Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer pokładowy Opel Vectra A

03 Gru 2005 14:12 3271 4
  • Poziom 2  
    Zamontowałem komputer pokładowy do Vectry A 1,8i (C18NZ) zgodnie z opisem na stronie http://212.87.231.90/vu/dzialy/porady/montaz_bc.html
    i wszystko zdaje się być ok, tylko ze przekłamuje mi licznik kilometrów, przy jeździe z prędkością 100 km/h komputer pokazuje 136 km/h, sygnał do komputera podawany jest z impulsatora w liczniku, impulsator był zamontowany fabrycznie, instalacje do komputera musiałem wykonać. Co zrobić aby komputer pokazywał tak jak licznik wskazówkowy w tablicy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Mój problem dotyczy komputera pokładowego. Otóż jak zapodam funkcję średniej prędkości to ciągle mi pokazuje zero, a w średnim spalaniu pokazuje mi ciągle kreseczki ------. Mam Vectre A CDX C20NE 95r. z ABS i obrotomierzem. Jest także oryginalnie żółta wtyczka do BC i kostka pod przyciski. Zapewne jest też impulsator, ponieważ nieniesko-czerwony przewód występuję u mnie i w kostce iso, i w kostce do dual display i w żółtej kostce. Gdy miernikiem sprawdzam ciągłość tego przewodu pomiędzy tymi wtyczkami to miernik mi brzęczy więc ciągłość jest. Gdzie łączą się te 3 przewody impulsatora. Na żadnej z tych 3 kostek nie są one mostkowane. Zaznacze też, żę obrotomierz działa mi poprawnie. Więc gdzie tkwi przyczyna? Co mogę jeszcze sprawdzić? Czy w kosteczkach koło ECU również jest przewód z impulsatora i to tam się rozdziela na poszczególne kostki? Wątpie, żeby sam BC był uszkodzony bo by nie pokazywał tego zero i tych kreseczek. A tak widać, że jakby BC nie otrzymywał żadnych impulsów. Mierzyłem również napięcie na pinie impulsatora w kostce radiowej iso względem masy i przy zgaszonym silniku pokazywało ok.11V, a przy zapalonym silniku ok.12,5V. Z wpiętym miernikiem powoli jeździłem do przodu i tyłu i nie było widać by miernik pokazywał raz napięcia a raz jego braku. Nie wiem co już o tym sądzić. Czy to wina impulsatora czy okablowania czy jeszcze czegoś innego.Zaznaczę również, że chwilowe spalanie mi pokazuje oraz zasięg na baku. BC jest z Omegi z takim samym silnikiem C20NE. Moja Viki jest z gazem ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Proszę pomóżcie rozwiązać ten problem.
  • Poziom 9  
    Dalej się nie uporałem z moim problemem. Odkręciłem deskę z zegarami żeby zobaczyć co z impulsatorem a moim oczom ukazał się widok jak na fotce -> http://img41.imageshack.us/i/93572565.jpg/ Czy to jest impulsator? Na fotkach dotyczących BC impulsator jest czarny i w żaden sposób nie przypomina takiego czegoś jak u mnie w prędkościomierzu. Może ktoś się spotkał z takim czymś lub wie czy to jest impulsator tylko jakiś zabudowany w środek prędkościomierza czy go tam nie ma. Gdy odpiąłem od tego taśmę to 3 piny szły do wewnątrz licznika. Sprawdziłem ciągłość ścieżek do miejsca przyłączenia kostki z deską zegarów i wszędzie było wszystko ok. Także od pinu 3 (impulsator)w kostce do zegarów do pinu 21 w żółtej kostce od BC jest przejście, więc dlaczego ciągle nie wyświetla mi tej prędkości średniej w BC? Zaznaczę , że auto ma ABS a według schematu elektr. sygnał z ABS-u również idzie do BC. Ktoś może wie co może być przyczyną nie pokazywania średniej prędkości w BC?
  • Poziom 10  
    opel komputer pokładowy jak resofta vectyra do? dziękuję

Dodano po 4 [minuty]:

I zamontowany mój komputer pokładowy vectra na silniku i nie wiem jak sal c16nz resoftez jak Sami się do mnie jako fair use niż to, co należy zrobić i jakie oprogramowanie i interfejs pójdzie rozwiązać problem