Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Walki robotów - wasze roboty

daniel93 30 Dec 2005 10:33 5033 57
    daniel93
    Level 29  
    Ja tam wole roboty budować :)
    Naprawde u mnie sa tacy nauciciele że powiem gdzie jade ma da zwolnienie to nie ma prblemu.
    zerpo
    Level 22  
    Coś mi się wydaje, że to nie wypali. Małe zainteresowanie i trudno w sumie się zdecydować na takie coś. Bo szkoda by było włożyć 1000 zł w robota z siekierami, jechac 500km i wrócić z kupą złomu nie wygrałwszy nic :P.
    Jeżeli już coś organizować to powinno być to poważne przedsięwzięcie. Zdobyć sponsorów, zrobić pożądną reklamę, zorganizować odpowiednie lokum (i mile widziane na pewo były by noclegi).
    Może by spróbować się "przykleić" do jednego z festiwalów robotów, czy jakiś zawodów sumo.
    Jeśli to będzie na mała skalę, to idea zapewno umrze...
    McRancor
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Myśle że szybciej wykonasz taki myk w innym kraju, łatwiej podpiąć się będzie pod zawody na kanale Discovery, niż namówić jakąś większą instutucję, no bo w końcu jaką?

Dobrze że chociaż Politechnika Poznańska robi coś takiego, u nas we Wrocławiu są wewnętrzne zawody i raczej nie ma z tym problemu, ale żeby zaraz otwarte i na całą Polskę?

Głównym problemem jest jak zwykle kasa, uczelnie wiele nie rzucą, a instytucje pewnie nawet o tym nie wiedzą...
    bobbyAIR
    Level 20  
    McRancnor: Wiedzialem ze skad kojarze twoja ksywke ;)

A co do zawodow we Wroclawiu to zaowdy sa w klasie MiniSumo to raz, a dwa sa otwarte wiec kazdy moze probowac swoich sil.
    MirekCz
    Level 35  
    Możecie podać jakieś info o tych zawodach? Bo wiem tylko że czasem są w wa-wie, ale to też bez rozgłosu...:/
    daniel93
    Level 29  
    Ludzie !!!!
    Po kolej na razie chciałem się dowiedzieć ile jest potencjalnych zawodników.
    Strona z sądami jest w przygotowaniu na www.dioda.cba.pl choć myślę że trzeba wykupić domene i hosting tu --> www.webd.pl ;)
    Więc głosować !!!
    Nie ociągać się !!! ;)
    CeDRON
    Level 15  
    Danielu93, te sondy raczej nie za bardzo działają. Dodałem swój głos i nadal w wynikach sondy: głosów brak.
    daniel93
    Level 29  
    Zaraz jak mogłes dodać skoro je skasowałem z tego powodu ???
    2 dni temu zaczołem uczyć się PHP żeby własną zrobić.
    Niestety narazie moge wyniki tylko słownie wyświetlić.
    Przeszkadza wam to ????
    Bo jak nie to wrzuce taką.
    CeDRON
    Level 15  
    Oj Danielu93, usunąłeś te sondy zaraz po przeczytaniu mojego postu. A teraz sie pytasz jak to możliwe, że w nich zaglosowałem?
    Otóż było to możliwe i proszę nie wmawiaj mi, że było inaczej.
    Robienie sond wśród odwiedzających stronę, wyświetlanie jej wyników, które nijak się mają do rzeczywistych albo ciągle są zerowe nie ma wg mnie najmniejszego sensu.
    bobbyAIR
    Level 20  
    Quote:
    Możecie podać jakieś info o tych zawodach?

Podamy jak ustalimy dokladny termin ale to bezie gdzies w okolisach kwietnia chyba
    daniel93
    Level 29  
    ceDron- Słuchaj nie jestem nerwowym człowiekiem ale to mnie wnerwiło :|
    Nie chczesz to nie wierz ale wrzuciłem jena stronke a jak sprawdziłem i zobaczyłem że nie kręcą to wywaliłem.
    Nowa sonda robiona jest od podstaw na moim kompie.
    Ponawiam pytanie : czy przeszkadzało by wam brak graficznego wyświetlania.
    MirekCz
    Level 35  
    bobby:hmm, kwiecień to chyba troche niefortunny termin ze względu na zawody w Poznaniu (jeżeli będą tak jak rok temu to połowa kwietnia)... więc może początek maja byłby lepszy?
    McRancor
    Zawody odbędą się w takim terminie żeby nie kolidowały z tymi w Poznaniu, bo przecież sami tam będziemy ;)
    bobbyAIR
    Level 20  
    i nie kolidowaly z sesja i Juwenaliami ;)
    daniel93
    Level 29  
    EEEE tamat wyróżniłem 27grudnia.
    I już nie jest wyróżniony :| .
    daniel93
    Level 29  
    Mamy już potencjalnych (nie pewnych) zawodników już 9.
    Jeżcze z 11 i będzie ok ;)
    McRancor
    A nie mylisz przypadkiem liczby głosujących z liczbą zawodników?

