperaturę. Poprawna temperatura produkcie powinna wynieść 5-6 stopni.

Jeżeli ustawisz 2 stopnie to stawiasz przed chłodziarką spore wyzwanie. Chłodziarka to nie komora zero i może mieć problem z uzyskaniem temperatury.
  • Poziom 10  
    Witam dziękuje za wszystkie porady lodówka dobrze działa jeżeli ma utrzymywać taki stopień chłodzenia jak koledzy opisują jeszcze raz dziękuje za udzielone mi porady.Pozdrawiam