Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec dwufunkcyjny Termet Duo dla mnie problem

29 Lis 2005 18:14 6550 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, jestem zupełnym laikiem w sprawach o które pytam, pytam więc fachowców z góry przepraszam, ale to od Was oczekuje podpowiedzi.Mam w/w piecyk od nowości (ok 8 lat) i jak dotąd nie zawodził, w tym sezonie zaczął. Do tej pory wystarczało czyszczenie elektrody jonizacyjnej, bądź jej wymiana i wszystko hulało, niestety tym razem to za mało. Objaw wygląda tak jak zwykle czyli po odpaleniu płomień pali sie przez ok 5-10 sek. i gaśnie, lub wogóle nie odpala się. Wyczyściłem wymiennik ciepła, wymieniłem elektrodę ( nawet 2) na nowe i nic. Dziś był gość z serwisu (pożal sie Boże) wymienił dysze na większe, zaślepił 4 palniki, skasował 60 dych i jest to samo. Zauważyłem że elektrozawór b. słabo trzyma przy puknięciu w okolice sterownika rozłącza się i powoduje kolejną zwykle nie udaną próbę odpalenia.
    PS. Mam prośbę o łopatologiczne podejście do tematu. Aha ów fachman wraca w czwartek więc może z Waszą pomocą coś mu podpowiem. Z góry dzięki:cry:
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zaślepianie dysz to kryminal. Proponuje zmienic fachowca. Nie wiem w co pukasz ale czasami jest tam cos takiego jak elektromagnes i on moze juz nie trzymac. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Cały dramat polega na tym że gość jest serwisantem (wg. mojej wiedzy jedynym w Zielonej Górze) Termetu i niebardzo jest z czego wybierać. No cóż dzięki za zainteresowanie aadamuss pozdrawiam. aha a jak spr. elektromagnes, być może to rzeczywiście to?
    PS. Rozumiem że palnik nalezy doprowadzić do stanu sprzed wizyty pseudofachury?
  • Poziom 12  
    Zadzwoń do producenta sterownika do tego kotła: TESTER sp. z o.o. 58-160 Świebodzice, ul. Piaskowa 19, tel (074) 8545139, lub (074) 8540086. Naprawiaja wysyłkowo sterowniki do tych urządzeń. Jest to na pewno uszkodzenia sterownika. Fachowca (pseudo) pogonić.
  • Poziom 13  
    Z tego co się orientuje to nowy sterownik kosztuje ok. 400zł. ale własnie w testerze nie w termecie u nich ok. 700zł.
    Ten serwisant to jakiś nienormalny facet, slyszałem wiele o serwisantach, ta opowieść nie jest jeszcze z tych super. powiem o jednej , blok gazowy nie puszczał gazu na palnik więc fachman zrobił obejście trójnikiem i kazał odpalać zapałką na przykręconym zaworze gazowym.
    proponuje też zadzwonic do termetu do serwisu i skonsultować temat, ale gość straci wtedy chlebek.:cry:
    Pozdrawiam
    Jerzy[/quote]
  • Poziom 2  
    No to wiem prawie wszystko dzięki wielkie za odpowiedzi. A tak na marginesie okazało się że wystarczy wyczyścić zespół palników, kolejny fachowiec zrobił to szczotką drucianą i jak na razie pomogło, zobaczymy na jak długo. Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie pozdrawiam, a temacik zamykam. :D
  • Poziom 20  
    Witam niby temat zamkniety ale gdyby ktos chcial sprawdzic elektromagnes i termopare,to trzeba wymontowac polaczyc i ogrzac plomieniem zapalniczki lub kuchenki .Jak trzyma to sprawne.Po odlaczeniu ciepla powinno trzymac ok 30 sek.Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie mam problem miamowicie po burzy piec nie chce sie włączyć?czy ma on bezpiecznik bezpieczeństwa?czy raczej jest inny problem typu plyta glowna czy cos innego model to termet minimax dwufunkcyjny