Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie Opla Astry

02 Gru 2005 14:26 2942 11
  • Poziom 10  
    Witam! Jestem zainetresowany nagłośnieniem mojego autka czyli Opla Astry I (hatchback) 3 drzwiowy. Jeśli jest ktoś w stanie zaproponować jakieś rozwiązanie dobre do tego samochodu to bardzo proszę o poradę. Oczywiście proszę o wzięcie pod uwagę kosztów. Max co moge wydać to 400 zl. Mam już radio na Cd VDO 4 x 50. Twetery fabryczne koło regulacji lusterek zewnętrznych. Brakuje tylko i aż głośników przednich i tylnych. Może starczyłoby na jakieś zwrotnice. Czy warto dołożyć i kupić wzmacniacz. Przyjąłem że nie chce robic z auta dyskoteki ale chciałbym uzyskać ładne brzmienie z głębokim basem w tle. Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    witam

po pierwsze- uzyj "szukaj" poniewaz to nieraz bylo na forum.
    a jesli chodzi o moje zdanie to kup do przodu jakies hertz z osobnymi tweeterami i wymien je, poniewaz te oryginalne w samochodzie nie sa najlepsze, no chyba ze ci to wystarczy. niekupuj nic na tył. dołóż lepiej troszke i kup suba i wzmacniacz. wejdz na allegro i cos sobie znajdz za tyle ile mozesz wydac. a pozniej wstaw to tu to sie oceni. poniewaz ja niepotrafie ci teraz doradzic co kupic bo nieznam cen

pozdrawiam
  • Moderator - GSM
    kolega ma racje w 100% posluchaj go dobrze ci radzi
  • Poziom 25  
    car power ktoś zna to ! miał ktos z tym doczynienia ! jeśli nie to po co polecać tylko dlatego że ma ładną obudowe > nie tędy droga
    autor tenatu wyraznie napisał ze może na ten cel wydac 400 pln więc po co sier rozpisywac wzmak taki sub taki ,

na przód w drzwi proponuje SONY XS-A1727 powinny się zmieścić
    na tył w półke SONY XS F6930 to sa owalne 6x9
    autor nadmienił ze nie potrzebuje robic disco w aucie tylko zalezy mu na czyśtości dzwieku , a że na panelu radia pisze dumnie 4 x 50 W to prosze nie wiezcie w to , bo to jest mierzone w takich warunkach ze aucie takich nie jesteśmy w stanie wytworzyc
    zakładałem te głosniki w 2 lub 3 astrach już i właściciele są zadowoleni do dziś , to jest tylko moja propozycja a jak autor postapi to jego sprawa

jever23 kolega ma racje w czym .......
    a zapomniał bym dodac ze tam moc na panelu to jest moc muzyczna w RMS ie jest o połowe mniejsza

pozdr. marniu
  • Poziom 10  
    Słuchajcie, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Odnośnie sub`a i wzmacniacza to chyba nie ten próg cenowy...ale poszukam i zobacze...może uda się naciągnąć fundusz, chociaż nie chciałbym tego robić. Druga sprawa to taka, że nie chce montować głośników w półce tylnej natomiast interesuje mnie montaż w fabryczne miejsca. Jeśli jeszcze nasunie się komuś jakaś sugestia to bardzo prosze o napisanie. A czy istnieje jakieś tanie rozwiązanie problemu wygłuszenia samochodu??
  • Poziom 27  
    Tanie rozwiązanie problemu głuszenia?, to chyba jest z zabawy w CA jedna z tańszych inwestycji. Możesz kupić maty, pasty od wyboru do koloru. Nie muszą być nawet markowe /przepłacone za nazwę której i tak nie widać bo jest pod tapicerką/. Dobry wzmacniacz używany /5-10 letni/ można kupić po 150-200zł ale będziesz musiał dobrze poszukać. Gorzej z subami nie radzę eksperymentować z kiepścizną, a kupienie używaka też może być obarczone wielkim błędem. Używaki klas średnio-wysokich to koszt od ok 500 zetów, ale można coś faktycznie ciekawego wyciągnąć. Radzę zebrać najpierw na dobrej klasy piec czterokanałowy, podłączyć do tego sam przód, a póżniej rozejrzeć się za subem. Co prawda 16cm w drzwiach nigdy nie zagra tak jak dobry sub ale i tak będzie to dużo lepsze niż instalacja /czyt. pomyłka/ fabryczna.
  • Poziom 17  
    marniu
    Cytat:
    na przód w drzwi proponuje SONY XS-A1727 powinny się zmieścić
    na tył w półke SONY XS F6930 to sa owalne 6x9
    autor nadmienił ze nie potrzebuje robic disco w aucie tylko zalezy mu na czyśtości dzwieku , a że na panelu radia pisze dumnie 4 x 50 W to prosze nie wiezcie w to , bo to jest mierzone w takich warunkach ze aucie takich nie jesteśmy w stanie wytworzyc

