Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Temperatura procka Athlon XP 2500+ (barton)

duszekz 30 Nov 2005 02:02 1913 8
    duszekz
    Level 11  
    Witam.
    Jaką tempere powinien mieć procek Athlon XP 2500+ (barton)? Bo u mnie jest 60 stopni C. Czy to nie troche za dużo? Wentyltor i radiator mam standardowy.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
    Damiani
    Level 11  
    Jeżeli tyle masz przy opciążonym procku to nie masz się czym martwić :)
    Gorzej troszkę jak masz taką nonstop jeżeli nawet nic nie robisz tylko np.surfujesz po stronkach 8)
  • TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    ormin
    Level 15  
    Mam takiego samego Bartka i procesor wytrzyma te temperaturę, jednak byłoby wskazane żeby byłą trochę niższa.

Miałem u siebie podobny przypadek - pomogło wyczyszczenie zakurzonego radiatora oraz wymiana pasty przewodzącej na procesorze.
    Pierwsza czynność jest prosta - powinno dać się odkręcić wentylator bez wyciągania procesora z płyty. Natomiast druga czynność wymaga wyjęcia procesora z podstawki (plus posiadanie pasty przewodzącej ciepło). Należy to robić ostrożnie bo Bartony mają odsłonięty rdzeń i można go ukruszyć. Decyzja w tej sprawie należy do ciebie.

Ja proponuję na początek wyczyszczenie radiatora z kurzu. U mnie w tej chwili Barton 2500+ jest podkręcony na 3200+ i przy obciążeniu osiąga temperaturę w granicach ±50°C. Wentylator z radiatorem nie jest wprawdzie standardowy tylko Thermaltake Volcano 7+, ale pracuje na najniższych obrotach.
    duszekz
    Level 11  
    Miałeś racje. Radiator był tak zakurzony że nie było go widać :D Teraz mam temperature 50 przy nieobciążonym i 53 stopnie C przy obciążonym procku.

P.S. Piszesz ze podkręciłeś swojego na 3200. Zwiększyłeś FSB na 400MHz czy masz odblokowany mnożnik? Jest stabilny? NIe wiesza sie?
    ormin
    Level 15  
    Jest podkręcony przez zwiększenie FSB, ale cały komputer pracuje stabilnie.
    KicekSC
    Level 10  
    Mój barton (2500/3200) też osiąga 50-53 stopnie na glacialtechu (chodzi na ok 7V). Po wymianie pasty przez jakiś czas temperatura utrzymuje się na poziomie 43-45 stopni, lecz po dłuższym czasie pasta się wypala :( jedyną radą było by zmieniać paste co jakiś czas :D ale z braku czasu, chodzi tak jak chodzi i jest dobrze :)
    soltys_w
    Level 24  
    Witam!
    KicekSC wrote:
    Mój barton (2500/3200) też osiąga 50-53 stopnie na glacialtechu (chodzi na ok 7V).

Gratuluję super egzemplarza procka. Jak on wytrzymuje takie napięcie?!?

KicekSC wrote:
    (...) po dłuższym czasie pasta się wypala :( jedyną radą było by zmieniać paste co jakiś czas :D (...)

Jakiej pasty używasz? Ja mam najzwyklejszą srebrną, dołączaną kiedyś do radiatorów CoolerMaster itp. Biała pasta, owszem, podsycha czasem, ale to przy długim i mocnym wygrzewaniu... Jedynie z przezroczystą pastą silikonową mogą być takie problemy, tylko kto z niej korzysta..?

pozdrawiam!

Piotr
    KicekSC
    Level 10  
    soltys_w wrote:

Gratuluję super egzemplarza procka. Jak on wytrzymuje takie napięcie?!?

Radził bym nauczyć się czytać ze zrozumieniem! glacialtech to firma produkująca chłodzenie! (w tym wypadku radiator i wentylator). I w tym zdaniu chodziło, że wentylator chodzi na 7V (jak byk 7V pisze po nazwie!)

soltys_w wrote:

Jakiej pasty używasz? Ja mam najzwyklejszą srebrną, dołączaną kiedyś do radiatorów CoolerMaster itp. Biała pasta, owszem, podsycha czasem, ale to przy długim i mocnym wygrzewaniu... Jedynie z przezroczystą pastą silikonową mogą być takie problemy, tylko kto z niej korzysta..?

Jest to zwykła pasta silikonowa pentagrama, już z niej nie będe korzystał, właśnie dziś zmieniam na ocz ultra 5+ ( test past termoprzewodzących http://hardtech.pl/index.php/mode/articles/id/14)

Pozdrawiam, i następnym razem czytaj ze zrozumieniem...
    Golota
    Level 19  
    ->> duszekz

Od kiedy to w bartonach jest FSB 400 Mhz na moje oko to jest 200 MHz lub 166 Mhz w zaleznosci od wersji !!!

A co do podkrecani porcka to potrzbne sa min 5 rzeczy:

1. dobry zasilacz
    2. plyta np abit nf7-s 2.0
    3 procek z dobrej serii
    4 bardzo dobry cooler
    5 dobra pasta termoprzewadzaca np ocz ultra 5+ lub artic silver 5

A co dalej idac w temat podkrecania ja mam athlon 2200+ xp (mobile) i leci z serii 133 x 12,5 na 1,35V (1666 Mhz) na 235 x 10,5 na 1,95V (2457 Mhz) modelowo 3600+ w pelni stabilnie.

Pozdrawiam i zycze milego podkrecania :)