Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic, 1.5 VTEC-E, 95r., brak iskry

03 Dec 2005 13:16 18121 10
  • Level 10  
    Honda Civic, pięciodrzwiowa, silnik 1.5 VTEC-E, rocznik 95. Problem jest takowy: wczoraj dałem auto do mechanika na profilaktyczną wymianę paska rozrządu i rolki napinacza, po wymianie majster dzwoni do mnie dziś ze nie może samochodu odpalić, silnik kręci ale jak się okazuje nie ma iskry na świecach, twierdzi że nic wiecej nie grzebał jeno ten pasek przełożył. Przed wymianą super, po wymianie paska ani na chwilunie nie zapalił. Jest zamontowany immobilizer na dżeka SERPI STAR MK125, ale dioda przy kontakcie z dżekiem gaśnie. Może któryś z szanownych kolegów wie o co może chodzić, bardzo mi na tym zależy bo samochód wciąż na kanale a fachman na elektryce się nie zna. Pozdrawiam!!!
  • Level 10  
    a dobrze ustawil na na zaznaczone miejsca pasek
  • Level 14  
    Sprawdź na wszelki wypadek czujnik uderzeniowy który wyłącza zasilanie podczas uderzenia. Nie wiem gdzie dokładnie jest ten czujnik w twoim modelu. Kiedyś robiłem Hondę Accord, czujnik był umiejscowiony na konsoli środkowej pod plastikiem popielniczki.

Pozdr
    Repa
  • Level 19  
    moze po prostu cewka siadla to normalka w hondach
  • User removed account  
  • Level 10  
    nie zle zalorzony tylko zle ustawiony
  • Level 10  
    Aparat się obraca, co może być źle ustawione?
  • Level 11  
    Witam. Sorry ze sie wtracam nie pomagajac z odpowiedzia na pytanie ale widze ze jest taki sam problem jak u mnie. Mam honde civic 1,4 benz. 1997/98r 5drzwi gril z maska. Jest taka sprawa honda jest po uderzeniu w drzewo centralnie w srodek - przod, po uderzeniu chodzila jak zgasili i odcholowali stala cala zime bez akumy i teraz nie pali. Nie ma iskry na swiecach i jakby nie podawalo paliwa. Co to moze byc??? Widzialem cos na temat wylacznika uderzeniowego - gdzie on moze byc? Prosze o pomoc - pozdrawiam Mariusz z Boleslawca
  • Level 12  
    Witam, odswieze bo u mnie identycznie jak w pierwszym poscie, po wymianie rozrzadu nie odpala, na poczatku iskra byla, tylko ze jak sprawdzalem na dwoch cylindrach, to na jednym normalna a na drugim nieregularna, teraz juz nie ma wcale. Co moze miec iskra do wymiany rozrzadu? Zaznacze, ze probowalem odpalic tuz po zdemontowaniu pompy wspomagania i pokrywy paska rozrz. i juz wtedy nie zapalil. Czy to przypadek, ze w tych dwoch sytuacjach walnela cewka czy aparat?
    Przy samodiagnostyce kontrolka mruga jednostajnie jedno mrugniecie co sekunde.
  • Level 9  
    Witam
    Pytanie do kolegów którzy mają wymieniony w temacie silnik (D15Z3) - jakie oznaczenie ma aparat zapłonowy do naszego silnika?
    Przy okazji zapytam czy da się naprawić element aparatu zapłonowego, uszkodzony w skutek dostania się opiłków żelaza do niego i który to będzie element?
    Pytam na razie z wyprzedzeniem ponieważ dopiero juto będę miał czas na zbadanie cewki i modułu zapłonowego oraz czy w ogóle jest iskra. Na razie wiem że nie odpala.

Pozdrawiam.

Dodam że, powód nie odpalania na pewno leży po stronie aparatu zapłonowego, bo tylko w nim grzebałem wymieniając na nowe kopułkę i palec rozdzielacza, przy okazji tworząc te opiłki.
  • Level 11  
    Mi kiedyś padł aparat zapłonowy przy wymianie pompy wody, która jest po przeciwnej stronie silnika! (D16Z6)

Teraz bratu przy civicu pomagam bo u niego iskra znikła i na prawdę jest problem dlaczego. Polecam przejść schematy diagnostyki w zależności od błędu opisane w service manual do Civica.