Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrzewanie ogniw baterii litowo jonowych ?

joger.js 01 Gru 2005 08:21 5768 5
  • #1 01 Gru 2005 08:21
    joger.js
    Poziom 23  

Witajcie.
    Mam problem bo w mojej bateri w laptopie baterie dokończyły już swój żywot i chciałem zakupić nowe ogniwa, ale problem jest taki ze w tej firmie gdzie bym zamówił te bateryjki to oni ich nie zgrzewają i teraz mam pytania...
    Jak można zgrzac baterie na wąłasną ręke, czy kupienie bateri 2000mhA za 10 zł za sztuke sie opłaca i czy jest możliwość nie zgrzania tylko sklejenia jakimś klejem przewodzącym

Prosze o szybką odpowiedz bo baterie sie kończą

• #2 01 Gru 2005 08:48
    anmaad
    Poziom 15  

Witam!Kleju to raczej nie używaj.Czy te ogniwa mają wyprowadzenia?A może je połączyć uzywająć dobrej lutownicy.Aby zlutować ogniwa trzeba to zrobić umiejętnie.Nie można ich przegrzać.Ja kiedyś to robiłem wkładając lutowane ogniwa do bardzo schłodzonej wody destylowanej (około 2-3 st.C).Przed lutowaniem oczyścić łączone miejsca dokładnie papierem ściernym,może iglakiem.Do lutowania użyć miękkiego spoiwa,a miejsca do lutowania przed lutowaniem pokryć np.kwasem do lutowania.Po zlutowaniu dokładnie oczyścić miejsca połączone i zabezpieczyć przed zwarciami.Ogniwa po zapakowaniu w pakiet usztywnić jakimś klejem.Pozdrawiam i życze powodzenia.

• #3 01 Gru 2005 18:37
    joger.js
    Poziom 23  

ale to nie zmniejszy żywotnosći ?? podgrzanie baterii litowo jonowych jest bardzo niebezpieczne i pisza ze można je uszkodzić a nawet moga wybuchnąć

• #4 01 Gru 2005 19:21
    anmaad
    Poziom 15  

Witaj! To dlatego napisałem o chłodzeniu ogniw podczas lutowania,Użyciu odpowiedniej lutownicy jak i lutowia.Jest to napewno do połączenia poprzez proces lutowania.Piszesz szkodliwości temperatury na akumulatory i masz w tym racje,dlatego trzeba zastosować w/w wymagania i nie pozwolić do dużego wzrostu temperatury na bateriach.Pozdrawiam.

• #5 17 Gru 2005 13:45
    joger.js
    Poziom 23  

Witam :) a wiec może sie to komuś przyda bo zrobiłem te ogwnia w troche inny sposób :)

a wiec zamówiłem te ogniwa ale nie były zgrzane wiec pomyślałem sobie ze zrobie coś na zasadzie gniazd baterii w pilocie :) porobiłem blaszki :) odpowiedniej długości powybijałem dzióreczki :) zeby powstałe takie małe góreczki :) polutowałem do tych blaszeczek kabelki i wsadziłem ogniwka na ścisk do tej bateryjkii :) i jak naradzie działa bez problemików :) hehe

( zdrobnienie górą ) !!

Pozdrawiam
    Joger

• #6 18 Gru 2005 12:18
    joger.js
    Poziom 23  

Zamykam temat :)

Mam nadzieje ze mój pomysł sie komuś przyda :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME