Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KODAK Z740 - częsci zamienne osłona gumowa

01 Dec 2005 20:07 1149 1
  • Level 11  
    Witam. Znajomy kupił niedawno aparat KODAK Z740. Nie mógł zdobyć zasilacza 3V do niego więc zastosował "urządzenie zasilaczopodobne" które ma możliwośc regulacji napięc od 1 do 12 V. Nie wiem jakim cudem ale podpiął ten zasilacz do apratu przy ustawionym napięciu 12V. Od tej pory aparat jest głuchy. Na wyświetlaczu ciemno, nie reaguje na żadne przyciski. Jedyne objawy życia to podświetlenie pokrętła do wyboru programów. Czasami podświetlenie mrugnie 10 razy i sie wyłącza. Jest sens naprawiać ten aparat? Jak myślicie? Znajomy twierdzi że mierzył coś i na pomiar wszystko wydawało się sprawne. Czy uszkodzeniu mogla ulec jakas poważna elektronika czy może to "niewinna" usterka w ukladzie zasilania? Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam
  • Level 25  
    Nie jestem znawcą ani się tym nie zajmuję, ale wydaje mnie się że mógło polecieć wszystko, począwszy od jakiegoś rezystora do układów scalonych. A co twój znajomy mierzył? Może tradycyjnie niech poszuka bezpieczników i zobaczy czy elementy nie są upalone gdzieś. W aparacie CASIO jakim miałem przyjemność się zajmować - były tam 2 bezpieczniki przy wejściu zasilania bateryjnego. Jeden ospowiadał ogólnie za działanie procesorów a drugi na zasilanie wyświetlacza i prawdoodobnie za matrycę CCD. Może w tym kodaku też coś takiego znajdziesz.