Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dioda rosyjska odpowiednik

30 Lis 2005 12:11 1470 2
  • Poziom 16  
    Witam! Mam następujący problem :w rosjskim urządzeniu w układzie do podtrzymywania pamięci jest zainstalowany obwód do ładowania rosyjskich akumulatorków typu "d-026d".Są tam ich 3 szt połączone szeregowo,czyli 1,2*3=3,6v.W bardzo prostym układzie ładowania ich z sieci 220v poprzez rezystor 300 ohm i c=680nF równolegle do nich zaistalowano diodę, wyglądem przypominającą z serii BAP.Jest ona długa na 3,8mm,średnica 1,8mm.Kolor pomarańczowy,a na nim trzy zielone paski,z tego pierwszy najszerszy.Pytanie dotczy tego czy jest to dioda prostownicza pracująca jako zabezpieczenie,czy jast to zenerka,a wtedy to jakiej wartości?W obenym stanie ten element jest zwarty.Wydaje mi się ,że podobny układ był stosowany w rosyjskich latarkach ładowanych bezpośrednio z sieci 220v.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witaj!
    Zdjąłem kiedyś schemat z latarki, o której mowa. W latarce jest to zwykła dioda prostownicza przyłączona katodą do "+" akumulatorów.
    W razie czego sprubój działania przy obniżonym nap. np. z jakiegoś trafa.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam! Dzisiaj podłączę diodę prostowniczą.Zaufam GART62.Próby zrobię poprzez autotrafo.O skutkach napiszę.Jakie to kurde skomplikowane w swej prostocie.Pozdrawiam.

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

Witam! Wielkie dzięki dla GART62.Miałeś rację.Podpiąłem diodę prostowniczą 1N4007 i jest wszystko OK! Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Witam! Temat uważam za zamknięty.Pozdrawiam jeszcze raz.