Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetofon cyfrowy z magnetowidu?

Jogesh 30 Nov 2005 18:19 2286 6
    Jogesh
    Level 28  
    Witam wszystkich
    Słyszałem, że ktoś przerobił sobie magnetowid na magnetofon cyfrowy. Czy może ktoś z forumowiczów miałby jakieś informacje na ten temat. Stray bezuzytreczny magnetowid moznaby zmienić na wysokiej klasy magnetofon stosując dobre przetworniki AD i DA. Może ktoś coś takiego zrobił?

Pozdr.
    bobo
    Level 29  
    Samobojstwo. Za 100zł kupisz ustrojstwo ktore sie miesci w kieszeni.
    Pozdrowka
    bocian90
    Level 27  
    Jak byś kolego nie zauważył to to forum chyba po to jest zeby powstawały ciekawe pomysły i były realizowane,wszystko moza kupić to chyba każdy wie ale jak ktoś sie interesuje elektroniką to chyba jego celem jest wykonac cokolwiek samemu,kolega kociątko właśnie chce sobie zrobić magnetofon cyfrowy,popieram jego pomysł i życzę mu żeby się udało zbudować ten magnetofon a my chyba powinniśmy pomóc a ie zniechęcać,jak sądzisz??
    bobo
    Level 29  
    Faktycznie, nie zauważyłem. To naprawde bardzo ciekawy pomysł. Rownie dobrym pomyslem jest przerobienie samochodu na samolot.
    Pozdrawiam
    marcinelektronik
    Level 27  
    Witam.
    Dołączam się do tematu jest on wart mojego czasu.
    Wystarczy że rozbierzesz magnetowid thomson 6 głowicowy on na 100% na dysk nagrywa głos, wklejasz generator np dobry z colorofony i podłączasz go pod sygnał wideo i masz dodatkowo efekt świetlny na ekranie w rytm muzyki.
    W czym problem.
    Jak nie masz takiego widea to wystarczy mapa z tego thomsona i część wzmacniaczy masz z głowy a sterowanie zostaje takie samo.
    Pozdrawiam.
    Marcin.
    Jogesh
    Level 28  
    [quote="marcinelektronik"]
    Wystarczy że rozbierzesz magnetowid thomson 6 głowicowy on na 100% na dysk nagrywa głos quote]

Co to znaczy "na dysk"? Chy nie chodziło Ci o taśme? Pozatym myślałem, żeby dać przetwornick analogowo cyfrowy, poczym juz cyfrowy sygnał dać na głowicę nagrywającą sygnały wizjii, Na głowicę nagrywającą audio da sygnał synhronizujący.

Pozdr.
    marcinelektronik
    Level 27  
    Witam.
    Na głowicy audio nic nie musisz zmieniać nagrywa się na niej sygnał synchro który steruje drum motorkiem i capstinem.
    Tak pozatym po co ci przetwornik i kombinacje jak wideo samo potrafi to zrobić. Przejrzyj mapę tego thomsona, pisząc że nagrywa na dysk to chyba normalne że na taśmę.
    Dysk 6 głowicowy w tym wideo ma dwie głowice zarezerwowane tylko dla audio, więc w czym problem.
    Może tylko jeden: jak masz wideo dwugłowicowe to ci będzie fałszować bo musisz nagrać też na dysk synchro, więc sprzydała by ci się trzecia.
    Tak pozatym przetwornik musiał by działać w dwie strony nie chcesz chyba tylko nagrywać na taśmę, więc widzę tu tylko jedno rozwiązanie <Najtańsze> z starego CD wyciągasz przetwornik na DC a ze starych organków np jekieś Casio wyciągasz przetwornik w drugą stronę i po kłopocie.
    Tak pozatym sygnał będzie taki jak nagrał byś na zwykły CD więc po co to wszystko z tymi sterownikami.
    Ja osobiście wolę sygnał Audio z płyty winnylowej puszczony na wzmaki lampowe.
    Pozdrawiam.
    Marcin.