logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Zlecę] Wykonanie testera pamięci RAM

eRTV 10 Lut 2024 14:27 813 11
  • #1 20954524
    eRTV
    Poziom 16  
    Zlecę zaprojektowanie i wykonanie paru sztuk ( 3 - 5 ) testera pamięci RAM: DDR2, DDR3, DDR4 i DDR5.

    Wyobrażam sobie to w taki sposób, że będzie jednostka centralna ( oparta na dowolnych podzespołach ) oraz wymienne moduły zawierające gniazda:

    - DIMM DDR2 - DDR5
    - SO-DIMM DDR2 - DDR5

    Musi być możliwość sprawdzania pamięci zwykłych: PC, laptop oraz serwerowych.

    Musi też być odporny na włożenie pamięci uszkodzonej, nie może ulec uszkodzeniu w przypadku wewnętrznych zwarć itp.

    Tester ma sprawdzać pamięć komórka po komórce i wyświetlać na wyświetlaczu czy jest sprawna czy nie.
    Oczywiście musi to robić z prędkością porównywalną ( chodzi tylko o czas trwania testu - im szybciej tym oczywiście lepiej ) z deklarowaną prędkością pamięci.

    Może być np. gdzieś wybór szybkości pamięci testowanej.

    Nie chodzi o przygotowywanie dokumentacji produkcyjnej, to urządzenie nie będzie produkowane. Urządzenia są potrzebne do testowania dużej ilości pamięci.

    Nie wiem ile może to kosztować, oczekuję na propozycje.
    W grę wchodzi kwota kilku tysięcy pln.
    Niezbędna jest faktura.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 20954911
    Wr841nd
    Poziom 15  
    Krótko :
    Nie zdajesz sobie sprawy czego oczekujesz.
    I nie da sie tego zrobić all in one.. ( jeszcze kontrolera ddr 2 do ddr 5 nie widziałem ) do tego PCB i wszystkie linie podłaczone.pod 1 kontroler ( czasy propagacji sygnału itd..

    Opcja najtansza do ddr2 i 3 ( sodimm./dimm )
    Plyta AM2+ np asrock n68s

    Testujesz na tym memtestem ddr2 lub 3 a sodimm to kupujesz adapter sodimm dimm..

    Walnieta pamieć zabiła kontroler w cpu to kupujesz kolejnego athlona x2 za grosze...

    Serwerowe : nie da sie .

    Ddr 4 i 5 niestety osobne plyty ( nie kojarze mixu ddr3 i 4 na 1 plycie tak samo 4 i 5 ).

    I testujesz to memtestem odpalanym z CD..

    Na tyle pozwala ci budżet...
  • #3 20955052
    eRTV
    Poziom 16  
    Zdaję sobie sprawę czego oczekuję.
    Da się to zrobić all in one, tak jak opisałem, jednostka centralna i wymienne moduły z gniazdami pod rożne pamięci.
    Serwerowe oczywiście też da się testować.
    A mój budżet na to pozwala.
  • #4 20955723
    ledo99
    Poziom 26  
    eRTV napisał:
    A mój budżet na to pozwala.

    To sprawdź ile kosztują płyty ewaluacyjne z FPGA mającym wsparcie dla wymienionych przez ciebie interfejsów...
  • #5 20956311
    eRTV
    Poziom 16  
    Cytat:
    To sprawdź ile kosztują płyty ewaluacyjne z FPGA mającym wsparcie dla wymienionych przez ciebie interfejsów...


    To może Ty sprawdź, dodaj do tego swoją robociznę i co tam jeszcze potrzeba i przedstaw swoją propozycję cenową, za którą zlecenie zrealizujesz.

    Panowie, no bez przesady.

    Kilka tysięcy x kilka sztuk = kilkadziesiąt tysięcy.
    Mimo to budżet został przedstawiony jako otwarty, jak napisałem, proszę podać swoje propozycje.

    Panowie, jeśli ktoś nie ma zamiaru podejmować się zlecenia to bardzo proszę nie wypowiadać się, nie bić piany.

    Natomiast wszystkich chętnych do podjęcia się zlecenia zapraszam na PW w celu omówienia szczegółów.
  • #7 20956837
    elezibi
    Poziom 20  
    JarekC napisał:
    Gotowe urządzenie (bez obsługi DDR5)
    https://www.memorytesters.com/products.htm

    Koszt bazy bez przejściówek na poziomie 1500$ netto.


    Za przejściówki trzeba sporo wybulić Link
  • #8 20957831
    tesla97
    Poziom 17  
    Jestem w stanie coś tam wykonać, myślę że przedział cenowy wyniesie około 80-100 tysięcy, choć zastrzegam, że koszty mogą wzrosnąć, z racji na wymaganą fakturę, czyli będę musiał założyć firmę.
  • #9 20958498
    eRTV
    Poziom 16  
    tesla97 napisał:
    Jestem w stanie coś tam wykonać, myślę że przedział cenowy wyniesie około 80-100 tysięcy, choć zastrzegam, że koszty mogą wzrosnąć, z racji na wymaganą fakturę, czyli będę musiał założyć firmę.

    Pomijam już nawet fakt, że nie składasz propozycji na PW, lecz pod publikę ;)
    Sądzisz, że podpiszemy umowę, że: "coś tam wykonasz" lecz "koszty mogą wzrosnąć" ;)

    Ale ok, skoro piszemy publicznie, to proszę zaprezentuj jakieś już przez siebie zaprojektowane i wykonane projekty, aby była jasność, czy jesteś w stanie czymś takim się zająć.

