Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poczatkujacego problemy z polaryzacja i diseqc

29 Lis 2005 20:20 3937 11
  • Poziom 14  
    Dysponuje taka konfiguracja

czasza 100cm
    dwa konwertery ECHOSTAR BS 150A w ukladzie zeza (hotbird + astra)
    tuner Gigastar 2805A (obslugujacy diseqc do 1.2) do FTA
    diseqc 2.0 firmy Vector

Pierwszy problem to brak odbioru kanalow z polaryzacja pionowa, sprawdzalem juz prawie wszystkie kombinacje. Przy bezposrednim podpieciu konwertera do tunera nie udaje mi sie tak skonfigurowac tunera aby odbierac kanaly z ta polaryzacja.

W menu tunera jest podmenu 'ustawienia anteny' gdzie mozna ustawic nastepujace pozycje

Satelita : tu mam hotbirda albo astre (zalezy od kanalu)
    Typ LNB : normal lub uniwersal (ustawione na uniwersal z czestotliwosciami 9750 i 10600)
    Przelacznik Diseqc : jak przypuszczam wybor sygnalu z diseqc, sa opcje diseqc1/diseqc2/diseqc3/diseqc4
    Pozycjoner Diseqc : On lub Off
    22kHz : On/Off ale ta opcja jest najczesciej nieaktywna
    0/12 Volt : 12V na wyjsciu RCA, mam wylaczone
    LNB power : tutaj musze miec wlaczone bo w ogole nic nie odbiera

Czy to mozliwe aby cos sie uszkodzilo ? Sprzet jest nowy a wszelkie zmiany z kablami zawsze wykonuje na wylaczonym z pradu tunerze.

Druga sprawa do Diseqc. Nie bardzo sie orientuje czy to ja nie potrafie tego skonfigurowac czy tez tuner nie chce wspolpracowac z diseqc. Objaw jest taki ze obieram sygnal tylko z wejscia LNB1 i pomimo wszelakich kombinacji i ustawiania dla drugiego satelity Diseqc2 wciaz mam brak sygnalu.

Zasadniczo moglbym sprobowac przywrocic ustawienia fabryczne ale nie chcialbym tracic listy kanalow.
  • Poziom 18  
    czy aby nie Zapomniałeś ze zez działa po przekątnej
    pozdro
  • Poziom 14  
    lampa napisał:
    czy aby nie Zapomniałeś ze zez działa po przekątnej
    pozdro

Nie rozumiem o co ci chodzi. Zez mi chodzi jak nalezy, z astry jakosc mam na 88% i jest OK tyle ze nie moge ogladac kanalow z polaryzacja pionowa z astry czy hotbirda.
  • Poziom 18  
    chodzi o to czy lewy Konwertor Masz na Astrze a prawy na Hot.(patrząc na talerz)
    sory mam wyjazd
    pozdro
  • Poziom 14  
    lampa napisał:
    chodzi o to czy lewy Konwertor Masz na Astrze a prawy na Hot.(patrząc na talerz)

ma sie rozumiec ze tak
  • Poziom 18  
    niestety mam pilny wyjazd .Jesli zależy ci na czasie to Masz tu stronkę
    na której
    Ci pomogą WWW.laki.dvhk.pl
    powodzenia
    Ps.Zaloguj się Warto!!!!!!
  • Poziom 19  
    Powiem tak najpirw sprawdź jakie masz napięcia na wyjściu dekodera przy poszczególnych polaryzacjach jest albo 12 V albo około 18V jeżeli są poprawne to sprawdź konwertery może maja uwalona polaryzację.
    Polaryzacja w odbiornikach sat jest rozpoznawana przez wartośc napięcia wyjściowego. A po pierwsze sprawdź bezpośrednio -pojedyńczo bez diseqa czy odbiaraja stacje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Jarek.b1 napisał:
    Powiem tak najpirw sprawdź jakie masz napięcia na wyjściu dekodera

ktorym wyjsciu ? na EURO scart ?
  • Poziom 22  
    sprawdź napięcie na wyjściu z głowicy tunera.powinni być ok18v dla polaryzacji poziomej i ok13v dla pionu.od tego trzeba zacząć.Czy jeśli podłączasz bezpośrednio do konwerterów to pracyje czy też nie?
  • Poziom 19  
    na wyjściu z głowicy tunera przecież rozmawiamy o konwerterach a nie o telewizorze
  • Poziom 12  
    Kolega słusznie podpowiada żeby zmierzyc napiecie z głowicy tunera sat -tz. na kablu koncentrycznym idacym do konwertera -powinno byc 13v i 18 przy zmianie polaryzacji , jezeli nie ma któregos to trzeba sprawdzic opcje reslivera , jezeli jest to pozostaje tylko temat czaszy -konwerter , lub żle ustawiony dla danej polaryzacji .poz
  • Poziom 14  
    Sprawa zostala juz rozwiazana. Zawiozlem tuner do sklepu gdzie kupowalem konwertery i na miejscu okazalo sie ze oprogramowanie gryzie sie z tymi konkretnymi konwerterami. Wymieniono mi je na inne i juz wszystko smiga. Co do diseqc to okazal sie byc walniety i po wymianie na nowy juz chodzi OK.

Zatem temat uwazam za zamkniety.