Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon NP6317 zła jakość wydruku

przemos 02 Gru 2005 20:07 1233 7
  • #1 02 Gru 2005 20:07
    przemos
    Poziom 12  

Witam
    Maszyna wykonując format A3 zaczyna od połowy wydruku zaczerniać w skali 1:1 ,przy powiększeniach występuje to już od początku w pomniejszeniu jest czyste. W skali 1:1 skraca obraz i na końcu powstaje czarny pasek około 8mm. Proszę o podpowiedzi gdzie jest błąd.

0 7
  • Konica Minolta
  • #2 02 Gru 2005 20:51
    cezar80
    Poziom 27  

co do tego skracania Przy otwarciu przedniej obudowy masz nad modułem bębna taką śrubkę do regulacji przesłon lustra mógł ktoś przez pomyłkę odkręcić przy demontażu wewnętrznej obudowy wpływa to też na jakość
    a optykę to wyczyściłeś?

0
  • Konica Minolta
  • #3 04 Gru 2005 13:04
    przemos
    Poziom 12  

Witam, cała optyka jest wyczyszczona , śruba jeszcze orginalnie zalana nie było regulowane . Regulacja tą srubą spowoaowała by pasek z boku kartki a to jest na końcu , przy położeniu dwuch kartek A4 każdą zwęża o 3-4 mm i na końcu formatu A3 powstaje czarny pasek.

0
  • #4 04 Gru 2005 16:41
    serwek
    Poziom 25  

Sprawdź !!!
    Pod blaszaną obudową w optyce, zakrywającą obiektyw oraz 4te+5te zwierciadła, od strony tylniej obiektywu - jest czarna folia.
    Ona się często łamie, rwie i światło czyni 'códa'
    Podklej ją i zprawdź czy prawidłowo się układa.
    Załóż blachę kontrolując prawidłowe ułożenie czarnej folii.
    Napisz czy pomogło :)
    Pozdrawiam

0
  • #5 04 Gru 2005 17:42
    rys57
    Moderator

Z tego co piszesz wynika, że skaner porusza się zbyt szybko - skracanie. Zmierz proporcje obrazu na kopii, czy następuje proporcjonalne zmniejszenie w obu kierunkach. Podmień DC-controller na próbę. R

0
  • #6 05 Gru 2005 11:39
    przemos
    Poziom 12  

Co do przesło są wszystkie o.k. natoniast obraz nie pomniejsza proporcjonalnie tylko zmniejsza na długości szerokość zgadza się z oryginałem.

0
  • #7 05 Gru 2005 15:24
    marcin1109
    Poziom 13  

witam, ja bym próbował ustawiać wartości "C" w trybie serwisowym. myślę że problem tkwi w starcie rolki rejestrującej. Czy początek strony ma margines czy jest ucięty? pozdrawiam.

0
  • #8 05 Gru 2005 16:30
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Stawiam na przestawione lustro, prawdopodobnie przy czyszczeniu przestawiłeś lustro i to jest tego efekt. Daj znać jak naprawisz.

0