Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AK310 (lipiec)1996

29 Lis 2005 16:36 4033 9
  • Poziom 2  
    Lodówkę użytkuję ponad 9 lat. Dopiero dwa miesiące temu zaczęły się problemy. W górnej części chłodziarki pojawił się lód , w dolnych pojemnikach zamarzły warzywa. W zamrażarce pojawił się szron.
    Wezwałam fachowca , obejrzał lodówkę , wcisnął płytkę która wypadła z tylnej ścianki, kazał rozmrozić lodówkę , oczyścić naczynie i rurki a potem włączyć ponownie/ radził także rozglądać się za nową/. W naczyniu była zielona maź . Po tych czynnościach chodziła względnie 2 tygodnie. Teraz przestała się wyłączać . Chodzi na okrągło. Kiedy ją wyłącze włącza się ponownie po ok.14 godz. Rozmawiałam z innym serwisantem ,który twierdzi że być może jest zatkany układ oraz trzeba uzupełnić gaz.
    Czy warto tę lodówkę naprawiać?
  • Specjalista AGD
    Lodówka jest w "cieżkim stanie".
    Rozglądaj sie albo za dobrym chłodnikem, albo nową lodówką. Osobiscie proponowałbym te drugą opcję, chyba, że cała lodówka jest w dobrym stanie , a nieszczelnosć jest tam gdzie czyściłaś "zielone"
    Co to za płytka na tylnej scianie?
  • Poziom 2  
    Z tyłu lodówki między chłodziarką a zamrażarką są rurki zakryte płytką i ta płytka została wypchnięta przez lód. Lodówka jest w dobrym stanie /nic nie jest zniszczone, popękane/poza tą usterką a co do nowej to trudno się zorientować , która byłaby najlepsza . Są różne opinie . Nie wiem jaki jest procent pewności , że napełnienie układu coś da i lodówka jeszcze pochodzi.
  • Poziom 16  
    Jeżeli w tym pojemniczku gdzie było zielone były też ślady oleju, to jest szansa, że coś z tej lodówki będzie. Z drugiej strony jeżeli tam jest nieszczelność ( co w tym typie lodówki bardzo często się zdarza) to praktycznie przestałaby bardzo szybko chłodzić zupełnie. W przeciwnym przypadku nieszczelność jest w zapiankowanym parowniku i naprawa jest bardzo ciężka a niejednokrotnie niemożliwa. Tak więc nadal masz dwie możliwości...
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Ja bym kupił nowy sprzęt ;)

PS
    Sprawdź zużycie energii tej lodówki, sentymenty znikną bardzo szybko ;)
  • Poziom 2  
    Myślę nad tym i oglądam nowe. Zastanawiam się znowu nad AMICĄ ty razem 3104 P lub MASRERCOOK iem ale ciężko coś wybrać dopóki stara jeszcze chodzi . Nie wiem czy nowe AMICI są też tak często nawalają.
  • Poziom 12  
    Kupuj nową i nie czekaj. Amica w tym wieku to już złom. Najczęściej tak się dzieje jak opisałeś mrozi do bólu i tym samym lód wypycha w komorze tylną ściane odłączając ją od parownika przestaje ona wtedy mrozić i chodzi na okrągło. Możesz sam to sprawdzić wciskając w górnej części tylną ściankę jeżeli jest "miękka" i plastyk widocznie da się wcisnąć do tyłu po prostu ugina się to moja diagnoza jest 100%. Wtedy szukaj najtańszego sklepu z lodówkami.
  • Poziom 24  
    co to za fachowcy ktorzy radza klientowi zakup nowej lodówki a nie naprawe starej jescze nie zniszczonej.poszukaj dobrego fachmana od lodowek i powiedz zeby ci wymianil rurke podgrzewającą skropliny i wstawil parownik zewnetrzny w komorze chlodziarki (koszt 300-400 zl) lodowka po tej naprawie pochodzi jeszcze ladne pare lat. tylko nie daj sie naciągnąc na samo dopuszczenie gazu bo niedlugo problem powróci. przy okazji niech sprawdzi w czy nie zardzewial termostat.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    lidmar napisał:
    co to za fachowcy ktorzy radza klientowi zakup nowej lodówki a nie naprawe starej jescze nie zniszczonej.poszukaj dobrego fachmana od lodowek i powiedz zeby ci wymianil rurke podgrzewającą skropliny i wstawil parownik zewnetrzny w komorze chlodziarki (koszt 300-400 zl) lodowka po tej naprawie pochodzi jeszcze ladne pare lat. tylko nie daj sie naciągnąc na samo dopuszczenie gazu bo niedlugo problem powróci. przy okazji niech sprawdzi w czy nie zardzewial termostat.

Nie uważam się za złego fachowca, zwłaszcza jeśli chodzi o taki sprzęt jak w temacie.
    Biorąc pod uwagę loterię przy wyborze fachowca do naprawy, parametry fabryczne sprzętu i wiek - prawie 10 lat - na miejscu właściciela tej lodówki kupiłbym nową.
    To moje subiektywne zdanie. Co nie znaczy że moim klientom odmawiam naprawy w takich przypadkach - wręcz przeciwnie ;) (ale wtedy widząc sprzęt mogę wziąć na siebie odpowiedzialność za diagnozę - tutaj przez internet to niemożliwe)

Jeżeli to tylko padło odparowanie skroplin, to można jeszcze ruszać, ale wykonawca tej usługi może parę ładnych godzin spędzić przy tej lodówce jeżeli zassała sobie troszkę wody :D
  • Admin grupy AGD
    lidmar napisał:
    co to za fachowcy ktorzy radza klientowi zakup nowej lodówki a nie naprawe starej jescze nie zniszczonej.

Cóż, to jest tzw. duch czasu...