Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf IV - centralny zamek (pytanie o montaż)

mistral99 30 Nov 2005 18:08 12371 16
    mistral99
    Level 12  
    Witam

Chciałbym do golfa IV zamontować centralny zamek, ponieważ nie został on w niego fabrycznie wyposazony.

Mam dwa pytanie w zwiazku z ta sprawą:

1. Czy po zdjęciu tapicerki z drzwi znajdę tam już wyprowadzone przewody, które będzie trzeba tylko wpiąc do siłowników?

2. Gdzie mogę dostać zamek, który będzie pasował do golfa IV i jaki będzie jego koszt? (oryginalny oodpada)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
    lukt5
    Level 11  
    Witam.Tez montowalem sobie centralny ale razem z alarmem.Coprawda nie robilem tego osobiscie ale bylem przy tym.
    Kabli nie bylo
    Nie kupowalem zamka tylko same silowniki.Koszt 1 siłownika to o ile pamietam ok 30zł.Mysle ze nie ma sensu kupowac zamka bo napewno bedzie drogi.
    pozdrawiam.
    Mariusz Z.
    Level 19  
    Prawdopodobnie kabli nie bedzie a cały zestaw c.z. kupisz na allegro za 37zł oczywiście bez pilota ale z dwoma masterami.
    mistral99
    Level 12  
    Mariusz Z. wrote:
    Prawdopodobnie kabli nie bedzie a cały zestaw c.z. kupisz na allegro za 37zł oczywiście bez pilota ale z dwoma masterami.

Niestety do Golfa IV nie pasuja zwykle zamki centralne z allegro.
    lukt5
    Level 11  
    Kup tylko siłowniki.Pasuja praktycznie do wszystkich zamków.
    mistral99
    Level 12  
    lukt5 wrote:
    Kup tylko siłowniki.Pasuja praktycznie do wszystkich zamków.

no wlasnie nie pasuja. juz zrobilem rozeznanie.

Musza byc silowniki typowe do Golfa IV
  • Helpful post
    wloc
    Level 34  
    nieprawda posują uniwersalne siłowniki tylko że po zdjęciu tapicerki trzeba zdemontować szybę i zdjąć blachę z drzwi jest trochę grzebania ale uniwesalne da się napewno założyć sam to robiłem już chyba z trzy razy
    mistral99
    Level 12  
    wloc wrote:
    nieprawda posują uniwersalne siłowniki tylko że po zdjęciu tapicerki trzeba zdemontować szybę i zdjąć blachę z drzwi jest trochę grzebania ale uniwesalne da się napewno założyć sam to robiłem już chyba z trzy razy

Takie zwykle z allegro np. pasują do golfa IV?
    nie trzeba wiercic jakis otworów?

i jakby kolega mogł powiedziec jak zdjac tapicerke z dzwi zeby jej nie uszkodzic?
    lukt5
    Level 11  
    Kup poprostu uniwersalne siłowniki.Będą pasować na 100% a kosztują grosze.Będziesz musiał wywiercic otworki żeby przykręcić siłownik(niczemu to nie przeszkadza,Wywiercisz je w kształtce).Zeby zdjąc tapicerke musisz odkrecic chyba 3 sruby.Sa one zamaskowane w uchwycie i chyba pod korbka(zakladam ze nie masz elektryki).A potem delikatnie ciagniesz zeby tapicerka wypieła sie ze spinek.
    jackol68
    Level 14  
    Zrobiłem masę golfów 4 i siłowniki uniwersalne pasują, nie trzeba ściągać blachy tylko przykręcasz do szyny z dziurkami (w komplecie z zamkiem) a tą szynę razem z siłownikiem do blachy orginalnymi śrubami mocującymi blachę. Można też dostać siłowniki o skoku 30% mniejszym i wtedy gra idealnie niestety tylko MERA BŁONIE 35zł za szt. Kabli w drzwiach niestety nie ma. Jak chcesz możesz ograniczyć skok siłownika dodając po jednej gumce. Możesz też przykręcić siłownik gdzie tylko chcesz i zrobić połączenie na cięgnie np. linka ogrzewania w pancerzu od FIAT 126P. Sposobów jest dużo. Powodzenia pozdrawiam Jacek.
    Jarząbek
    Level 14  
    Co proponujesz gdy samochód jest wyposażony w cztery siłowniki i trzeba dołożyć jeszcze jeden na bagażnik (hatchback)?
    matcris
    Level 9  
    ja tez myślę o założeniu centralnego zamka do swojego samochodu, podobno siłowniki już są jaki jest następny krok co kupić ?
    milejow
    Level 43  
    matcris wrote:
    ja tez myślę o założeniu centralnego zamka do swojego samochodu, podobno siłowniki już są jaki jest następny krok co kupić ?

To jak będziesz pewien na 100% obecności siłowników to napisz.
    matcris
    Level 9  
    siłowniki są,
    drzwi otwierają się na klucz wszystkie naraz
    matcris
    Level 9  
    jest ktoś tu z rzeszowa badź okolic kto zna się na tym
    milejow
    Level 43  
    Kup sobie sterownik radiowy i poczytaj nasze forum, z podłączenia sterowania do centralnego zamka w golfie,passacie itp. napisano tu już niemal doktorat.
    chodaki4
    Level 2  
    Witam!
    Kupiłem uniwersalny Blow 1646#.
    Przewody są w komplecie.
    Jak najlepiej poprowadzić przewody miedzy czterema drzwiami.
    Będe to robił pierwszy raz.