Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KONWERTER...

anadamsxx 04 Dec 2005 15:46 2003 12
    anadamsxx
    Level 2  
    Jaki najlepszy jest konwerter?? Przed kupnem tego urzadzenia chce sie dowiedziec ktory bedzie dla mnie najlepszy.. Prosze o pomoc..
    domir10
    Level 11  
    może być taki:digital ku

Może być taki: DIGITAL KU-BAND LNB

UNIVERSAL SINGLE MODEL: 201

ja taki mam i jestem zadowolony.
    erneest
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeżeli szukasz słabych sygnałów to polecam ten konwerter MTI AP8-T2N RC , kosztuje ok. 70 zł. Parametry ma lepsze od znakomitego Invacoma SNH 031 który kosztuje dwukrotnie więcej. Podstawowe parametry tego MTI:
    - zakres czestotliwości 10,7-11,7 GHz
    - zakres częstotliwości 11,7-12,75 GHz
    - oscylator dolny 9750 MHz
    - oscylator górny 10600 MHz
    - współczynnik szumów poniżej 0,2 dB
    -wzmocnienie 68 dB
    - napięcie dla polaryzacji V 11,5 - 14V
    - napięcie dla polaryzacji H 16,0 - 19V
    anadamsxx
    Level 2  
    Chodzi o to ze mam juz jeden konwetrer.. mam dobry soft nie mowiac juz o kluczach.. nie ktore kodowane mam juz odkodowane ale wiekszosci programow jest serwis niedostepny albo brak syganlu.. wiec nie wiem czy to jest wina konwertera.. cos da sie z tym zrobic??
    erneest
    A mógłbyś się zdecydować o co właściwie chodzi? Czy chodzi o klucze, soft, wsad dla karty, tuner, sharing czy coś jeszcze innego? Pierwsze pytanie było o konwerter więc odpowiedziałem, niestety nie jestem jasnowidzem i nie potrafię czytać w myślach o co chodzi. Proponuję sprecyzować pytanie i poczekać na wyczerpującą odpowiedź.
    anadamsxx
    Level 2  
    no ciagle mowa o konwerterze.. chce kupic konwerter ... i nie wiem jaki jest odpowiedzni.. aktualnie mam konwerter , ale programy niektore mi nie chodza majac aktualne klucze.. czy to moze byc wina konwertera??
    misio72
    Level 21  
    Witam
    Dalej nie jasno opisales jakie kanaly nie chodza co masz legalna c+ czy polsat a o konwerter jezeli chodzi to kolega erneest pobal ci jeden z najlepszych konwerterow
    anadamsxx
    Level 2  
    mialem stara cyfre+ teraz mam polsat cyfrowy podlaczony do tej samej anteny.. nie dzialaja mi wszystkie tvn i sporo innych programow.. poza polsatami, discovery..

Dodano po 3 [minuty]:

Mam dodatkowo jeszcze jedna antene do ktorej jest podlaczony ferguson dsr5001. Soft jest wgrany, klucze do zakodowanych programow.. i jest spoko ale nie bardzo bo nie mam wielu programow poza np. Cartoon Network.. ale przy wiekszosci programow wyswietla sie serwis niedostepny albo brak syganlu..
    erneest
    Kup najzwyklejszy konwerter uniwersal, ustaw dokładnie antenę i wymień kabel łaczący konwerter z odbiornikiem na nowy. Przeskanuj na nowo HotBirda, wtedy na pewno znajdziesz zaginione TVN. Co do DSR5001 i niedostepnych kanałów to wyczyść listę kanałów i przeskanuj Astrę i HotBirda na nowo. Co do kluczy i braku kanałów to spowodowane jest zmianami systemów kodowania na bardziej szczelne. Zajrzyj tu http://dvbxtreme.dvb-z.net a znajdziesz odpowiedzi na pewne sprawy których tu nie można poruszać z powodów regulaminowych.
    erneest
    Spóźniony refleks?!
    Lidzia
    Level 28  
    @anadamsxx a antena może 60 z polsatu otym nie piszesz a to najważniejsza sprawa no i twoje położenie geograficzne im bardziej na wschód większa antena
    Mr. CEWKA
    Level 17  
    erneest wrote:
    Spóźniony refleks?!

Hehe, troche czasu minęło, ale dopuki wątek nie został zakończony (ani nie uzyskaliśmy odpowiedzi od autora jak zakończył swoje poszukiwania), jak można mówić o spóźnionym refleksie?

Artykuł, który polecam, powstał później, po napisaniu tego postu.

Wydaje mi się, że warto aby "pseudo-fachowcy" jak również, zwykli ciekawscy mieli okazje poczytać coś interesującego, do czego niestety nie tak łatwo dotrzeć, nawet za pomocą wyszukiwarki google.pl.

Polecam, lekturę i dzielenie się wiedzą np. o podobnych dobrej jakości tekstach. Wydaje mi się, że autor wykonał kawał porządnej analizy i pracy, choć są z pewnością lepsze teksty i poradniki w sieci. Osobiście nie znam autora ale gratuluje, szczególnie tego, że znalazł chwilę na opisanie ciekawych spostrzeżeń.

:)