Myśle że to dwie różne sprawy, poza tym ankieta jest maksymalnie tendencyjna.
    daniel93
    Level 29  
    przynajmniej potencjalni są ;)
    Lepsze to niż nic :)
    McRancor
    Potencjalnych naliczyłem jednego, reszta deklaruje że do wakacji zrobi, ale nie liczyłbym na to zbytnio.

Innymi słowy, takie zawody to niewypał. Myśle że szybciej zorganizujesz coś w swojej szkole, niż coś na cały kraj, poza tym do teraz nie mam pojęcia jakiej klasy zawody to będą.

W Poznaniu główny nacisk idzie na sumo, we Wrocku na mini-sumo
    Tawez
    Level 18  
    Moze udało by się jakoś połączyć starania obu uczelni w celu zorganizowania połączonych zawodów w obu klasach w jednym miejscu i terminie?
    Wiekszy rozmiar imprezy - większe zainteresowanie zawodników, widzów i sponsorów...
    Poza tym większy potencjał "wiedzy" w postaci liczniejszego grona zawodników.

Moze inne uczelnie by się zainteresowały...
    Była by wtedy większa szansa na nowe klasy.

W Polsce so far nie ma takiego potencjału, aby zaludnić wiele imprez tego rodzaju, więc może to jest jakieś rozwiazanie?
    McRancor
    Impreza w Poznaniu jest większa niż Wrocławska, poza tym ekipa z Wrocławia miała swoje minisumo w Poznaniu.

Jakoś nie widzę takiego połączenia, jak, gdzie i z kosztami spory by powstały. Z zaludnieniem problemów nie ma :)
    MirekCz
    Level 35  
    Najlepiej by było zrobić kilka imprez, tylko to połączyć w jeden cykl.

Może być w Poznaniu cybair + sumo - jako największa impreza, a do tego (żeby reszta roku nie była pusta) zrobić kilka imprez np. mini-sumo w innych miastach (warszawa, wrocław, ...?)

Jak narazie o wrocławiu i warszawie w sumie nic nie wiadomo..
    McRancor
    Bo my we Wrocku jeszcze sami nie wiemy kiedy to będzie (studenci :) ), ale zadbam o to żeby na elektrodzie pojawiło się jakieś info.
    Kubaj
    Level 15  
    W Pozku/PP elektroda nie powinna mieć problemu ze znalezieniem się -- wywieszona zostanie plansza gdzieś na party place i -- pomysł sprawdzony na konwentach -- ludzie z forum będą dopisywać się po nickach, kto przybył i kiedy spotkanie integracyjne.
    Stworzenie cyklu imprez CybAiR sumo na PP + usumo na PWr jest jak najbardziej sensowne; w kooperacji między SKołami co to org (jak i tak się ludzie znają)...
    paw789
    Level 18  
    Jeszcze nie zdudowalem robota, ale ciągle do tego dążę, chętnie wezmę udzial w zawodach, oby tylko takie spotkanie bylo w wakacja ponieważ teraz malo czasu. Po najbliższej sesji zacznę, jak będzie trochę wolnego
    daniel93
    Level 29  
    Właśnie robie sonde i mam dylemat.
    Czy zrobić tak że można brać udził tylko w 3 sondach (wszystkich jest 10).
    Czy we szystich.
    Oczewiście po zagłosowaniu blokada na 7dni.

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

Pomocni jesteście :?
    McRancor
    Zrobiłeś już sonde w tym temacie i widzisz że zagłosowało raptem 10 osób.

Zręczność robota kroczącego - co to jest?

Zawody modelarstwa - kto szybciej skleja?

Zawody do rozłupania, najleprze, na pewno wystawiałbym swojego robota żeby go zniszczyć :), musiałby być z lego i wprowadzić jakieś ograniczenia, bo zawody byłyby niebezpieczne

Poza tym GDZIE miałyby być takie zawody i skąd wziąść na to KASE??? Bo fajne to może i by były, ale co z tego, fajnie też byłoby jakby w zimie było ciepło.
    daniel93
    Level 29  
    McRancor: Twoja odpowiedź mi pomogła :?
    Ta sonda to była prowizorka i dopiero teraz się skapowałem ;)
    To opowiedzcie na pytanie wyżej ;)
    Pozatym tam powinno pisać "w budowie" ale przy pisaniu menu pomyliłem rozszerzenia "php" zamiaast "html".