Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel VECTRA pytanie o bezpiecznik

01 Gru 2005 10:17 4044 5
  • Poziom 31  
    Witam
    Chcę zrobić sobie wyłącznik rozrusznika Taki mały tajny wyłącznik w oplu vectra B i mam następujące pytanie czy jest od rozrusznika jakiś bezpiecznik Jezeli tak to gdzie go znajdę .Czy jest wogóle taka możliwosć aby odciąc rozrusznik.lub pompę paliwa
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    niemozliwe dla ciebie skoro tak piszesz daj zarobic tym co wiedzą czy to mozliwe
  • OptexOptex
  • Poziom 24  
    Jeśli to benzynka to lepiej zrobić odcięcie prądu do zapłonu a jeśli diesel to najlepiej i rozrusznika i elektrozaworu w pompie.

Sam rozrusznik nie posiada bezpiecznika sterowanie rozrusznika odbywa się bezpośrenio ze stacyjki. Możesz zastosować przekaźnik którego styk 85 będzi poprzez Twój ukryty włącznik zwierał do masy
    styk 86 będzie podłączony do +12 po kluczyku.
    30 i 87 wepnij w rozcięty kabel do rozrusznika.

Dla lepszego wrażenia mozesz zastosowac diodę która będzie informowała o stanie blokady i zarazem symulowała alarm.
  • Poziom 15  
    Jeżeli to benzyna to odcinanie rozrusznika raczej mija się z celem. Mam Vectre i na popych łatwiej ją zapalić niż 126p.
  • Poziom 31  
    Ok dzięki za odpowiedzi wszystko rozumiem po za "biada" kolegą Ale wracając do tematu dlatego pytam o bezpiecznik ponieważ mam już podprowadzone kable od przekaznika systemu alarmowego zastanawiam się pod co je podpiąć ( to znaczy który obwód przewać ) aby auto nie zapaliło ,Co do pytania jest to auto zasilane benzyna -gaz i jezeli odetnę paliwo zostanie gaz .Dlatego pytam o obwód który by załatwił sprawę na 100% i jeszcze jedno nie mam kanału a więc operacje pod autem odpadają a napewno wiecie jak trudno dostać się do częsci pod maską poniżej silnika i do tego w zimie Są bezpieczniki pod maską może któryś z nich to załatwi nie chcę eksperymentować .Tylko pytam może ktoś wie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    odetni zasilanie pompy wtryskowej kabel plusowy