Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uchwyt i wkładka do gramofonu Unitra - pomocy!

29 Lis 2005 14:47 4229 9
  • Poziom 2  
    potrzebuje uchwytu i wkladki do gramofonu Unitra, niestety nie wiem nawet
    jaki to model bo sie kompletnie na tym nie znam! dysponuje zdjeciami:

jezeli ktos by mi byl w stanie pomoc w znalezieniu tych czesci (Warszawa),
    albo chociaz w okresleniu modelu gramofonu bylbym na prawde bardzo wdzieczny,
    bo to dosyc pilna sprawa.
    pozdrawiam i z gory dziekuaj za kazda pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam! Modelem bazowym Twojego gramofon jest gramofon produkowany przez Unitra Fonica o symbolu GS-461,a wkładka serii mf od mf100 do mf105.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    adapter wygląda mi na g8010 ale ramie dość typowe dla polskich adapterów z wkładą typu mf100 (do 105 ) tak że przeszedł bym się na wolumen w warszawie i chyba cos znajdziesz bo brakujący uchwyt powinien pasować z większości polskich adapterów z tego typu wkładką
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Było kilka typów główek. Ale ta jest bardziej do dostania. Koszt z wkładką to ok 100 złotych (nowe). Zobacz na Allegro, pojawiają się co jakiś czas.
  • Poziom 2  
    dzieki wielkie. nieoceniona pomoc, nie liczylem na tak szybka i dokladna pomoc :D.
    i jeszcze pytanie... czy warszawiacy sie orientują czy istenieje jeszcze sklep na Emili Plater? bo slyszalem, ze jeszcze 2 lata temu byl tam najlepszt sklep z takimi czesciami :).

Dodano po 9 [minuty]:

a co do wkładki to wiem ze poprzednia wkladka nazywala sie "Fonica Uf-50"
  • Poziom 20  
    Wkładka UF-50 nie jest do tego typu gramofonu bo jest wkładką piezo, o zupełnie innych parametrach, Ty potrzebujesz wkładki z serii MF
  • Poziom 2  
    ok, w takim razie jak to wytlumaczyc, ze poprzednia wkladka dzialala przez kupe czasu i sprawowala sie b.dobrze?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam! Jest możliwe iż była tam zaadoptowana wkładka uf-50,poprzez umiejętne jej zainstalowanie,być może przez zmianę gniazda wkładki.Jednak w orginale nie wychodził nigdy ten gramofon z wkładką inną niż serii MF... .Widziałem już nie takie cuda,co dowodzi iż ludzie myślą,choć nie zawsze myślenie jest wskazane:D.Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    A gdzie w Warszawie należy szukać wkładek Uf-50, Uf-70, oraz tych "lepszych" np. do Bernarda itp, tj. mf-100 do mf-105?
    Czy można jeszcze gdzieś nabyć gumowe paski przeniesienia napędu talerza do adapterów Unitra-fonica?
    Może jakieś adresy Bomisów w Warszawie?
    Czy w ogóle coś takiego jak Bomis jeszcze funkcjonuje, przynajmiej w sprywatyzowanej formie?

Dodano po 2 [minuty]:

Albo jakieś namiary na sklep z "zabytkowymi" częściami do gramofonów Unitra-fonica w Łodzi?

Dodano po 2 [minuty]:

A może istnieje jakieś specjalistyczno-hobbystyczne forum U-f, w tym zakresie?
  • Poziom 43  
    UF 50 to wkładki krystaliczne a te z serii MF100 to magnetyczne

Dodano po 2 [minuty]:

Zamiana jest możliwa ale po przerobieniu mocowania i obwodów wejściowych adaptera(gramofonu)

Dodano po 6 [minuty]:

Mam schematy zaczynające się od G,WG,GWS, ale GS nie mam więc nie wiem jak wygląda .