Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka para tranzystorow mocy?

denooky 02 Dec 2005 21:06 1637 4
    denooky
    Level 20  
    Witam! Potrzebuje zalozyc nowe tranzystory mocy w JVC AX-440, ale ze dawno sie nie interesowalem tymi sprawami to stracilem troche orietacje.. stad moja prosba, a wlasciwie zapytanie: jaka pare latwo dostane, w cenie ok 10zl za sztuke, w obudowie TOP-3, 100W, jakies 120V Uce? Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
  • Helpful post
    irek2
    Level 40  
    TOP-3 czyli chodzi ci o taka powiekszona TO247?
    To na taka duza obudowe 100W to malo.
    No ale najlepsze sa Toshiby 2SA1943 i 2SC5200. 8zl na www.lewandowscy.pl

A jakie siedzialy oryginaly?
    denooky
    Level 20  
    Oryginalnie siedzialy jakies 2sb/2sd, nie pamietam jakie, ale wiem ze klopotliwe w osiagnieciu. Mam na stanie jedna pare 2sa1186/2sc2837 i chodzi mi o tranzystory w mniej wiecej takich obudowach. Chyba ze rozejrze sie za ta para, bo potrzebne mi razem 4 tranzystory. Kiedys dokladnie ten sam sprzet naprawialem uzywajac dokladnie tych tranzystorow, ale skoro nie mam 2 par, to pomyslalem ze moze cos innego wymysle. Nie wiem jak byloby z 2sa1943/2sc5200, bo sa nieco wieksze gabarytowo, musialbym sprawdzicz czy beda pasowaly. Co do tej pary to slyszalem wiele dobrego, ale rowniez to, ze sa b.czesto podrobione. Ja osobiscie podrobek mam dosc, za wiele razy moja praca poszla na marne. Czy to zrodlo jest pewne i nie wyrzucilbym ewentualnie pieniedzy w bloto kupujac 2n3055 w obudowie od 2sa1943? ;-)
  • Helpful post
    jersey69
    Level 34  
    Witam !

W podobnej cenie masz w www.aprovi.com.pl 2SA1491/2SC3855 SanKen , 100% oryginał i mniejsze od 1943/5200 .

pozdrawiam
    denooky
    Level 20  
    O cos takiego wlasnie mi chodzilo, wielkie dzieki za pomoc!