Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megan scenic 97 rok 1,6

01 Gru 2005 12:31 11969 12
  • Poziom 10  
    mam problem z pilotem w kluczyku nieidzie nim otworzyć auta niema rzadnej reakci sprawdzałem baterie są dobre dioda w kluczyku swieci dobrze że mam drugi ,jesli drugim otworze auto i odblokuję centralny zamek wuwczas moge używać tego pierwszego kluczyka ale tylko do odpalania auta wszystko działa myslę że to sprawka kluczyka nieotwiera mi tylko centralnego zamka i nieodblokowywuje zaplonu mam kod serwisowy niewiem czy go wprowadzis pomocy dziękuje
  • OptexOptex
  • Poziom 39  
    Zdecyduj czego nie robi ten pilot (kluczyk). Raz pieszsz, że możesz uruchamiać silnik a później że nie odblokowuje zapłonu. Przypuszczam, że masz pilot na podczerwień więc może dioda nadawcza zmęczyła się Nie mylić z diodą sygnalizującaą działanie). Tenże pilot ma za zadanie otwarcie centralnego zamka i w przypadku zaopatrzenia w system alarmowy może blkować układ zapłonu lub pompę paliwa.
  • Poziom 18  
    masz problem z transmiterem, immo dziala poniewaz uruchamiasz auto trzeba sprobowac zaprogramowac nadajnik
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    w 97r powinien być układ na podczerwień . typwa usterka to zimne luty na diodzie IR . potem może sprawa wyjścia poza zakres kodu kroczącego (niezbędne ponowne przyuczenie) .
    Jeśli jest to układ radiowy to zimne luty na cewce transpondera w pilocie (ma mieć 30 om )

pozdrawiam

Tomasz Trojanowski
    http://www.uniserwis.pl/
  • Poziom 11  
    Ja bym powiedzial mikroprzelacznik w pilocie on odpowiada za centralny zamk moze czas go wymienic i diode IR rowniez. Lub tzrba przyuczyc centralny zamek tylko
    i po klopocie.
    Robi sie to w nastepujacy sposob naciskamy przycisk blkujacy dzwi od srodka tak z narysowanym samochodzikiem na przycisku i otw drzwiami, potem dak dlugo tzymamy i wraz z tym tzrzymamy wcisniety central na kluczyku tak dlugo az samochod strzeli 2 razy zamkami wtedy strzelamy centralnym na kluczyku ( operacje przeprowadzic przy otwartych 1 drzwiach)

Pozdro
  • Poziom 17  
    djelectric napisał:
    Ja bym powiedzial mikroprzelacznik w pilocie on odpowiada za centralny zamk moze czas go wymienic i diode IR rowniez. Lub tzrba przyuczyc centralny zamek tylko
    i po klopocie.
    Robi sie to w nastepujacy sposob naciskamy przycisk blkujacy dzwi od srodka tak z narysowanym samochodzikiem na przycisku i otw drzwiami, potem dak dlugo tzymamy i wraz z tym tzrzymamy wcisniety central na kluczyku tak dlugo az samochod strzeli 2 razy zamkami wtedy strzelamy centralnym na kluczyku ( operacje przeprowadzic przy otwartych 1 drzwiach)

Pozdro

Cos Ci sie chyba pomieszalo podaje dokladna procedure.
  • Poziom 11  
    no chyba tak sorka czasem tak bywa
  • Poziom 2  
    witam wszystkich serdecznie.mam problem i proszę o pomoc.kupilem renault scenic 1.9 diesel z 1997r i otrzymałem do niego tylko jeden kluczyk.obawiam sie, ze jak zagubie kluczyk bądz uszkodzedzę to nie będe mógł uruchomić silnika.ma on w sobie nadajnik na podczerwien i działa on w taki sposób, ze jednoczesnie otwiera zamek centralny i rozbraja immobilajzer który prawdopodobnie jest w komputerze w samochodzie(na pewno nie w kluczyku).chodzi mi o to, czy jest mozliwość ściągnięcia kodu z pilota w kluczyku który posiadam i przyuczenia inego pilota na podczerwień np. odbiornikiem irda w komputerze przy pomocy jakiegoś programu. jest co prawda mozliwość rozłączyć immobilajzer,otwierając tym samym zamek centralny i nigdy nie załączać ponownie a do centralnego zamka podłaczyć inny prosty alarm ze sterownikiem do centralnego zamka ale wtedy nie będzie aktywny immobilajzer który jest w/g mnie bardzo dobrym zabezpieczeniem poniewaz znajduje się w wewnątrz komputera sterującego elektroniką pojazdu.jednym słowem chodzi mi o dorobienie dodatkowego pilota. z tego co wiem to istnieje coś takiego przy pilotach do telewizorów ze jednym pilotem na podczerwien mozna nauczyc drugiego pilota ale one maja za duze gabaryty zeby uzywac ich do samochodu
  • Poziom 1  
    mam renault laguna 2,0 BG 96r od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem go a od wczoraj nie odpala wogóle myślę że to wina immobilajzera. on jest połączony z centralnym zamkiem (ale kluczyk działa immob.. niby się wyłancza ale samochod nie odpala) co o tym myślicie pomóżcie
  • Poziom 30  
    słuchaj,
    jesli dioda immo gasnie to nie wina immobilizera.
    Musi to byc userka elektryki silnika.
  • Poziom 2  
    panowie, mam problem, oba kluczyki w scenicu 97 rok 1.6 benzyna są na podczerwień i oba padły, kilka miesięcy temu udało mi się jeden z nich przyuczyć, teraz nie mogę dać rady, dioda świeci (sprawdzałem świecąc w aparat) baterie są nówki, stosuję do synchronizacji procedurę podaną wyżej i nic, może macie jakieś pomysły
    pozdrawiam i witam, to mój pierwszy post
  • Poziom 2  
    witam wszystkich
    problem ten sam co u janiorpl, wczoraj autko brykało a dzisiaj centralny nie reaguje a co za tym idzie stoi , znalazłem zapasowy ale też na niego nie reaguje za dzwoniłem do serwisu ale tu najprostrza odp.prosze zacholować auto, kto potrafi po numerach kluczyka rozszyfrować awaryjny kod , ewentualnia zna ten temat i działa w dawnym woj. zamoskim ok.Tomaszowa Lubelskiego
    numer gg 11271485
    pozdrawiam n.
  • Poziom 1  
    jak zaprogramowac pilota renaut scenic 97r