Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson c80 nie widzi pojemnika z tuszem

29 Lis 2005 12:38 3602 6
 • Poziom 11  
  Witam
  Problem jak w temacie. Drukarka trochę była nie używana, więc postanowilem wyczyścić jej glowice, po złożeniu do kupy nie chce ruszyć, pali się dioda od tuszu i power. Z tego co wyczytałem przyczyną jest brak pojemnika z tuszem (zreszta po wyjeciu wszystkich zachowuje się identycznie). I tu pojawia się problem który to może być z tych czterech (czarny i 3 kolorowe). Jak to sprawdzić, a może ktoś ma inny pomysł jak zmusić ją do drukowania?
  Pozdrawiam

  Dodano po 5 [minuty]:

  Acha dodam że SSC service pokazuje komunikat: Error Ink out
 • Poziom 22  
  Sprobuj po kolei zresetować pojemniki z tuszem i tedy zobaczysz czego jest wina czy tuszu (czipa) czy coś może źle poskładałeś lub uszkodziłeś (np. styki od kartigy).


  POZDRAWIAM.
 • Poziom 11  
  reset nic nie daje , efekt jest ten sam czyli palące się diody. A moze po zamoczeniu glowicy coś się stalo, chociaż robiłem to już klka razy i nigdy takiej reakcji drukarki nie miałem.

  Dodano po 1 [minuty]:

  A co do styków to naprawdę cieżko byłoby je uszkodzić ponieważ są w troche mało dostępnym miejscu. Jakieś inne pomysły? A może rzeczywiście coś źle złożyłem, ale przecież nic nie zostało po zlożeniu :)
 • Poziom 24  
  Jeżeli drukarka uważa że jakiś pojemnik jest pusty, to podnieś klapkę drukarki, na obudowie zobaczysz znak taki jak na zdjęciu poniżej. Wciśnij przycisk z kropelką karetka pojedzie i ustawi dokładnie pod tym znakiem pojemnik który uważa za pusty. Jeżeli drukarka uważa że więcej pojemników jest pustych to po kolejnych naciśnięciach przycisku będzie ustawiać kolejne pojemniki pod tym znakiem.
 • Poziom 11  
  sprawdzę i dam odpowiedź ale pomysł wydaje mi się niezly:)
 • Poziom 11  
  Dzieki OLO,
  pomysł był trafiony, okazało się że drukarka nie wykrywała czarnego pojemnika z tuszem. Pozdrawiam i zamykam temat
 • Poziom 24  
  Napisz co było przyczyną że drukarka nie wykrywała czarnego pojemnika i jak to naprawiłeś. Przyda się to kolejnym osobą czytającym forum z problemem podobnym do twojego.