Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eagle kopiowanie:(

blade 12 Apr 2003 10:21 3064 8
IGE-XAO
    blade
    Level 14  
    Jak w eagle'u skopiowac z jednego schematu czesci do drugiego czy jest to wogole mozliwe i czy potem da sie polaczyc plytki z tych schematow w jedna? Dzieki
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    anszun
    Level 18  
    Oczywiście! Otwórz new schematic i jakoś go nazwij, potem otwórz drugi, albo korzystaj z jakiegoś który jest.
    Oznacz obiekty ( prostokąt po lewej stronie- lewym klawiszem myszy)
    Kliknij na nożyczki-lewym klawiszem.
    Kliknij na zaznaczone obiekty prawym klawiszem.
    Teraz możesz sprawdzić czy masz już to w buforze : kliknij paste( ten pedzel z żółtą farbą po prawej.

Otwórz drugi schemat i powtórz operację z paste.

Jeśli chodzi o płytki, projektuję fragmenty i sklejam po wydrukowaniu.
    Powodzenia i pozdrawiam.
    Anszun :)
  • IGE-XAO
    blade
    Level 14  
    Dzieki szkoda ze tak pozno bo spedzilem caly dzien nad tym zeby porzenosic te uklady :)
    solar1
    Level 15  
    a jak mi wyskauje blad cennot backnnotate this operation . do this on schemat ?
    jak mam skopiowac czes ukladu ?? prosze o pomoc
    prosiak_wej
    Level 36  
    A wie ktos jak w obrebie jednego projektu móc skopiowac kilka(dziesiąt) elementów na raz, żeby na jednym wydruku było kilka płytek. Drukuję z Eagle'a bezpośrednio na laser i jak mógłbym wydrukować kilka plytek na jednym arkuszu kredowym to bym nie marnował dużych ilości papieru.

Np.
    Płytka ma wymiary 35x45mm i muszę ją wykonać 20 razy. Po co drukować 20 kartek i prasować 20 kawałków laminatu z osobna, skoro można by to wszystko zmieścic na jednym wydruku i prasować na jeden większy kawałek laminatu a dopiero po trawieniu pociąć go na pojedyncze plytki.

Dodano po 2 [minuty]:

OK, juz mam - eagle po prostu kopiuje elementy poleceniem "wytnij". Sorki, nie bylo postu :D
    anszun
    Level 18  
    Witaj, to proste. Oznaczasz, klikasz wytnij i wklejasz (paste) do otwartego nowego projektu. Warunek: masz wersję pełną.Napisz na priv której wersji używasz.
    Repciu
    Level 27  
    mozna to zrobic inaczej zpisac plytke jakos format *.PS, nastepnie otwierasz to pdf creatorem, robisz pdfa i tam juz sobie kopiujesz to do woli :D
    a tak dokładniej ------>>>> (Wchodzisz do "cam processor", wybierasz "device" PS, podajesz nazwę pliku wynikowego z rozszerzeniem .ps, wybierasz, które warstwy ma eksportować i otwierasz to PDF creatorem, oczywiście wszystko zachowane jest w skali 1;1 mozna tam tez ustawic lustrzane odbicie - mirror
    komnetsuwalki
    Level 13  
    jaki prostokąt po lewej stronie nie działa kopiowanie coś pokręciłem albo zle wytłumaczyłeś
    anszun
    Level 18  
    W menu po lewej masz kwadrat narysowany linią przerywaną ( GROUP). Po kliknięciu możesz oznaczyć cały obiekt. Teraz kliknij W menu KOPY ( te dwa pajace) i kliknij prawym klawiszem myszki oznaczony obiekt. Rozwinie się lista i będzie tam funkcja
    COPY GROUP. Kliknij i masz możliwość wklejania n-razy (PASTE)- ten pędzel z żółtym. Możesz oczywiście najpierw kliknąć COPY, a potem dokonać oznaczenia.
    W podobny sposób możesz przenosić obiekty: zamiast COPY klikaj MOVE
    Działam na Eagle 6.3.0 Jak Ci czegoś potrzeba napisz na priv.