boze swiety! co ty mu doradzasz!? sony!? chlopie zastanow sie z tego napewno nie bedzie zadnej jakosci. bierz do przodu powerbassy wyglusz drzwi i odkladaj na suba. nie baw sie w system 4+1 tylko 2+1 bo te glosniki tylne psuja ci scene i napewno nie bedziesz zadowolony jesli chodzi ci o ladna scene i dobra jakosc dzwieku..tweetery do wymianki, wsadzaj tam te od powerbassow (maja jedwabna kopulke i zajebiscie beda graly)do przodu w gre wchodzi tylko system na zwrotnicach nie baw sie w glosniki dwudrozne lub trzydrozne.

Dodano po 2 [minuty]:

apropo tego carpowera jeszcze. ja go mam i jest na pewno lepszy od znanej firmy sony ktora do samochodu produkuje badziewie i zapewniam ze ten carpower bedzie mocniejszy od twoich soniakow 3 razy za niewielka cene.

Dodano po 6 [minuty]:

Singeros
    Cytat:
    A czy istnieje jakieś tanie rozwiązanie problemu wygłuszenia samochodu??

wygluszaj sam, nie oddawaj do zadnych firm bo to zadna trudna robota. kupujesz ze 13 mat twardych firmy APP na allegro i z 6 szt. miekkich, zdejmujesz boczek z drzwi, obmywasz drzwi z wszelkich brudow benzyna, nie moze byc tam zadnego tluszczu ani nic podobnego.wewnetrzna strone drzwi oklejasz matami miekkimi najlepiej jak najwiecej ich i jak najwieksze platy tam pchac(zeby usztywnic blache) no i jak juz zalepisz ta wewnetrzna strone to naklejasz maty twarde na zewnetrza(ta co jest bezposrednio za boczkiem).dobrze jest tez owinac ciegna zamkow jakas izolacja albo miekkim materialem. zmieniasz zaciski uzywane(te ktory byly w boczku) na nowki sztuki zeby dobrze trzymaly i koniec:)

Dodano po 16 [minuty]:

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,179&kid=179&pid=941 tu masz powerbassy. bierz te i sie nie zastanawiaj.przesylke masz gratis nawet.to najlepsza propozycja za taka sumke jaka dysponujesz wliczajac w nia oczywiscie tez wygluszanie drzwi. za maty wyjdzie ci jakies 160 zl z przesylka.
  • Poziom 25  
    grzesiek660
    >> ja nie mówie ze to jest super rewelacja >>> to jest moja propozycja w cenie do 400 pln , w poprzednich moich instalacjach w astrach własciciele mieli przeznaczone 400 pln max !!! i po instalcje byli bardzo zadowoleni dlatego tu też zasugerowałem takie rozwiązanie a nie inne ! i to wszystko w tym temacie

pozdr. marniu
  • Poziom 10  
    Witaj Kraz 73!
    kraz73 napisał:
    to chyba jest z zabawy w CA jedna z tańszych inwestycji

Nie wiem za bardzo o co chodzi?? Jestem laikiem w sprawach nagłośnienia a co za tym idzie także wygłuszania. Jeśli nie sprawi Ci to problemu to prosze napisz o co chodzi:) Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Na drzwi przyklejasz po cztery /może nie całe/ maty twarde, resztę wykończasz alnbo miękkimi albo pastą. Maty kosztują grosze a i pasta też koło 10zł. Niestety nie wykończysz wszystkiego dobrze tylko pastą czy tylko matami. Wewnętrzne powierzchnie drzwi możesz zrobić z pasty nałożonej pistoletem ale są miejsca które musisz wypełnić między innymi przednia rama ta pod tapicerką i tego nie zrobisz inaczej niż matami. Nie muszą być to jakieś drogie maty np. Noisekillera, wystarczą dużo tańsze z allegro. Koszt wyłożenia drzwi to 20-30 zł. Natomiast koszt jednego średniej klasy założonego w te drzwi głośnika to 150 zł. Stąd twierdzenie, iż jest to najtańsze.
  • Poziom 19  
    Do wytłumienia drzwi stosuj tylko maty miekkie nawet w otworach bo twarde spękaja ci na mrozie.
    I pamiętaj przy doborze głośników o max głębokości montażowej w astrze I (szyba jest bardzo blisko głosnika) to 49-50mm na standardowym plastikowym dystansie 26mm grubości.
    Mi przy 35mm dystansie z MDFu udało mi się wsadzić 60mm głośniki link do opisu http://www.powe.pl/astra.html