Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikrofony bezprzewodowe

Rupiec382 01 Dec 2005 19:55 2942 14
 • #1
  Rupiec382
  Level 13  
  chce naprawiać mikrofony bezprzewodowe jaką wiedze z waszej dziedziny powinienem znać i jakie narzedzia są niezbędne ?
 • #2
  Preskaler
  Level 39  
  Moim zdaniem konieczna jest tutaj wiedza (przynajmniej) na poziomie "ZSZ" lub technikum z zakresu radiotechniki, wraz ze wszystkimi pomocniczymi przedmiotami. Do tego jeszcze niezbędna jest praktyka w zawodzie (3 lata po ZSZ a 1 rok po technikum) . Była już mowa na tym "Forum" o podobnej problematyce. Użycie przyrządów zależy od indywidualnych preferencji, doświadzcenia, szerokości asortymentu itp. Z pewnością niezbędny będzie jakiś dobry przyrząd uniwersalny (np. "meratronik" V630) oscyloskop, generator sygnałowy z modulacjami itp. Do tego jakieś zasilacze (uniwersalny?) no i dostęp do literatury fachowej.
 • #3
  Rupiec382
  Level 13  
  dobra Daj jakieś konkrety a nie wywyższasz się swoją mądrością ! ZAsilacz laboratoryjny posiadam podstawy elektroniki ( może trochę więcej) pozatym
  dostęp do książek mam daj tylko jakiś tytuł pisz konkretnie a nie żeby tylko zbyć jakiegoś frajera ! :) Pewnie sam to naprawiasz i nie zdradzasz tajemnic znałem wielu takich ludzi dobrze na tym nie wyszli
 • #4
  sq6ade
  Level 40  
  Rupiec382 wrote:
  ..........a nie żeby tylko zbyć jakiegoś frajera ! :) Pewnie sam to naprawiasz i nie zdradzasz tajemnic znałem wielu takich ludzi dobrze na tym nie wyszli

  Panie Kolego. Preskaler dobrze radzi. Ja mam doczynienia z takimi urządzeniami na codzień i nie ma tu żadnych tajemnic. Tajemnic szukaj sobie na działach GSM pełnych dyletantów* zależnych od właśnie takich tajemnic i oprogramowania - na ogół mających mierne lub żadne pojęcie o radiotechnice. Żegnam ozięble.


  *-dyletant amator, miłośnik sztuki a. nauki; człowiek zajmujący się jakąś dziedziną (zwł. sztuki, nauki) z amatorstwa, nie zawodowo, niekiedy sporadycznie, powierzchownie; laik o rozlicznych zainteresowaniach.
 • #5
  agaudio
  Level 21  
  Nie rozumie dlaczego się obrażać , na tak zadane pytanie kolega Preskaler odpowiedział wyczerpująco i się mu jeszcze dostało ,pewnie i mnie nie ominie.
  Na naprawie mikrofonów bezprzewodowych kokosów się nie zbije bo tam nie ma co zabardzo naprawiać. Dwa razy się mi trafilo wymienić wkladkę bo to jest słabym punktem w zestawach nie pierwszego sortu. O książkach do tego typu spraw nie słyszalem a ogólnie technika w.cz to poważna dziedzina teoria to za mało to trzeba czuć.
 • #6
  Rupiec382
  Level 13  
  przepraszam wszystkich za obraze chciałem tylko troche zmotywować ludzi którzy czytają te posty do przemyśleń aby troche dłużej się zastanowili nad tematem wiem pare rzeczy po sobie że niektóre posty przegląda się "na odwal się " A tak pozatym wiem że na tym kasy nie ma ! Jeszcze raz bardzo przepraszam kolego Preskaler :? nawołując do tematu czy ktoś mi pomoże bardzo mi na tym zależy!!!
 • #7
  Voyagerr
  Level 15  
  Rupiec382 wrote:
  wiem pare rzeczy po sobie że niektóre posty przegląda się "na odwal się "


  Widzisz - Ty przeglądasz "na odwal", ale zauważ, że koledzy nie tylko przeczytali ale i zechcieli rzeczowo odpowiedzieć...
 • #8
  Rupiec382
  Level 13  
  widze że niezły z ciebie fachowiec skoro uważasz że fachowo
 • #9
  RSP
  Level 27  
  Kolego „Rupiec382” do naprawiania sprzętu elektronicznego nie wystarczy młotek gwoździe i lutownica. Można przy minimalnej chęci i „odrobinie” wiedzy uczyć się naprawiać , ale potrzebne są przyrządy pomiarowe , a nie zwykły miernik uniwersalny. Przydał by się oscyloskop może jakiś miernik częstotliwości lub generator. Człowiek który zjadł zęby na elektronice często poradzi sobie bez niektórych z nich laik będzie bezradny. Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy że poprawienie lutowania cewki może skutecznie rozstroić obwód , bo w obwodach wysokich częstotliwości zmiana kształtu cyny spowoduje zmianę pojemności o kilka piko i przestroi obwód. To są pozornie drobiazgi ale mogą mieć katastrofalne znaczenie dla laika który nie poradzi sobie z zestrojeniem całości.
 • #11
  djpeterek
  Level 23  
  Witam
  Przy naprawie będzie potrzebna spora wiedza o technice w.cz. I nięzbędne będą schematy ideowe tylko z kąd je brać?
  pozdrawiam
 • #12
  RSP
  Level 27  
  Kolego „marcin_oizo” niema uniwersalnej metody naprawy mikrofonów bezprzewodowych z bardzo prostego powodu , badziewiaki pracują na 40 – 60 MHz taki troszkę mniej badziewne i lepsze 100 do kilkuset MHz , bardzo dobre mikrofony pracują na nawet 2,5GHz i mają do 400 kanałów podzielonych na regiony świata. Kanały są związane z danym regionem i wybierane przez procesor wbudowany w mikrofon który dodatkowo steruje syntezą częstotliwości , że o mikrofonach w których transmisja jest cyfrowa nie wspomnę. Jak kolega chce podać ogólny sposób naprawy.
 • #14
  Rupiec382
  Level 13  
  Witam ponownie
  jak już wchodzimy w szczegóły to chodzi o zakres 190-220 Mhz na vhf i 500- 800 na uhf i nie chodzi o wkładki bo to dziecko potrafi wymienić :D . Ale objawy i na przykład co zostało naprawione tak jak w dziale audio -naprawa wzmacniaczy! Boobjawy zazwyczaj się powtarzają.
 • #15
  sq6ade
  Level 40  
  sq6ade wrote:
  .. Żegnam ozięble..

  Dorzucę jeszcze 3 grosze.
  Nie ma tabelki typu: mikrofon nie działa w taki a w taki sposób to sprawdź taką ta taką część.
  Bez znajomości zasady pracy nadajnika i odbiornika zestawu masz bardzo marne szanse na naprawe.
  Z praktyki napiszę tyle że większość awarii to wady montażowe producenta, wady wynikłe z upadku mikrofonu lub złego podłączenia baterii, wady związane z zakłóceniami w paśmie częstotliwości fali nośnej mikrofonu (to jest najgorsze).
  To nie jest łatwa dziedzina serwisu elektroniki.