logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 3210: Jakie napięcie i natężenie dla zasilacza pod styki od baterii?

aboczek009 30 Lis 2023 09:30 174 2
REKLAMA
  • #1 20839752
    aboczek009
    Poziom 3  
    Dzień dobry.
    Nokia 3210 to telefon którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Obok 3310 i 5110 był najczęstszym pierwszym 'komórkowym' Polaków. Niestety ma on baterie starego typu z efektem pamięci. Z racji z tego, że N3210 nie używam do dzwonienia chciałbym mieć go stacjonarnie w domu podłączonego do zasilacza (zasilacz pod styki od baterii). Jakie napięcie i natężenie podać żeby działało tak jak na baterii i wreszcie jaki zasilacz kupić, żeby taki amator jak ja dał sobie rade?
  • REKLAMA
  • #2 20839776
    viayner
    Poziom 43  
    Witam,
    Przecież masz tam wejście do zasilacza (mini jack, chyba 2.5 mm), dlaczego tego nie użyjesz?
    Z tego, co pamiętam, zasilacz dawał 5V/500mA, nie wiem, czy przy ciągłym używaniu (to wymagania przy obecnej/działającej baterii) to nie będzie za mało, może rozważ użycie co najmniej 1A lub nawet 2A zasilacza.
    Jeżeli chcesz koniecznie podłączać się do styków baterii, to na baterii masz 3.7V (jak dobrze pamietam), prąd rzędu co najmniej 1A.
    Pozdrawiam
  • #3 20839854
    tino2003
    Admin grupy GSM
    aboczek009 napisał:
    chciałbym mieć go stacjonarnie w domu podłączonego do zasilacza (zasilacz pod styki od baterii).


    Nie da rady tak zrobić, bateria musi być ładowana poprzez telefon i jego elektronikę a nie bezpośrednio z zasilacza (w ten sposób można jedynie pobudzić baterię gdy jej napięcie spadnie do zera)

    Chcesz używać tej nokii dalej to kup nową lub używaną, ale sprawną baterię choć nie mam pojęcia jaki sens w dzisiejszych czasach reanimować ten zabytek.
REKLAMA