    Otrzymałem też na maila zgłoszenie tego tematu do moderatora:

    Cytat:
    Data zgłoszenia:: 12 Lut 2024 12:58

    Opinia użytkownika:
    ==========
    Kłuci się, a jego budżet to na waciki co najwyżej, a nie tester
    ==========


    Jakoś godzina jego wysłania jest zbieżna z Twoim postem.
    Skoro budżet kilkudziesięciu tysięcy jest dla Ciebie "na waciki" to pochwal się projektami, które wykonałeś za taką lub wyższą kwotę, czy tylko jak już pisałem bijesz pianę.
  • #10 20958655
    waltersalata
    Poziom 21  
    Generalnie to jest robota dla min. 3-4 osob. Do zrobienia jest:
    - Projekt koncepcyjny, jaka architektura, jaki uklad FPGA itp.
    - Zaprojektowanie ukladu elektronicznego do tego (szczegolnie odpornosc na zwarcia itp), uklady zasilania FPGA i pamieci itp.
    - Zaprojektowanie plytki drukowanej, ktora bedzie mogla dzialac z najwyzszymi predkosciami pamieci. Tutaj jest sporo roboty bo po prostu trzeba wiedziec jak sie projektuje uklady cyfrowe na takie czestosci oraz miec odpowiednie oprogramowanie -- sam Mentor HyperLynx DDR to koszt licencji 4000 euro na rok. Do tego adaptery (sygnaly cyfrowe do 5 GHz!) itp.
    - Ktos musi napisac caly kod w FPGA do obslugi tych pamieci, czyli kontrolery DDRx ktore sa w stanie pracowac w szerokim zakresie czestosci i parametrow - to ma dzialac z kazda mozliwa pamiecia wiec trzeba caly standard zaimplementowac. Moze byc tak, ze producenci ukladow FPGA nie udostepniaja kontrolerow do wszystkich pamieci i bedzie trzeba kupic IP core do obslugi jakiejs pamieci. Sama licencja do projektowania FPGA to spora suma, eval board z Kintex-5 ktory obsluguje DDR5 to min. 4000 euro.
    - Potem trzeba to wszystko zlozyc do kupy i potestowac. Prawie na pewno nie bedzie dzialac od razu i okaze sie, ze dobre pamieci maja bledy bo np. sciezka na PCB jest za dluga o 0.05 mm.

    Cale zapytanie wygla jakby jakis Janusz Biznesu dorwal sie do poleasingowego szrotu i chcialby to spieniezyc majac nike pojecie "jak to wszystko dziala".
  • #11 20958797
    eRTV
    Poziom 16  
    Przyznaję, wystawienie tego ogłoszenia na tym forum to był błąd.

    Pierwszy specjalista: Wr841nd stwierdził, że tego wcale nie da się zrobić a o testowaniu pamięci serwerowych to już w ogóle mowy nie ma.

    Drugi specjalista: tesla97 chciał "coś tam wykonać" za 100 tysięcy zł choć pierwsze co zrobił to poskarżył się, że się kłucę (sic).

    Trzeci specjalista: waltersalata jest oburzony, że śmiałem wystawić takie ogłoszenie zawracając tym samym gitarę tak zacnemu gronu specjalistów. I na podstawie chyba snu proroczego stało się dla niego jasne, że pytając o takie rzeczy jestem na pewno cwaniakiem i "Januszem Biznesu".

    Mimo że bardzo prosiłem, aby osoby niezainteresowane realizacją zlecenia darowały sobie wpisy - nie zostało to uszanowane.

    Proszę o zamknięcie tematu gdyż do niczego to nie prowadzi.
  • #12 20958814
    tplewa
    Poziom 39  
    eRTV napisał:

    Przyznaję, wystawienie tego ogłoszenia na tym forum to był błąd.


    Realnie poszukaj oryginalnego testera istnieją takie rozwiązania choć może nie są tanie. Choć czasem można coś tam do starszych pamięci wyrwać w rozsądnych pieniądzach.

    Z drugiej strony wykonać można, ale jak ktoś się na tym zna to wyjdzie to i tak drożej niż zakup gotowego rozwiązania. Niestety roboczogodzina w takim przypadku robi swoje, a projekt pracujący przy takich częstotliwościach byle amator bez praktyki w projektowaniu układów z pamięciami DDR5 nie zrobi.

Podsumowanie tematu

Użytkownik zleca zaprojektowanie i wykonanie testera pamięci RAM obsługującego moduły DDR2, DDR3, DDR4 i DDR5. Tester ma być oparty na jednostce centralnej z wymiennymi modułami, umożliwiającymi testowanie pamięci PC, laptopów oraz serwerów. Kluczowe wymagania to odporność na uszkodzenia, szybkie testowanie pamięci komórka po komórce oraz możliwość wyboru prędkości testowanej pamięci. W dyskusji pojawiły się różne opinie na temat wykonalności projektu, kosztów oraz konieczności posiadania odpowiednich komponentów, takich jak płyty ewaluacyjne z FPGA. Użytkownicy wskazali na wysokie koszty robocizny oraz złożoność projektu, co może przewyższać budżet na gotowe rozwiązania.
Podsumowanie wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA