Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek podaje masę do alarmu od otwarcia do zamknię

Markez 03 Dec 2005 16:51 1183 7
    Markez
    Level 2  
    W samochodzie przy otwarciu centralnego zamka podawana jest cały czas masa do centralki alarmu. Zanika dopiero w momencie zamknięcia tego zamka. Aby podłączyć do tego układu sterownik oświetlenia potrzebny jest tylko impuls masy. Gdy ona nie zanika oświetlenie wewnątrz pali się do momentu zamknięcia zamka. Co można zrobić aby po otwarciu zamek nie podawał cały czas masy ale tylko impuls? Przewody o których mowa łączą centralkę alarmu i sterownik centralnego zamka.
    Tomek665
    Level 28  
    Coś to nie zrozumiale piszesz.Nie wiadomo z kąd i gdzie jest podawana ta masa. impuls jaki podaje centralka(albo master) na sterownik nie ma nic wspólnego z oświetlaniem wewnątrz auta.Może ktoś przez przypadek połączył nie potrzebnie przewód krańcówek drzwi z tym do sterownika c-zamka.
    gracus7
    Level 26  
    albo źle podłączono alarm z oryginalnym centralnym zamkiem!!!!!
    na przewodach sterowania zamkiem napięcie będzie utrzymywać się cały czas i nic nie zmienisz!!!!! podłącz alarm do centralnego przez przekaźniki i alarm nie bedzie dostawał żadnego napięcia jak piszesz!!!!!!!!! a jeśli chodzi o lampke to mogę się domyślić że chcesz podłączyć dodatkowy modół sterowania lamką który potrzebuje krótki impuls na włączenie i wyłączenie lampki!!! wiec znów załóż przekąxniki na sterowanie zamkiem a sterownik lampki podłącz na przewód alarmu który steruje zamkiem ....
    Markez
    Level 2  
    Zgadza się. Chcę podłączyć dodatkowy sterownik oświetlenia wewnętrznego. Wyjaśnienie: przewodem o którym pisałem sterownik centralnego zamka podaje masę do odbiornika i zamków w momencie otwarcia cen. zamka. Zanika po zamknięciu. Do niego jest podłączony przewód od centralki alarmowej. Przy otwieraniu auta z pilota otwiera się cen. zamek i wyłącza alarm. Do tego przewodu chcę podłączyć sterownik światła. Da to włączenie oświetlenia przy otwarciu auta z pilota. Tylko do tego dodatkowego urzadzenia nie może być cały czas podawana masa. Wtedy bowiem światłem steruje zamek. Przekaźnik pomoże?
    gracus7
    Level 26  
    alarm ma dwa wyjścia jedno do zamykania a drugie do otwierania zamka i na oba jest podawana masa w trakcie podawania impulsu dla zamka!!! albo podłącz ten przewód do tego od alarmu albo załóż dodatkowy przekaźnik który poda na chwilę masę dla tego przewodu od lampki!!!
    ale wcześniej odizoluj lepiej centralny od alarmu przekaźnikami tak aby alarm sterował tylko przekaźnikiem a nie odrazu centralnym....
    Markez
    Level 2  
    Chodzi o to aby w tym przewodzie od sterownika lampki zastosować jakiś układ elektroniczny (przekaźnik lub inne propozycje) dzięki któremu ciągły sygnał masy zamienić na około trzysekundowy impuls.
    Enpro
    Level 22  
    Proponował bym ci założenie takiego wyłącznika zapłonu są na allegro tam jest czas około 30 sekund podajesz impuls z drzwi masą a po upływie tego czasu się wyłącza jak nie dostanie innego impulsu do dalszego podtrzymania można by go do tego spróbować przerobić .
    gracus7
    Level 26  
    panowie naprawdę przestańcie już kombinować bo to szkoda czasu i pieniędzy!!! wystarczą dwa przekaźniki do odseparowania alarmu od centralnego zamka!!! przerabiałem juz ten temat kilka razy i działa bez zarzutów!!! mozesz w tym układzie jeszcze zmienić wartość jednego rezystorka na większą to ściemniacz będzie dłużej się ściemniał a wymiana kondensatora na większy spowoduje dłuższy czas świecenia po impulsie.....